Skocz do zawartości

Której sprzedaży/kupna żałujesz najbardziej?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie :)

 

Przez ręce miłośników astronomii przewija się mnóstwo sprzętu. Kupujemy, sprzedajemy. Czasem wychodzimy na tym lepiej, czasem gorzej. No właśnie, sprzedaży albo kupna jakiego sprzętu żałujecie najbardziej?

 

U mnie taką pochopną decyzją było pozbycie się tego:

 

IMG_0315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Robsonem, to tylko sprzęty nabyte, możliwe do zastąpienia - co innego obrazy w głowie i wspomnienia. No chyba ze jest to jakiś własnoręcznie sklecony ATM gdzie poświęciło się sporo życia na zrobienie i dopieszczenie takiego teleskopu, to się może człowiek z nim zżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję że nie czytałem forum i nie pytałem bardziej doświadczonych . Inaczej mówiąc żałuję kasy straconej na wymuszoną rotację sprzętu. Nigdy bym nie kupił Meade 152/760, kamery DSI i wielu innych mniejszych i większych duperełów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wątpliwości czy słusznie zmieniłem orciaka UO HD 7 na plossla 8mm (pomierzone 7,5mm). W moim sprzęcie obraz jak był tak pozostał ciemny i nie do końca ostry, a po czasie wydaje mi się, że orciak miał lepszy kontrast.

Z drugiej strony jest pretekst do zapolowania na orciaka 9mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już występowałem z czymś na giełdzie, to zwykle pozbywałem się tego z ciężkim sercem. Jednak chyba najgorszym pomysłem było sprzedanie MAKa Celestrona 127/1500 z montażem SLT. Towarzysz wielu niezwykłych chwil, odkąd go sprzedałem, jakaś dziwna pustka panuje w pokoju. A to już dobre 1,5 roku. A dolar coraz droższy i weź tu kup to samo po takiej cenie jak kiedyś... :icon_rolleyes:

 

Przez dłuższy czas żałowałem również sprzedaży SkyMastera 25x100, ale tylko do czasu zakupu TS 28x110 :Loveit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki feler że jak już coś kupię to nie sprzedaję, więc wszystko trzymam ^_^

 

o mój bracie! :brawo:

 

na szczęście faktycznie coś nietrafionego nagle po 3 latach się jednak przydaje do innego celu, tym się pocieszam :)

 

kupiłem kiedyś bez sensu filtr "neodymium moon and skyglow" który się do niczego nie nadaje ale potem na szczęście się okazało że jest on również filtrem IR cut :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej żałuję, że sprzedałem mój pierwszy teleskop - Lunetę Sky-Watcher 90mm/900mm na EQ3 (polecam).

Wynikało to z emocji po nieudanym polowaniu na M57 :)

 

Jak nauczyłem się patrzeć (maleństwami 70/700 AZ2) to zrozumiałem co straciłem ;)

 

Jedyna pociecha, że podczas "akcji" sprzedaży poznałem Wimmera, on zaprosił mnie na to forum, a tu poznałem Szuu i wszystkich innych zacnych ludzi, czasem cennie krytycznych wobec mnie (doceniam po czasie).

Pozdrawiam

p.s.

Wtedy akurat różnica w cenie w sklepach tej lunety na AZ3 i na EQ3 była mniejsza niż dziś. Teraz za ten lepszy montaż (nota bene zawierający przeciwwagę) trzeba już nieco więcej dopłacić - czyżby teleskopy sprzedawano na wagę ? :D

AZ.jpg

eq3.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żałuję sprzedaży Soligora MT-800 (chyba w roku 2006), bo efektem tego posunięcia była prawie dwuletnia przerwa w astro i astrofoto (stracony czas). Ale astronomia to narkotyk i w 2008 kupiłem EQ5 i SW Newton 150/750. No i uzależniony jestem do dzisiaj. Oby jak najdłużej :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy komoletowaniu astrosprzetu kupilem filtr uhcs 2" do usuwania lp, ale okazalo sie ze bez niego tez jest ok.

Lezy wiec spokojnie na półce.

 

Poza tym trochę żałuję ze kupilem Canona 50d, ale tylko dlatego ze nie ma ruchomego wyswietlacza jak 70d.

 

Szkoda tez zakupionych zasilaczy do urzadzen zasilanych teraz z astrohuba. Niestety gdy je kupowalem nie wiedzialem o astroskrzynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję sprzedaży TS Marine 10.5x70. Fantastyczna lornetka.
Z drugiej strony, gdybym jej nie sprzedał, nie uzbierałbym funduszy na Fujinona 10x50 (a jest to mój zdecydowanie najlepszy zakup ever związany z astronomią).

 

Ale kiedyś sobie jeszcze zanabędę jakieś 10 lub 11x70...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.