Skocz do zawartości

Zakup akcesoriów astronomicznych w niezwykle atrakcyjnych cenach [ankieta]


Forum vs market  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za możliwością zakładania wątków handlowych poza Marketem:

    • TAK - na forum i w statusach
      27
    • TAK - tylko w statusach
      0
    • NIE - bo do tego służy Market
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrzebna  jest tutaj na forum  taka spinka , jak @dobrychemik ma możliwość sprowadzenia sprzętu w  niższej cenie niech sprowadza ,powiem więcej niech założy na forum " Mini sklep " kto chce kupić niech kupuje .A co do podatków @YOKER  każdy może do jakieś kwoty zarabiać  i jest zwolniony z podatków.:hiya:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fornax napisał(a):

Nie potrzebna  jest tutaj na forum  taka spinka , jak @dobrychemik ma możliwość sprowadzenia sprzętu w  niższej cenie niech sprowadza ,powiem więcej niech założy na forum " Mini sklep " kto chce kupić niech kupuje .A co do podatków @YOKER  każdy może do jakieś kwoty zarabiać  i jest zwolniony z podatków.:hiya:

No właśnie ten temat jest na różnych platformach typu olx ,allegro wyjaśniony i jak sie zgłębisz to zrozumiesz od jakich kwot i ilości mozesz sie bawić a od jakich nie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam wrażenie, że płacenie podatków, to jest jakieś frajerstwo ? 

A gdzie tutaj zwykła uczciwość ? Żyjemy w tym kraju - Polsce, korzystamy jednak z pewnych rzeczy, ja wiem nie jest idealnie...

Skąd taka złość ? Bo podatek trzeba zapłacić ? Druga sprawa są firmy, które podatki płacą, deltaoptical.pl, teleskopy.pl. Wtedy jak to jest z konkurencją - uczciwą ?

Tam są zatrudnieni pracodawcy, dają nam rabaty, gwarancje, przyjmują zwroty. Jest coś takiego jak wspieranie polskiej przedsiębiorczości. 

Ja wolę zapłacić trochę drożej np wiedząc, że podatki zostaną zapłacone w Polsce. 

Poza tym najbardziej to zarabia Chińska firma... 

Zastanawiam się też nad świadomością, takich grupowych zakupów. Czy kupujący ma świadomość, czy ma gwarancje, rękojmie itd ?

Jeśli ma to super. Chodzi o to, żeby nie dać się nabrać ceną na zakup. Bo jest druga strona medalu. Takie moje zdanie.

Naprawdę kibicuję wszystkim przedsiębiorcom i tym, którzy chcą nimi zostać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, m_jq2ak napisał(a):

Skąd taka złość ? Bo podatek trzeba zapłacić ?

 

Nie. Złość spowodowana tym, że wpada ktoś, kto pisząc przy okazji nieprawdę (chcę wierzyć, że to zwykła ignorancja), insynuuje działania niezgodne z prawem innych forowiczów i administracji forum...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, m_jq2ak napisał(a):

Poza tym najbardziej to zarabia Chińska firma... 

Zastanawiam się też nad świadomością, takich grupowych zakupów. Czy kupujący ma świadomość, czy ma gwarancje, rękojmie itd ?

Czy kupisz przez polski tepeel, niemiecki astroshop, czeskie dalekohledy, czy u chemika, zarobi ta sama chińska marka, nie rozumiem argumentu.

Zdaje się, że w swoim poście Oskar napisał jasno, że gwarancji, rękojmi itp. nie ma i ew. niejasności trzeba raczej załatwiać u SVBony bezpośrednio i we własnym zakresie. Forum zrzesza ludzi raczej inteligentnych, nawykłych do korzystania z zawartości czaszki, chyba dla każdego jest jasne, że korzystając z cenowych benefitów takiego importu prywatnego, bierze się również na siebie zwiększone ryzyko.

Edytowane przez Lootzek
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, m_jq2ak napisał(a):

Ja wolę zapłacić trochę drożej np wiedząc, że podatki zostaną zapłacone w Polsce. 

Poza tym najbardziej to zarabia Chińska firma... 

