Skocz do zawartości

ZWO Seestar S50


matrixxus

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek.

fajna zabawka ten SeeStar.

Ale co zrobić z tymi latami kompletowania sprzętu, setką nieprzespanych nocy, kupą wydanej kasy, negocjowania z żoną astro-wydatków .....

Czy ktos z tutaj piszących pamięta fotki Hamala z własnoręcznie wykonanymi elektrycznymi wkładkami do butów żeby jak najdłużej przetrwać na mrozie walcząc ze sprzętem?

 

No co z tym zrobić ? .... skoro teraz można to wszystko mieć za 2 koła z kawałkiem i nie martwić się niczym...

 

Stracone pokolenie ..... 🙂

 

a poważniej....

znak czasów Panie i Panowie...

 

Tak jak kiedyś zegarmistrz był normalnym zawodem,  tak teraz umiejętność naprawy mechanicznego zegarka budzi szacunek i podziw i jest w cenie przewyższającej niejeden zegarek.

Ale czy ktokowliek chce się uczyć zegarmistrzostwa?

 

Ta zabawka sprawi że niedługo znajomość nieba, jego mechaniki  i umiejętności ręcznego wyciągania "farfocli" z astofotek  też będzie budziła szacunek.

Ale czy ktokowliek będzie chciał się tego uczyć?

 

Ot... taka refleksja mnie naszła patrząc na to co leży w szufladach i walizkach 🙂

W ciekawych czasach żyjemy...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tym segmencie zaczyna się dziać jeszcze ciekawiej.


ZWO przebiło cenowo Vaonisa z ich Vesperą, Stellina odchodzi w niepamęć, a Vaonis zapowiada 12,5MP Vesperę Pro (choć chyba chyba nie będzie tam derotatora, jaki był w Stellinie, co nie rokuje wydłużenia czasu naświetlania).

Sensor Sony 676 - czyli większa liczba pikseli, ale mniejszych (2μm). Z jednej strony próbują dogonić Seestara (ma być grzałka), z drugiej strony idą w większą rozdzielczość i mały piksel, cały czas przy aperturze 50mm.

Cena (proponowana, bo tego na rynku jeszcze nie ma) o tysiąc dolarów wyższa niż Vespera, czyli jak na coś takiego - będzie drogo - widać ma być drogo.

 

Ciekawe czym odpowie ZWO.

Patrząc na to, jak Seestar cenowo może ubić Vesperę, może się okazać, że wkrótce pojawi się następca Seestar-a - (może z IMX 676?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pki1234 napisał(a):

 

Tak jak kiedyś zegarmistrz był normalnym zawodem,  tak teraz umiejętność naprawy mechanicznego zegarka budzi szacunek i podziw i jest w cenie przewyższającej niejeden zegarek.

Ale czy ktokowliek chce się uczyć zegarmistrzostwa?

 

Ta zabawka sprawi że niedługo znajomość nieba, jego mechaniki  i umiejętności ręcznego wyciągania "farfocli" z astofotek  też będzie budziła szacunek.

Ale czy ktokowliek będzie chciał się tego uczyć?

 

Ot... taka refleksja mnie naszła patrząc na to co leży w szufladach i walizkach 🙂

W ciekawych czasach żyjemy...

 

O ile dobrze kojarzę zegarmistrz to był zawód i ludzie byli w stanie z tego żyć. A ilu astrofoto żyje realnie z focenia? Od razu usuwam z tego kręgu wszystkie osoby robiące content ja YT, IG itd bo dla nich focenie jest tylko częścią (często mało istotną) ich biznesu. Bo jak traktuje się to jako hobby to gadanie, "ło kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów" to gadka typowa dla starego grzyba ;) Tylko się cieszyć, bo jak będzie więcej ludzi w hobby to będzie też większy ruch na markecie i te zabawki co stoją po pół roku szybciej znajdą właścicieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GroundhoppingWLKP napisał(a):

 

O ile dobrze kojarzę zegarmistrz to był zawód i ludzie byli w stanie z tego żyć. A ilu astrofoto żyje realnie z focenia? Od razu usuwam z tego kręgu wszystkie osoby robiące content ja YT, IG itd bo dla nich focenie jest tylko częścią (często mało istotną) ich biznesu. Bo jak traktuje się to jako hobby to gadanie, "ło kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów" to gadka typowa dla starego grzyba ;) Tylko się cieszyć, bo jak będzie więcej ludzi w hobby to będzie też większy ruch na markecie i te zabawki co stoją po pół roku szybciej znajdą właścicieli ;)

Będzie większy ruch na markecie, ale obawiam się, że zwiększy się ilość zabawek tego typu, a kamer, montaży itd będzie coraz mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass Widzę, że nie byłem dzisiaj jedynym, który cieszył się ze słońca nad Poznaniem. :)
Moje z godziny 13:32, pojedyncza klatka prosto z aplikacji.

