Skocz do zawartości

Polowanie na samoloty


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka lotnicza z podtekstem meteorologicznym, albo odwrotnie... Na pierwszym zdjęciu potężny An-124 Rusłan rozprasza mgłę ciepłem silników na drodze kołowania. Na dwóch kolejnych widoczna jest wyraźnie kondensacja nad skrzydłami w czasie startu i wiry za końcówkami klap. Zdjęcia zrobiłem dzisiaj rano o wschodzie Słońca. Jestem z nich zadowolony, bo fotografowałem przez szybę, a wyszły ostro :)

 

Świetne! szkoda że na Balicach takie ptaszyska nie lądują :)

Ja z roboty też czasami robię przez szybę (okna się nie otwierają) i niestety im większy kąt tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuję się fotografią, ale dzisiaj żałowałem, że nie miałem ze sobą aparatu. Nad miejscem, w którym pracowałem przeleciały tym samym kursem dwa samoloty. Jeden dwu silinikowy (silniki prawdopodobnie z tyłu kadłuba) drugi czterosilnilkowy. Założyłem, iż ten drugi to B747. samoloty leciały oczywiście na różnych pułapach, ale gdyby leciały jeden za drugim, to odległość między nimi wynosiłaby ok. 600 - 700m. Przeleciały tak parką przez całe niebo. pierwszy raz widziałem taki układ. Jeśli ktoś by chciał sprawdzić co to były za loty to podaję dane:

Miasto: Ząbki k/Warszawy 52*18'58,70" N, 21*04'30,63" E wysokość 80m. Godzina przelotu - 14.29. Były dokładnie nade mną. Leciały ze wschodu na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbus 343 linii Swiss lecący po UT711

Zazwyczaj widzę cień samej smugi, tym razem udało się zobaczyć cień samolotu :) Fajnie to wyglądało na żywo.

 

 

na trzecim zdjęciu wyraźnie widać moment wejścia w hiperprzestrzeń :szczerbaty:

:sterb029:

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, pochwalę się smile.gif Moje zdjęcie Rusłana we mgle, które tu zamieściłem 10 dni temu zostało zdjęciem dnia na Airliners.net. W najśmielszych snach nie spodziewałbym się kilkunastu tysięcy odsłon tylko w ciągu jednego dnia.

gratuluję, od razu mówiłem że zdjęcie na okładkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznowni koledzy jak widzę raczej cięzki kaliber samolotów ciężkim kalibrem sprzętu uwieczniają, a ja akurat odnalazłem w szufladzie "samolot" zrobione "aparatem" z ręki dawno temu na kliszy - proszę o identyfikację kierowcy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy znacie jakieś radary ruchu lotniczego online obejmujące swoim zasięgiem Polskę?

Ja znalazłem coś takiego:

http://www.pasazer.com/radar.php - południowa Polska - niestety akualnie nie działa (przynajmniej u mnie) :(

 

http://www.flygradar.nu/flygradar.php - Skandynawia i północna część Polski (po kliknięciu na konkretny samolot dostajemy dokładne dane nt. pułapu, rodzaju samolotu itd.)

 

http://radar.piopawlu.net/ - system kilkunastu prywatnych radarów. Wymagana jest rejestracja. Nie działa pod IE ( trzeba mieć np. Firefoxa). Dane są podawane z 5-cio minutowym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://radar.piopawlu.net/ - system kilkunastu prywatnych radarów. Wymagana jest rejestracja. Nie działa pod IE ( trzeba mieć np. Firefoxa). Dane są podawane z 5-cio minutowym opóźnieniem.

 

Radar podaje pozycję maszyn co 30 sekund, nie ma opóźnienia 5 minutowego. Czasami sie "przywiesza", trzeba odświeżyć :D

 

Ode mnie:

 

B773 Emirates

th_1151-B773Emirates2.jpg

 

B773 Singapore - SIA333

th_1414-B773Singapore9V-SWF.jpg th_1414-B773Singapore9V-SWF2.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radar podaje pozycję maszyn co 30 sekund, nie ma opóźnienia 5 minutowego. Czasami sie "przywiesza", trzeba odświeżyć :D

 

Hej

Mam pytanie co do tego radaru. W zakładce "preferences" można wybrać różne opcje, po których nad wybraną lokacją wyświetlają się kolorowe kreski, jak się domyślam - korytarze, czy też trasy samolotów. Czy wtedy wyświetlają się wszystkie samoloty, czy tylko te, które lecą tymi "szlakami"?

Chciałbym ustawić takie preferencje, żeby wyświetlało jak najwięcej przelatujących nad Wrocławiem samolotów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie co do tego radaru. W zakładce "preferences" można wybrać różne opcje, po których nad wybraną lokacją wyświetlają się kolorowe kreski, jak się domyślam - korytarze, czy też trasy samolotów. Czy wtedy wyświetlają się wszystkie samoloty, czy tylko te, które lecą tymi "szlakami"?

Chciałbym ustawić takie preferencje, żeby wyświetlało jak najwięcej przelatujących nad Wrocławiem samolotów.

pozdrawiam

 

To są drogi lotnicze a także punkty nawigacyjne. Nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o wyświetlanie pozycji samolotu, zawsze wyświetlają się wszystkie samoloty. Osobiście polecam ustawić sobie parametr "Use shared data" na capricomus - Route upper airspace RNAV PL CZ SK HU capricomus. Wtedy są wyświetlone prawie wszystkie drogi lotnicze nad Polską i najważniejsze drogi u naszych sąsiadów :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny wynalazek. Od rana śledzę okolice Wrocławia i ze smutkiem stwierdzam, że zagęszczenie ruchu jest u nas dużo mniejsze niż wszędzie dokoła. Czy wynika to z faktu, iż w okolicy nie ma wielu radarów podłączonych do systemu? Zakładam, że to oglądam na ekranie nie pokrywa się w 100% ze stanem rzeczywistym. Już dwa razy słyszałem w chmurach nad domem odgłos silników, a na radarze nic! Czy on pokazuje wszystkie samoloty, czy tylko te większe i na dużych wysokościach? Chyba nie, bo gdyby wyświetlał wszystkie awionetki to byłby obłęd. Czy można coś wyczytać z wyświetlanych oznaczeń i numerów?

 

Jeżeli idzie o mapę korytarzy z capricomus to z grubsza pokrywa się ona z moimi prowadzonymi od trzech lat obserwacjami. Niektóre są lekko przesunięte równolegle, ale poza tym O.K.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.