 

Pewnie zostaną zapłacone w PL, jednak nie mam wątpliwości, że większość tego łupu i tak wyląduje zza wielka kałużą, jako ofiara za stary szrot wojenny.

 

Co do "chińskiej firmy", to patrząc na jej ceny mam wrażenie, że akurat ona dopłaca do produkcji swojego asortymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopłaca to ma w tym cel rynkowy. Stosuje zaniżone ceny, stary myk 

A jeśli cena jest tak niska, to tam ludzie pracują za 2$, co też jest słabe. Stąd taka cena, bo skąd ? 

Świata handlowego nie odwrócę, ale warto być świadomym nabywcą, za co płacisz i jak to działa.

 

18 minut temu, Lootzek napisał(a):

Czy kupisz przez polski tepeel, niemiecki astroshop, czeskie dalekohledy, czy u chemika, zarobi ta sama chińska marka, nie rozumiem argumentu.

Zdaje się, że w swoim poście Oskar napisał jasno, że gwarancji, rękojmi itp. nie ma i ew. niejasności trzeba raczej załatwiać u SVBony bezpośrednio i we własnym zakresie. Forum zrzesza ludzi raczej inteligentnych, nawykłych do korzystania z zawartości czaszki, chyba dla każdego jest jasne, że korzystając z cenowych benefitów takiego importu prywatnego, bierze się również na siebie zwiększone ryzyko.

Są też oferty, które dają jednak rabaty utrzymując gwarancje, rękojmie i zwroty...

Ja wolę zapłacić więcej i mieć po drugiej stronę firmę, z gwarancjami i prawami konsumenta...

Właśnie podatek zostaje w Polsce. 

 

23 minuty temu, szuu napisał(a):

w zasadzie to każdy obywatel który mógłby hipotetycznie założyć firmę ale jej nie zakłada jest oszustem podatkowym i państwo traci grube miliony na niezapłaconych przez niego podatkach :P

Chyba nadinterpretujesz, zupełnie nie o to mi chodziło. Pisałem o podatkach i zależnościach społecznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ale!

czyż nie jest tak, że teraz już od paru lat nawet chińscy sprzedawcy zostal zmuszeni do odprowadzania vatu i doliczania go do ceny płaconej przez prywatnego nabywcę?

widzicie, to prywatny import jest teraz najuczciwszy bo podatku nie da sie nawet ominąć.

tak że nie kupujcie w polskich firmach bo tam wiadomo, zawsze są jakieś przekręty... chcesz być patriotą - kupuj u chińczyka! :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, m_jq2ak napisał(a):

Chyba nadinterpretujesz, zupełnie nie o to mi chodziło. Pisałem o podatkach i zależnościach społecznych...

Piszesz w taki sposób jakby ludzie byli cymbałami i nadal to robisz próbując teraz wmówić, że nie rozumiemy co napisałeś. Możesz sobie przybić piątke z Mareczkiem bo macie ten sam ton wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerzucaj na mnie swoich interpretacji. Piszę, bo się odnoszę, wyrażam swoje zdanie... 

Przepraszam, że nie zawsze jest tak klarowny, jak Ty ;) Tak na serio, to staram się, żeby były czytelne i jasne - co w tym złego ?

 

 

7 minut temu, szuu napisał(a):

ale ale!

czyż nie jest tak, że teraz już od paru lat nawet chińscy sprzedawcy zostal zmuszeni do odprowadzania vatu i doliczania go do ceny płaconej przez prywatnego nabywcę?

widzicie, to prywatny import jest teraz najuczciwszy bo podatku nie da sie nawet ominąć.

tak że nie kupujcie w polskich firmach bo tam wiadomo, zawsze są jakieś przekręty... chcesz być patriotą - kupuj u chińczyka! :yahoo:

No nie dalej chińska firma, odprowadza podatek do Chin ?

 

Cytat

widzicie, to prywatny import jest teraz najuczciwszy bo podatku nie da sie nawet ominąć.

pod warunkiem, że ten prywatny import zostanie zgłoszony do US ;) a czy jest ;)

 

Zawsze się dogadałem z Polską firmą. Nie widzę tutaj przekrętów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lootzek napisał(a):

Forum zrzesza ludzi raczej inteligentnych, nawykłych do korzystania z zawartości czaszki

 

śmiała teza

jakieś fakty na jej poparcie chyba masz?

