Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kubaman napisał(a):

Nie ma kątówki! Teleskopem wyjętym z walizki nie da się wykonać obserwacji. Nie ma też żadnego okularu..

Ale to jest standard. Jak kupisz sobie narty to też nie ujedziesz, bo musisz dokupić buty, kijki kask, spodnie i rękawice.

Jeśli kupujesz teleskop, to dostajesz....teleskop, bądź szczęśliwy, że masz solidną torbę. Niektórzy sprzedają apochromaty w tekturowym pudle z gąbką.

Tele Vue sprzedaje swojego 85/600 nawet bez obejmy do montażu.

 

Producenci wychodzą ze słusznego założenia, że nie muszą dawać alu-kufra, bo teleskop będzie założony pod kopułą / rolloffem i nie będzie podróżował, nie dają szukacza, bo wiele osób kieruje teleskop na obiekt przez kompa sterującego montażem, nie dają diagonala, bo pan X założy reduktor, pan Y założy Powermate'a, Pan V założy swój ulubiony diagonal lustrzany, pan Z nie obejdzie się bez klina Herschela, bo kupił teleskop tylko do Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem parę lat temu swoją TS130APO płaciłem dużo więcej i też tam nic nie było. Euro było tańsze, dolar też. Wydaje mi się że cena jest dobra w dzisiejszych czasach. A co do cen przed świętami widziałem cena 1 szt. gołąbka z kaszą 10 zł, 1 pieróg ruski 2 zł. Na pewno bym nie kupił bo wiem ile z kilograma składników można wykonać sztuk. Zwykła  pazerność no i coś się ludziom w główkach poprzestawiało po tym covidzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, m_jq2ak napisał(a):

Jaki sarkazm nie widzisz zdjęć ? Są podpisane. 

Niebieska linia na dachu i wzdłuż. To są słabo oświetlone elementy. Dlatego tak słabo widać.

140_1.png.04f9b96ec1161b1d108d26b0fbf8f73f.png

 

Tutaj zobacz na gałęziach po jednej stronie jest zafarb żółty po drugiej niebieski, gałęzie wpadają w lekki fiolet...

krawd.png.432a064ce08a2ec95b10a919d7cd954b.png

 

Brakuje rozdzielczości i w powiększeniu jest pikseloza, ale widać to co ma być widać.

 

Może faktycznie mam skrzywienie ;) APO choroba...

Każdy ma misję, jakąś, Ty zbierasz Askary, ktoś tam znaczki, ja Takahashi.

TACa o nowa firma :) daj linki, coś nowego na rynku ?

Dał byś sobie spokój.
Tak jest pewnie lepszy, nikt tego nie neguje, ale kosztuje dużo więcej i nie znaczy to że Askar jest zły. Wątek jest o Askarze a nie o tym który teleskop jest od niego lepszy.

Chcesz, załóż nowy wątek, zrób zdjęcie przez okular telefonem i zestaw je obok siebie i wtedy podniecaj się że masz lepszy sprzęt, może wtedy poczujesz się lepiej. Nie chcesz zakładać osobnego wątku, to przestań wypisywać rzeczy nie związane z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chyba różnje bywa.

Explore Scientific 127 w bardzo podobnej cenie sprzedawany jest z bardzo przyzwoitą kątówką i  złączkami. Esprity są z walizkami, bardzo bogatym zestawem złączek, szukaczem i kątówką. TSy to nie wiem. W każdym razie w tym Askarze widać gdzie cięli koszty.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kubaman napisał(a):

Marcin, chyba różnje bywa.

Explore Scientific 127 w bardzo podobnej cenie sprzedawany jest z bardzo przyzwoitą kątówką i  złączkami. Esprity są z walizkami, bardzo bogatym zestawem złączek, szukaczem i kątówką. TSy to nie wiem. W każdym razie w tym Askarze widać gdzie cięli koszty.

Mój pierwszy tryplet, którego doskonale wspominam (TS Photoline 80f/6 FPL-53) dostarczony był w tekturowym pudełku z piankami, nawet bez stopki szukacza! 😵

Nie zmienia to faktu, że był/jest to doskonały mały apo, od którego zaczęła sie jakże bolesna choroba: apoteoza średnicowa. A stopkę szukacza kupiłem w DeOp za jakieś grosze....

W efekcie - wspominasz to, co oferuje OTA, a nie jakich akcesoriów nie dało chińczyku.

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kubaman napisał(a):

dla mnie to zaleta jak pisałem, że nie ma tych gratów, ale uważam, że warto było o tym wspomnieć tu w opisie tego tekeskopu

Kuba, nie. W opisie jest że dostajesz teleskop, obejmy, szynę, uchwyt i futerał w pudele. Czyli nikt, kto umie czytać ze zrozumieniem, nie będzie oczekiwał filtra słonecznego, diagonala, szukacza, grzałki, korektora dyspersji czy nasadki bino....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Kuba, poprawka: element z gniazdem dwucalowym nie jest wbudowany, ale odkręcany. Jest tam gwint 92mm.

