Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie był nie wiele stracił. ...

Kto był we właściwym miejscu, ten wiele zyskał. :D Tym razem METEO.Pl precyzyjnie przewidziało przebieg pogody w okolicach Łochowa. Do zmierzchu łaziły jakieś chmurki, potem do północy było idealnie. Zacząłem o zachodzie od dwudniowego Księżyca a potem już było tylko lepiej. Oto migawki:

Orion w resztkach swej chwały pokazał Wielką Mgławicę M42 naprawdę godną tej nazwy. W lornecie 20x77 była nie tylko rozległa, lecz także z widoczną zróżnicowaną strukturą i tą niepowtarzalną, blado zielonkawą barwą.

Kometa C 2009 P1 (Garradd) namierzona bez pudła - była właśnie tam, gdzie coś majaczyło gołym okiem.

Z galaktyk wspomnę tu M51 Wir. Nie tylko była widoczna wraz ze swą towarzyszką NGC 5195 lecz także momentami ukazywała swą strukturę spiralną. Czułem się prawie jak lord Rosse z jego Lewiatanem z Parsonstown.

Jednak i tak największe wrażenie robiły Hichoty (Gromada Podwójna). Tutaj tylko słowa Gałczyńskiego o "wiosennym, gwiaździstym niebie, szalonym nadmiarem" mogą w pewien sposób oddać to, co widziałem przez jasną lornetkę 10x60. Jednak astronomia to piękne hobby

:astro:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do CNK mam dwa strzelania z łuku. Pewnie wieczorkiem wpadnę z młodym. Wschód raczej kiepsko mi wyglada w tym miejscu. Chyba że z dachu.

 

EDIT: O której zaczynacie?

 

A tego jeszcze nie wiadomo. Karol pewnie poda plan imprezy we właściwym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, Trolle i nie-Trolle.

Całą majówkę będę w Polkowie / Mrozowej Woli. Gdyby ktoś z Was dojechał, będę w posesji Polkowo nr 30 lub na miejscówce w lesie. Możliwy także odbiór dojeżdżających pociągiem do stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie.

Zapraszam!

teleskop.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, na Bielanach mam kumpla który bardzo chętnie wybrałby się z Wami na jakieś lukanko. Ma problemy z zalogowaniem się tutaj, dlatego sam się do Was nie odezwie.

Dopiero niedawno kupił sobie teleskop, rozsuwaną Syntę 8", nie miał nigdy bezpośredniego kontaktu z żadnymi astroamatorami, tym bardziej doceni możliwość przebywania z Wami. Proszę o napisanie do Niego na FB, tutaj w temacie lub do mnie na PW. Z góry wielkie dzięki.

Miłosz Kuss

http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1561161076

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy w srodowisku, niedawno kupiłem pierwszy teleskop. Chciałbym sie zapytac czy grupa warszawskia nie wybiera sie na jakies obserwacje? Chciałbym Was poznac, dowiedziec sie kilku rzeczy, heh jak to nowy, wszystkiego ciekawy :) Dajcie znać.

 

Miłosz

kuss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem podobno ma się zepsuć pogoda :(

Ale jeśli weekend miałby być pogodny, to jestem czujny, zwarty i gotowy :)

 

Miłosz, z przyjemnością Cię dołączymy do naszego grona. Póki co śledzimy ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy w srodowisku, niedawno kupiłem pierwszy teleskop. Chciałbym sie zapytac czy grupa warszawskia nie wybiera sie na jakies obserwacje? Chciałbym Was poznac, dowiedziec sie kilku rzeczy, heh jak to nowy, wszystkiego ciekawy :) Dajcie znać.

 

Miłosz

kuss

 

Cześć,

 

Nie spotykamy się regularnie, raczej od przypadku do przypadku.

Np. pod Konstancinem - gdzie najczęściej bywam - zdarza się czasem zebrać 3-4 osoby.

Jeżeli byłoby dziś dobre niebo, to może ok. 22.00 się wybiorę.

Miejsce - mapka, współrzędne - masz opisane we wczesniejszych postach (np. 530).

Do zobaczenia.

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nie spotykamy się regularnie, raczej od przypadku do przypadku.

Np. pod Konstancinem - gdzie najczęściej bywam - zdarza się czasem zebrać 3-4 osoby.

Jeżeli byłoby dziś dobre niebo, to może ok. 22.00 się wybiorę.

Miejsce - mapka, współrzędne - masz opisane we wczesniejszych postach (np. 530).

Do zobaczenia.

b.

 

 

Dzięki za info, ale jakby cos to piszcie, chętnie sie wybiore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale jakby cos to piszcie, chętnie sie wybiore!

 

Właśnie wróciłem,

 

trochę chmurek i księzyc, ale Saturn fantastyczny i sam łysy też imponujący.

 

dam znać na forum, jak będę jechał kolejny raz, może jutro, a może w sobotę, zależnie od pogody.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Trolle,

 

 

zbieracie się czasem gdzieś na północ od Warszawy? Okolice Legionowa, czy Łomianek?

Chętenie bym się ruszył i spotkał z Wami ale do Konstancina trochę mam daleko.

 

Edit: jakby co, to dysponuję autem - mogę kogoś zabrać łącznie z telepem :Salut:

Edytowane przez tomekz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Trolle,

 

 

zbieracie się czasem gdzieś na północ od Warszawy? Okolice Legionowa, czy Łomianek?

Chętenie bym się ruszył i spotkał z Wami ale do Konstancina trochę mam daleko.

 

Edit: jakby co, to dysponuję autem - mogę kogoś zabrać łącznie z telepem :Salut:

 

 

Witam,

 

Ja bym sie chętnie wybrał, wiec jakbys kiedys planował to daj znac :) bede wdzieczny :) ja samochód bede miał pod koniec maja wiec sie odwdziecze 9-14 maja nie ma mnie w polsce, ale potem mozemy sie jakos dogadywac. chętnie bym polukał bo teleskop mam od 3 tyg i jetem głodny obserwacji :) na razie tylko moge popatrzec sobie na wenus bo na tyle pozwalaja mi balkonowe warunki :/ wiec troche lipnie..

 

Pozdrawiam,

 

Miłosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.