 

bo ja niemal w każdym wątku odnoszę wrażenie, że jest dokładnie na odwrót, ą średnie IQ usera forum nie odbiega od średniego IQ populacji (bo niby dlaczego)

już sam fakt, że ludzie bronią takich zakupów grupowych ala Jesion (który oferował ceny niższe niż na stronie producenta i dawał gwarancję i rękojmię) świadczy o tym, że to korzystanie jest problematyczne. Ceny są wyższe, a jakiejkolwiek odpowiedzialności sprzedawcy brak. Kasę przytuli i w razie czego z problemem walczcie na własną rękę. W niczym to nie przypomina akcji Jesiona czy zakupów w sklepie w kraju

 

aby uniknąć błędnej interpretacji moich intencji ze strony specjalistów od szklanej kuli od razu wyjaśniam. Nie mam nic przeciwko zarabianiu na hobby, nie przeszkadzają mi wątki handlowe na stronie głównej forum. Są jednak ludzie, którym to przeszkadza wiec uszanujmy to. Tak samo jak nie używamy wulgaryzmów, choć większość zapewne w życiu codziennym nie ma z tym problemów to jakąś niewielką grupę to razi. Z szacunku dla samych siebie i innych staramy się tych wulgaryzmów nie używać. Skoro mamy wydzielony na potrzeby handlu Market to dlaczego mamy robić wrzutki giełdowe na głównej? Jaki to ma cel oprócz siania zamętu i robienia rozrób?

 

43 minuty temu, szuu napisał(a):

w zasadzie to każdy obywatel który mógłby hipotetycznie założyć firmę ale jej nie zakłada jest oszustem podatkowym i państwo traci grube miliony na niezapłaconych przez niego podatkach :P

 

myślę, że najlepszym wyjściem byłby podatek dobegochemika. Każdy kto kupi coś w sklepie promowanym przez niego lub coś z marki też przez niego promowanej powinien przelać ... no powiedzmy skromne 30% na jego konto. Prosto, jasno, uczciwie. Podatki płacić trzeba

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, m_jq2ak napisał(a):

No nie dalej chińska firma, odprowadza podatek do Chin ?

[...]

pod warunkiem, że ten prywatny import zostanie zgłoszony do US ;) a czy jest ;)

no dobrze, czyli wymyślasz sobie zasady postępowania bo nie znasz tych rzeczywiście obowiązujących.

tylko dlaczego krytykujesz innych którzy może wymyślili sobie inne zasady? :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szuu napisał(a):

w zasadzie to każdy obywatel który mógłby hipotetycznie założyć firmę ale jej nie zakłada jest oszustem podatkowym i państwo traci grube miliony na niezapłaconych przez niego podatkach :P

... kto wódki nie pije, ten jest wywrotowcem,

tak, świadomie uszczuplającym zasoby państwa bezideowcem!

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2024 o 09:54, JurekN napisał(a):

A gdyby pojawiło sie to w Markecie? Założyłbyś temat "Halo coś jest nie tak bo mozna to kupić taniej"?

Nie obraź się, ale przypuszczam, że nie.

 

Przecież cały czas sugeruje, że ten temat powinien znaleźć się w Markecie, więc o co miałbym się obrazić? :)

I po raz setny powtórzę - nie mam problemu z tym, że gdzieś jest taniej, tylko że Pomoc w zakupie za 20% wartości sprzętu to Usługa - a miejsce handlu i usług powinna być (wg mnie) w Markecie. A tam hulaj dusza!

 

Czy inni uważają tak samo, a może maja odmienne zdanie? - po to jest ankieta.

 

 

W dniu 10.08.2024 o 17:49, Paether napisał(a):

zrobiłeś to wrzucając przy okazji nieprawdę (przyczyny powstania marketu)

 

W zalinkowanym temacie nie ma wzmianki o powstaniu Marketu jako remedium na chaos w wątkach merytorycznych, ale m.in. taka jest geneza jego powstania i każdy kto ma kilku letni staż na AP o tym pamięta.