...

Na sharpstarowej stronie stoi M84 - gwint do astrografów Pentaxa.

140APO-Jiaxing Sharpstar Optical Instrument Co., Ltd. (sharpstar-optics.com)

Jeżeli to M84, to baader ma redukcję na M68 Zeissa i potem jakieś clamplocki i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bartolini napisał(a):

Na sharpstarowej stronie stoi M84 - gwint do astrografów Pentaxa.

140APO-Jiaxing Sharpstar Optical Instrument Co., Ltd. (sharpstar-optics.com)

Jeżeli to M84, to baader ma redukcję na M68 Zeissa i potem jakieś clamplocki i inne.

 

Coś mi się musiało pomylić w milimetrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szquar napisał(a):

Dał byś sobie spokój.
Tak jest pewnie lepszy, nikt tego nie neguje, ale kosztuje dużo więcej i nie znaczy to że Askar jest zły. Wątek jest o Askarze a nie o tym który teleskop jest od niego lepszy.

Chcesz, załóż nowy wątek, zrób zdjęcie przez okular telefonem i zestaw je obok siebie i wtedy podniecaj się że masz lepszy sprzęt, może wtedy poczujesz się lepiej. Nie chcesz zakładać osobnego wątku, to przestań wypisywać rzeczy nie związane z tematem.

Odnoszę się do obrazów zrobionych Askarem. Co jest nie związane z tematem ?

 

Godzinę temu, kubaman napisał(a):

dla mnie to zaleta jak pisałem, że nie ma tych gratów, ale uważam, że warto było o tym wspomnieć tu w opisie tego tekeskopu

Ale to jest standard :) Poza tym cena w zestawie spłaszczacz, kątówka, reduktor, to ile by była warta ta optyka ?

Swoją drogą cena wcale nie jest jakaś powalająca, Askar 140 jest w cenie TSów 130 na chińskim odpowiedniku 53.

Dodając do tego spłaszczacz i reduktor wcale ta cena nie jest taka powalająca... Jeśli już o cenie rozmawiamy.

I nie wiem czy do foto nie wybrałbym Askar 130 PHQ Flatfield z podwójnym ED i spłaszczaczem - lepsza korekcja.

Niż 140 z tym wydłużaczem, problemem z ustawianiem ostrości i obrazem mniej ostrym niż w MAK-u. 

To tylko moje zdanie... I nie użyłem słowa Takahashi :)

 

 

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta z dzisiejszego poranka na temat ceny Askara.

Napisałem wprost - Askar oszczędzał w tym zestawie na dodatkach. Napisałem nawet ile one są w moim mniemaniu warte. Co oznacza, że ta niska cena ma swoje racjonalne wytłumaczenie.

A teraz prowadzicie ze mną polemikę, usiłując mnie przekonać z jednej strony, że to jest standard (choć podałem przykłady teleskopu który miałem - Esprita - gdzie było dokładnie odwrotnie), a z drugiej , że skoro telep jest goły, to jest drogi.

Myślę, że zrobię sobie przerwę na życie, bo mnie to po prostu męczy. Może inni koledzy napiszą coś ciekawszego, a wam nie zabraknie celów do atakowania.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m_jq2ak napisał(a):

Odnoszę się do obrazów zrobionych Askarem. Co jest nie związane z tematem ?

 

Ale to jest standard :) Poza tym cena w zestawie spłaszczacz, kątówka, reduktor, to ile by była warta ta optyka ?

Swoją drogą cena wcale nie jest jakaś powalająca, Askar 140 jest w cenie TSów 130 na chińskim odpowiedniku 53.

Dodając do tego spłaszczacz i reduktor wcale ta cena nie jest taka powalająca... Jeśli już o cenie rozmawiamy.

I nie wiem czy do foto nie wybrałbym Askar 130 PHQ Flatfield z podwójnym ED i spłaszczaczem - lepsza korekcja.

Niż 140 z tym wydłużaczem, problemem z ustawianiem ostrości i obrazem mniej ostrym niż w MAK-u. 

To tylko moje zdanie... I nie użyłem słowa Takahashi :)

 

 

„Każdy ma misję, jakąś, Ty zbierasz Askary, ktoś tam znaczki, ja Takahashi.” Wszystko dla ciebie w porównaniu do TAK.