Nagrałem też kilka 60-sekundowych filmów, które miałem zamiar obrobić za pomocą Autostakkert + Registax, ale ku mojemu zdziwieniu, po podłączeniu Seestara do PC przed momentem, żadnych filmów w folderze 'solar' nie było. Teraz już doczytałem i wiem, żeby urządzenie zapisało filmy w formacie avi, trzeba zaznaczyć opcję 'raw' w widoku solar>video. Zobaczymy przy następnej okazji.

Co warte odnotowania, tryb śledzenia Słońca uruchomiłem około godziny 10, wyłączyłem zaś około 14:30 (podpinam powerbank do Seestara, żeby się nie rozładowywał na chłodzie). Przez cały ten czas Słonce pozostało idealnie wycentrowane w kadrze w trakcie śledzenia.

1700656358325.jpg

Edytowane przez matrixxus
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

I takie zdjęcie wystarczy, żeby osobę spoza astrospołeczności zadziwić. O plamach słonecznych niemal wszyscy słyszeli, ale zobaczyć je praktycznie na żywo to zupełnie co innego.

 

co nie usprawiedliwia faktu że zdjęcie jest słabiutkie. Powiedziałbym nieostre przede wszystkim.

Gadżet może i innowacyjny ale moim zdaniem na etapie rozwojowym. Wszędzie gdzie o tym czytam (z wyjątkiem opinii naganiaczy na produkty ZWO) przebija sie jedna opinia:

"dla ludzi preferujących 'Ease of use over image quality' ".

Na pewno atrakcyjnie wyglada na rynku produktów dających szybki reultat, ale moim zdaniem użyteczność tego produktu jest "short term". Szybko sie znudzi.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i cały czas powtarzam swoje. Jestem fanem szerokich pól, od kadrów, które ostatnio były przedstawione z udziałem Kalifornii oraz Plejad do max Oriona z Koniem lub serca z duszą w jednym kadrze. Jeśli zwo wykonałby coś gwarantującego mi takie pole, przy naświetlaniu nie 10 sec a powiedzmy 1 min to byłbym skłonny poświęcić całą kablologię na rzecz takiego wynalazku. Automatyzm to czas a czas to wygoda, szczególnie przy małym dziecku i pracy na 3 zmiany. Są miesiące, że uda mi się dwa razy wyjść z zestawem i jestem z tego powodu dość mocno rozczarowany. Czasem okno pogodowe pojawia się na dwie, trzy h, z czego pół h potrzebuje na rozłożenie zestawu. Seestar i jego ewentualni następcy gwarantują dużą oszczędność czasu. Druga sprawa to jakość, która mimo wysiłków aktualnie nie powala na kolana - kwestia naświetlania i optyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomić menu z funkcjami eksperymentalnymi:

Po podłączeniu się do Seestar, należy otworzyć widok ustawień i przez 5-10 sekund przytrzymać wciśnięte miejsce zakreślone na niebiesko (to z napisem "My Seestar"). Na samym dole lisy ustawień pokaże się wtedy nowe podmenu "Experimental Feature".

 

Oczywiście dopiero pierwsze okno pogodowe pokaże czy funkcje te są już wspierane przez firmware urządzenia, czy może są chwilowo obecne tylko jako warstwa wizualna w aplikacji.

Wygląda to w każdym razie obiecująco, możliwość zmiany czasu ekspozycji dla podglądu oraz zapisywanego obrazu, ustawienia dither, dodatkowe informacje wyświetlane na ekranie w trakcie zapisywania obrazu, możliwość ustawienia pozycji home (to byłoby docelowo wygodne przy używaniu drukowanych akcesoriów, tak żeby przy ewentualnym rozładowaniu urządzenia wracało ono do ustawionej pozycji, zamiast próbować się zamknąć z założonymi akcesoriami, potencjalnie uszkadzając koła zębate wewnątrz).

 

Screenshot_2023-11-26-09-46-28-005_com.zwo.seestar.jpg

 

Screenshot_2023-11-26-09-45-37-558_com.zwo.seestar~3.jpg

Edytowane przez matrixxus
  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 00:18, pki1234 napisał(a):

Gadżet może i innowacyjny ale moim zdaniem na etapie rozwojowym.

 

Zawsze ktoś musi zapłacić podatek od nowinek :) Ja czekam na akcje "komunia 2026" na OLX :)

Do tego czasu będę miał co dłubać na pewno z "tradycyjnym" sprzętem...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zbyszekzz napisał(a):

 

 Ostatnio wpadło kilka filmików z Dwarf'em w roli głównej na kanale Deep Space Astro gdyby ktoś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.