 

Po wprowadzeniu nowego silnika, jako domyślny został ustawiony tryb "pełne forum - od najnowszych wiadomości". Prawie wszystkim to rozwiązanie przypadło do gustu - ale został jeszcze "kamyczek" - prężnie działająca giełda na AM. Gdy giełda na AP też zaczęła rosnąć w siłę, to wyszła słabość sposobu wyświetlania "wszystko od najnowszych", a opcje "ukrywania" poszczególnych działów działały mało intuicyjnie. Marudzenia, że forum jest "zalene" giełdą, było co niemiara.

 

Owszem, ambicje Adam miał zawsze wielkie, więc opisał to jako próbę zaangażowanie wszystkich form (prywatnych / firmowych / incjatyw społecznych itp) w tworzenie miejsca gdzie można wymienić akcesoria i usługi Astro. Ale czy nie najwięcej skorzystało na tym właśnie uporządkowanie (oczyszczenie) Forum?

 

-----

Zamiast podjąć merytoryczną dyskusję, to ciągle próbujesz podważać moja wiarygodność. Tak jak zrobił to Bartek podważając moje intencje.

 

"Podgrzaliście" temat na początku - w ankiecie był mecz do jednej bramki. Zobacz jak to wygląda teraz.

 

 

W dniu 10.08.2024 o 17:49, Paether napisał(a):

Jeśli widzisz i jesteś w stanie wykazać brak uczciwości w tak skonstruowanym wątku (ktoś przemyca handel pod pozorem pomocy) to napisz publicznie w danym wątku, wykaż wałek, daj wyjaśnić autorowi, zgłoś do moderacji.

 

Przecież to nie ma znaczenia czy napisałem to tu, tam, siam, owam czy jeszcze gdzie indziej, czy napisałem to przy pierwszym, drugim, siódmym czy 18-stym przypadku. Tylko, że w ogóle to napisałem ;) 

 

 

W dniu 10.08.2024 o 17:49, Paether napisał(a):

Wątek, którzy wrzucił @dobrychemik jest skonstruowany tak, jak co najmniej kilkanaście innych wątków, które były publikowane w przeszłości i nigdy nie były traktowane jako wątki handlowe, ale akcje grupowych zakupów w dziale o "Sklepach...".

 

Tylko jak można porównywać zakupy grupowe organizowane np. przez Jesiona do tego obecnego, skoro jedyne co je łączy to nazwa (grupowe), za to dzielą trzy kluczowe rzeczy:

- u Adama rzeczywiście było znacznie taniej niż u producenta (~20%)

- do ich realizacji trzeba było najpierw zebrać pokaźną grupę (>~10) zainteresowanych osób

- gwarancja realizowana w PL (przez sprzedawcę (Jesiona), a nie producenta)

 

 

3 godziny temu, m_jq2ak napisał(a):

Druga sprawa są firmy, które podatki płacą, deltaoptical.pl, teleskopy.pl. Wtedy jak to jest z konkurencją - uczciwą ?

Tam są zatrudnieni pracodawcy, dają nam rabaty, gwarancje, przyjmują zwroty.

 

Oferta Oskara to prywatny dropshopping z Chin.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m_jq2ak napisał(a):

A jeśli cena jest tak niska, to tam ludzie pracują za 2$, co też jest słabe. Stąd taka cena, bo skąd ? 

 

A może po prostu mieszkańcy "krajów złotego miliarda" muszą zapłacić haracz dla całego łańcuszka pośredników? Co zabawniejsze tak już przywykli do płacenia, że kiedy można kupić taniej bezpośrednio z Chin, to zaczyna się lament o dumpingu i wyzysku. Przy okazji skończmy już bajkę sprzed dwudziestu lat o biednych Chinach. Chyba wszyscy już mamy Internet i możemy zweryfikować jak jest w rzeczywistości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek_N napisał(a):

Tylko jak można porównywać zakupy grupowe organizowane np. przez Jesiona do tego obecnego, skoro jedyne co je łączy to nazwa (grupowe), za to dzielą trzy kluczowe rzeczy:

- u Adama rzeczywiście było znacznie taniej niż u producenta (~20%)

- do ich realizacji trzeba było najpierw zebrać pokaźną grupę (>~10) zainteresowanych osób

- gwarancja realizowana w PL (przez sprzedawcę (Jesiona), a nie producenta)

 

5 minut temu, Marek_N napisał(a):

Oferta Oskara to prywatny dropshopping z Chin.