To tak jakbyś porównywał dobrego mercedesa do Lamborghini i mówił że Mercedes jest słaby bo ma tylko 300 koni a nie 600. 
Fajnie że Cię stąd na teleskop za 50 tysięcy ale nie każdy jest taki bogaty jak ty, albo nie każdy chce tyle wydawać na to hobby, co nie znaczy że inne teleskopy do bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos szukał to tu jest jakis test mozna se gwiazdki  z kamery poogladac :P
 

 

Fanów sprzetów innych niż ten teleskop prosi się o  założenie sobie innych odpowiednich wątków na forum :D

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał(a):

W sensie, że nie warto było tego podawać ???

Nie. Czyli tak - nie warto tego dodawać.

Niech każdy użytkownik wyposaży swój teleskop w takie akcesoria jakie chce. Jeden powiesi to na EQ5, inny na 10micron, jeden chce okular Kellnera, inny TeleVue, pełna wolność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od początku coś zawsze niepokoiło w tych Askarach.

Pomijając kształt gwiazd, bo te sa zawsze ładne, takie równe kuleczki.

Chodzi mi bardziej o kontrast, kolor, ostrość, szczegółowość.

Widzicie to, czy ja za mocno fiksuję?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał(a):

Nie. Czyli tak - nie warto tego dodawać.

Niech każdy użytkownik wyposaży swój teleskop w takie akcesoria jakie chce. Jeden powiesi to na EQ5, inny na 10micron, jeden chce okular Kellnera, inny TeleVue, pełna wolność....

Marcin ale przecież ja dokładnie to samo twierdzę. Chyba jakiś zbieg nieporozumień. Zrozumiałem, że uważasz, że niepotrzebny był mój cały wpis na ten temat. Przecież kilka razy podkreśliłem, że moim zdaniem tak jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kubaman napisał(a):

Marcin ale przecież ja dokładnie to samo twierdzę. Chyba jakiś zbieg nieporozumień. Zrozumiałem, że uważasz, że niepotrzebny był mój cały wpis na ten temat. Przecież kilka razy podkreśliłem, że moim zdaniem tak jest lepiej.

:friends:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mareg napisał(a):

Nie wiem, czy to już ktoś nie wrzucał, ale na wszelki wypadek tu jest link do fotki NGC 2174 Askarem 140 na astrobin-ie.

 

 

Godzinę temu, dobrychemik napisał(a):

Niestety obrobione fotki są tu mało wiarygodnym świadectwem. O wiele wartościowsza byłaby jedna surowa klatka.

No ale to raczej fotka gościa z linkowanego wyżej filmu a w nim co nieco surówki analizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szquar napisał(a):

„Każdy ma misję, jakąś, Ty zbierasz Askary, ktoś tam znaczki, ja Takahashi.” Wszystko dla ciebie w porównaniu do TAK.

To tak jakbyś porównywał dobrego mercedesa do Lamborghini i mówił że Mercedes jest słaby bo ma tylko 300 koni a nie 600. 
Fajnie że Cię stąd na teleskop za 50 tysięcy ale nie każdy jest taki bogaty jak ty, albo nie każdy chce tyle wydawać na to hobby, co nie znaczy że inne teleskopy do bezużyteczne.

Hmmm, a ile ma Kubaman na stole :) Żarty sobie robisz ? Ja tu nic nie porównuję. Czytaj w kontekście, ja Cię proszę. 

Na forum jest kilka osób, które by mnie czapką nakryły w kwestii budżetu.

Patrz nie tylko ja ;) https://astropolis.pl/topic/90790-askar-140-apo/?do=findComment&comment=1040710 - ale tu jest ok ;) 

A propo sprostowania. Nigdzie nie napisałem tego, co mi zarzucacie. Piszecie to, co raczej sobie myślicie o tym co ja myślę. A to są wasze wnioski i Wasze myśli na ten temat.

A moje myśli są moimi myślami, a posty - wypowiedzi, każdy może przeczytać !

Przecież to są insynuacje, ciężko tak dyskutować...

 

4 godziny temu, Witos napisał(a):

m_jq2ak myślałem że tylko znęcasz się na użytkownikach Astromaniaka, ale ty nie oszczędzasz nikogo w dążeniu do swoich celów ... 

 

Zrób krucjatę, podpisz petycję. Jakich celów ? O czym Ty piszesz ? 

Znęcam się, gdzie, jak, obraziłem kogoś ? Nie rozumiem.

 

3 godziny temu, Robson_g napisał(a):

Mnie od początku coś zawsze niepokoiło w tych Askarach.

Pomijając kształt gwiazd, bo te sa zawsze ładne, takie równe kuleczki.

Chodzi mi bardziej o kontrast, kolor, ostrość, szczegółowość.

Widzicie to, czy ja za mocno fiksuję?

 

Ja tam widzę, ale mi widzieć nie wolno. A już napisać to, męczarnia, chyba to masz na myśli @Witos ?

Aaaa, bo mam Takahashi ;) 

 

Cokolwiek napiszę, z góry mea culpa, przepraszam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.