Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Czyli, jeśli dobrze liczę, prawie połowa pierwszej partii trafi do nas na to forum :) 

Czy przed sklepem macie już komitet kolejkowy i babcie siedzące na stołkach przez noc?

 

Zainteresowanie jest spore, to fakt - ale od zainteresowania do finalizacji zakupu bywa długa droga, u niektórych (ale nie u kol. @dobrychemik i kol. @kubaman). Jest też paru chętnych na wersję 185 mm, mamy 2 czy 3 sztuki zapotrzebowane u producenta. Tak jakoś się to kręci powolutku, mimo pełnej pokrywy chmur...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał(a):

 

Zainteresowanie jest spore, to fakt - ale od zainteresowania do finalizacji zakupu bywa długa droga, u niektórych (ale nie u kol. @dobrychemik i kol. @kubaman). Jest też paru chętnych na wersję 185 mm, mamy 2 czy 3 sztuki zapotrzebowane u producenta. Tak jakoś się to kręci powolutku, mimo pełnej pokrywy chmur...

Jaka jest waga 185? EQ6R-Pro udźwignie do astrofotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobrychemik napisał(a):

Jest na granicy nośnośni. Niestety ceny jest mniej znośna, zwłaszcza w porównaniu z Apo 140.

"Na granicy" zalatuje mi niepotrzebnym stresem, a do tego przecież dojdą dodatkowe akcesoria :) Mam jakieś wewnętrzne przeczucie że albo skończę z Askarem 140 albo z jakimś RC'kiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wismat napisał(a):

Jaka jest waga 185? EQ6R-Pro udźwignie do astrofotografii?

Na EQ6 ten ref może bezpiecznie stać w rogu pokoju.....

Na germańskim forum piszą, że bez Losmandy G11, EQ-8 lub CQ350 - nie podchodź. 

Problemem jest nie tyle nośność w kontekście masy ale GIGANTYCZNY moment bezwładności takiego refa, skutkujący bardzo wolno tłumionymi drganiami skrętnymi obu osi montażu.

Edytowane przez Marcin_G
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wismat napisał(a):

Jaka jest waga 185? EQ6R-Pro udźwignie do astrofotografii?

17,5kg ale problemem raczej będzie długość i podatność na warunki atmosferyczne

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał(a):

"Na granicy" zalatuje mi niepotrzebnym stresem, a do tego przecież dojdą dodatkowe akcesoria :) Mam jakieś wewnętrzne przeczucie że albo skończę z Askarem 140 albo z jakimś RC'kiem.

A może dobrze znanym i lekkim tryplecikiem TS 130mm f/7 - mam taki do sprzedania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał(a):

Tak jakoś się to kręci powolutku, mimo pełnej pokrywy chmur...

Raczej to kręcenie jest tychże chmur przyczyną - przecież wszyscy wiedzą, że to tak działa :P Nakupują teleskopów i pogody przez pół roku nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 14:12, Marcin_G napisał(a):

Szanowni forumowicze, tym samym pojedynek Askar / TEC w klasie 140 mm uznajmy za rozstrzygnięty :D

 

Fajnie by było, gdybyś był!

 

Gdyby kiedykolwiek podczas Zlotu rozmowa niefortunnym trafem zeszła na cenę Askara, to PAMIĘTAJ, że kosztuje on około dwa i pół tysiąca :matrix:

 

image.png.433018a379e8536c9b2d20b97e2527bd.png

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Kocham 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Gorzej jeśli powie: "weź od razu dwa!"

Wówczas obniżonym głosem mówisz do niej cicho, prosto do uszka: "Sama tego chciałaś, będzie bino z nasadkami Matsumoto, w pogodne noce nie czekaj na mnie w łóżku....."

:lanie: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin_G napisał(a):

Przy tej średnicy rury i wysuwie tylko 9 cm, spałbym spokojnie, o ile nie powiesisz tam 5 kg.....

Mnie bardziej zastanawia jakość wykonania samych obiektywów. Czy ktoś już je mierzył testem DPAC? Zwłaszcza, że w tej cenie jakąkolwiek 140tkę w tryplecie ciężko kupić nawet z rynku wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 11:27, cmku napisał(a):

pojawil sie wlasnie nowy filmik prezentacyjny aposow 140 185 :)

 

https://youtube.com/watch?v=p6Yms_Tuwp4

 

Wreszcie pomyśleli o tym, żeby oryginalne opakowanie przyjęło też tubę z zamontowanym EAF. To mi się podoba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobrychemik napisał(a):

 

Wreszcie pomyśleli o tym, żeby oryginalne opakowanie przyjęło też tubę z zamontowanym EAF. To mi się podoba.

No tez to zauważyłem, a zawsze te oryginalne walizki były za małe i trzeba było niezle kombinować, czytaj zamawiac i szukac innej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 17:47, dobrychemik napisał(a):

Do wszystkich, którym wydaje się, że refraktor 140 jest duży: popatrzcie jak zgrabnie wygląda Askar 185 :)

 

image.png.add54ac2f63d61eaf86155cfa201c18c.png

image.png.61d4e6fd9538b2dac80cee90c83c9edb.png

 

 

Jak rozumiem symulacja na podstawie danych https://www.cloudynights.com/topic/900158-askar-185-apo/?p=13118204

555 nm => 0,97

C 656,3 nm => 0,796

F 486,1 nm => 0,798

G' 435,8 nm => 0,38

oj cieniutko

Do focenia wystarczy ;)

Edytowane przez m_jq2ak
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.