Czyli masz problem personalny, a nie to że post wyświetlił się poza marketem. Tylko dlaczego wszyscy muszą o tym czytać i przy okazji sprowokowałeś wylanie się masy szamba?
 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZbyT napisał(a):

dlaczego mamy robić wrzutki giełdowe na głównej? Jaki to ma cel oprócz siania zamętu i robienia rozrób?

Skoro tak lubisz fakty na poparcie tez, podałbyś proszę przykład, kiedy to autor takiej wrzutki zaczął siać zamęt i robić rozróbę?

Czy może proponujesz cenzurę prewencyjną, choć sama administracja forum wypowiada się, że takie treści w statusach nie łamią jego regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek_N napisał(a):

Owszem, ambicje Adam miał zawsze wielkie, więc opisał to jako próbę zaangażowanie wszystkich form (prywatnych / firmowych / incjatyw społecznych itp) w tworzenie miejsca gdzie można wymienić akcesoria i usługi Astro. Ale czy nie najwięcej skorzystało na tym właśnie uporządkowanie (oczyszczenie) Forum?

 

Ja piszę o faktach, Ty o domysłach (pasujących do teorii) co w głowie mógł mieć Adam, mimo że napisał wprost coś zupełnie innego i jeśli ktoś śledził jego wcześniejsze ruchy, to widział, że od lat miał w głowie promowanie i oferowanie narzędzi do różnych sprzedażowych i usługowych inicjatyw.

Oddzielenie wątków giełdowych od reszty na głównej było możliwe co najmniej od 2017 roku (wielki update silnika) i nie trzeba do tego osobnego tworu jakim jest obecny Market. Wystarczy zerknąć jak Ignis zrobił to na FA.

 

21 minut temu, Marek_N napisał(a):

"Podgrzaliście" temat na początku - w ankiecie był mecz do jednej bramki. Zobacz jak to wygląda teraz.

 

Uffff :yes2:Dobrze, że głosy się odwróciły, bo musiałbym wbrew sobie pomyśleć nad dopuszczeniem handlowania w postaci forumowych wątków :)

 

23 minuty temu, Marek_N napisał(a):

Przecież to nie ma znaczenia czy napisałem to tu, tam, siam, owam czy jeszcze gdzie indziej, czy napisałem to przy pierwszym, drugim, siódmym czy 18-stym przypadku. Tylko, że w ogóle to napisałem ;) 

 

1. Zgłaszasz temat, wyjaśniam z autorem, pewnie napisałbym do niego, że podejrzanie to wygląda i lepiej żeby wrzucił w Market,

2. Roztaczasz przed forumowiczami czarną wizję zalania strony głównej wątkami handlowymi i tworzysz na tej podstawie ankietę, mimo że chodzi o jeden wątek.

 

Zupełnie bez różnicy.

 

30 minut temu, Marek_N napisał(a):

Tylko jak można porównywać zakupy grupowe organizowane np. przez Jesiona do tego obecnego, skoro jedyne co je łączy to nazwa (grupowe), za to dzielą trzy kluczowe rzeczy:

 

Jak wyżej. Pewnie spokojnie przekonałbyś mnie, że ten konkretny temat powinien wylądować gdzie indziej i warto w przyszłości mieć na to uwagę, ale wybrałeś wykreowanie ogólnoforumowego problemu na bazie jednego wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel

 

Godzinę temu, Paether napisał(a):

1. Zgłaszasz temat, wyjaśniam z autorem, pewnie napisałbym do niego, że podejrzanie to wygląda i lepiej żeby wrzucił w Market,

 

 

Nie zamierzam pisać na nikogo donosów, bo:

1. źle mi sie to kojarzy (znowu ten zły Marek czepia się Oskara)

2. mniej więcej spodziewałem się, co byś odpisał (i wybrzmiewa to w naszej dyskusji)

3. temat dotyczy całej społeczności - to może warto ją otwarcie zapytać o zdanie (bo dyskusja zaczęła sie już w statusach, po którymś z kolei "ogłoszeniu" - i już była mocno podzielona)

4. a że to pierwszy przypadek - no to po którym można się "czepiać?" :)

 

Wiem, że na forum są ludzie różni:

- część skora do merytorycznej dyskusji,

- część będzie miała okazję do personalnych ataków (ze mam problemy, prowokuje, szambo się przeze mnie wylało itd),

- część szuka poklasku w grupie, więc teraz latają za mną po forum, żeby się wzajemnie ponakręcać,

- jeszcze inni w nocy boją się własnego cienia, ale w blasku fleszy grożą komuś pobiciem (post skasowałeś - szkoda że nie razem z jego autorem).

 

Nikogo nie obrażam, chamskie zaczepki ignoruje. Post napisałem z otwartą przyłbicą. Takie jest forumowe życia i biorę to na klatę, że nie każdy mnie tu poklepie po ramieniu, po napisaniu niepopularnej opinii - a raczej będzie dokładnie na odwrót.

 

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marek_N napisał(a):

Nie zamierzam pisać na nikogo donosów, bo:

1. źle mi sie to kojarzy (znowu ten zły Marek czepia się Oskara)

 

Właśnie zrobiłeś publiczny donos, rozdmuchując do poziomiu zagrożenia dla forum :huh: Wcześniej pisałeś, że nie zamierzasz oceniać intencji autora, po czym to zrobiłeś. Zdecyduj się.

 

45 minut temu, Marek_N napisał(a):

mniej więcej spodziewałem się, co byś odpisał (i wybrzmiewa to w naszej dyskusji)

 

Znowu popełniasz ten sam błąd - zakładasz co ktoś myśli. Wyobraź sobie, że jest ogromna różnica między zwykłym zgłoszeniem podejrzanego tematu, a robieniem z tego dużego problemu na forum, więc reakcja też byłaby inna.

 

45 minut temu, Marek_N napisał(a):

3. temat dotyczy całej społeczności - to może warto ją otwarcie zapytać o zdanie (bo dyskusja zaczęła sie już w statusach, po którymś z kolei "ogłoszeniu" - i już była mocno podzielona)

 

 O statusach nawet nie rozmawiamy. Tam można wrzucić wszystko, co nie łamie podstawowych zasad netykiety. Po prostu.

 

45 minut temu, Marek_N napisał(a):

a że to pierwszy przypadek - no to po którym można się "czepiać?" :)

 

Co innego "czepiać", a co innego kreować szerzący się problem. Nie uważasz, że snucie wizji zalania strony głównej wątkami handlowymi, porównanie do otwarcia puszki Pandory, czy dostrzeganie tendencji na bazie jednego wątku jest dosyć...kuriozalne? ;) 

 

45 minut temu, Marek_N napisał(a):

w blasku fleszy grożą komuś pobiciem (post skasowałeś - szkoda że nie razem z jego autorem).

 

To ciekawy przykład. Idąc tokiem rozumowania, stojącym za powstaniem tego wątku, widząc taki post powinieneś na jego bazie założyć wątek, kreśląc wizję szerzącej się agresji słownej na forum (puszka pandory hejtu, tendencja, itp) i stworzyć ankietę, czy forumowicze są za akceptowaniem takich zachowań. Przecież wystarczy jeden przykład.

Ale tak się działa z jednostkowymi przypadkami - zwyczajnie się zgłasza (chyba, że moderator sam wcześniej zobaczy i usunie). Z naturą tematu Oskara jest podobnie, tylko że ten nie jest oczywisty, więc zwrócenie uwagi bezpośrednio w wątku, czy zgłoszenie gdy ma się wątpliwości, byłyby zwyczajnie pomocne. 

 

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.