Skocz do zawartości

Komary!


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w ogrodzie też plaga komarów. Coraz poważniej myślę o budce dla nietoperzy, spryskiwanie nic nie daje a szkoda innych owadów. Bardzo blisko mnie jest stary bunkier. Do czasu jak był otwarty, mieszkało w nim dużo nietoperzy. Od trzech lat jest zamurowany i od tego czasu jest więcej komarów. Wcześniej tych faktów nie kojarzyłem razem, dopiero post Jackaerbel dał mi do myślenia. Poczytałem trochę i rzeczywiście komary w dużej ilości zjadają te małe stworki. Z budkami to nie ma problemu można zrobić czy kupić, jakie się chce, gorzej czy w niej zamieszkają nietoperze? Chyba kupię jedną na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie ukladałem podłogę z paneli w obserwatorium , robiłem to za dnia 10-15 , w tych godzinach ich nie ma , wieczorem to już tragedia.

 

Ostatnio coś fociłem i musiałem założyć kurtke zimową żeby mnie nie gryzły , trochę ciepło ale czego nie robi się dla astrofotografii ;)

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to nie stosować żadnych środków przeciwko komarom. Dlaczego..... A dlatego, że są szkodliwe dla zdrowia człowieka, jak wszystkie inne chemikalia. Niedługo plaga komarów minie i będzie spokój, teraz i tak za jasne są noce aby obserwować.

Ogólnie to komar wyczuwa ludzki zapach i to je wabi, trzeba by się nie pocić i pachnąć tylko żelem pod prysznic i perfumami, wtedy nas nie widzą.

Ale jak tu się nie pocić jak na razie jest parno i są upały.

A co do pochodni przeciwko komarom, to one nie świecą jasnym światłem więc nie przeszkadzają, a dym jest biało przezroczysty i jest go mało więc też nie przeszkadza. pochodnie postawić należy za sobą tak aby dym nie leciał w obiektyw teleskopu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogrodzie też plaga komarów. Coraz poważniej myślę o budce dla nietoperzy, spryskiwanie nic nie daje a szkoda innych owadów. Bardzo blisko mnie jest stary bunkier. Do czasu jak był otwarty, mieszkało w nim dużo nietoperzy. Od trzech lat jest zamurowany i od tego czasu jest więcej komarów. Wcześniej tych faktów nie kojarzyłem razem, dopiero post Jackaerbel dał mi do myślenia. Poczytałem trochę i rzeczywiście komary w dużej ilości zjadają te małe stworki. Z budkami to nie ma problemu można zrobić czy kupić, jakie się chce, gorzej czy w niej zamieszkają nietoperze? Chyba kupię jedną na próbę.

 

Budkę dla nietoperzy należy powiesić na wystawie południowej, np na ścianie domu czy pod okapem. Koniecznym warunkiem jest także obecność zbiornika wodnego (mam na myśli naturalny rezerwuar, chyba, że ktoś ma spore oczko wodne) w odległości nie większej niż 300-400m od miejsca powieszenia budki. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, szanse na zasiedlenie przez nietoperze przygotowanego przez nas lokum wzrosną, ale nie oznacza to, że zajmą budkę w pierwszym, drugim, a nawet przez parę następnych lat.

Edytowane przez Morth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki, o których napisałeś moja miejscówka spełnia. Mam w ogrodzie duże oczko wodne, oraz blisko są stawy i Odra. Budkę już zamówiłem. Czas pokaże, czy pojawi się nietoperz. Kiedyś było ich tyle, że do domu wlatywały. Jeżeli powiedzie się przedsięwzięcie, zawieszę więcej, a może i jakiś bunkier dla nich wybuduję ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko to światło + gorące falujące powietrze + dym...Czyli prywatne light pollution, prywatnie zepsuty seeing i prywatne chmury - astronomia masochistyczna :rofl:

 

MIło mi że Was rozbawiłem .. no cóż pierwsze nocki z gwiazdami jeszcze przedemna więc nie skojarzyłem - na razie oglądam sobie niebo przez lornetkę z hotelu ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat waniliowy skutecznie odstrasza nie komary, ale meszki. Te maleńkie owady są dokuczliwe tylko przez krótki okres późną wiosną. Są jednak o tyle gorsze od komarów, że u wrażliwych osób (a jest ich wiele) ślady po ukąszeniu nie goją się a nawet narastają i swędzą przez kilka dni. Aromat w takich buteleczkach jest roztworem olejowym i można się nim bez obaw smarować.

Wypróbowane na własnej skórze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy byłem ostatnio na obserwacjach.

Pierwsza trwała około 10 minut druga około 5.

Wybierałem świadomie miejsca z dala od wody ale nic to nie dało.

W kulminacyjnych momentach ssało mnie naraz po 10-15 smukłych panienek ( dowody - ślady mam do dziś).

Kumpel tak się ze mnie śmiał, że maniak jestem, że połknął żywcem z 6 latawic bezlitosnych.

Wiadomo komarzyce jak to baby wyssą wszystko, a komar (facet) woli się nektarem nabombać ;)

Edytowane przez DuRuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może coś takiego?

moskitieralozko.jpg

Dodać słupki na rogach, jakieś odciągi i wyciąć otwór w suficie. Przez dziurę pewnie wpadnie trochę robactwa, ale myślę, że sporą część siatka zatrzyma. Oczywiście psiknąć się czymś też można. Minusem jest ograniczone do powierzchni dziury pole widzenia. Ale... Coś się wymyśli. :g:

Edit

Oooo!!! I wymyśliłem. Można powycinać na różnych wysokościech okienka. Jeśli są nieużywane, to będą zasłonięte większymi klapkami również z moskitiery, zapinanymi na rzepy czy jakoś tak. Odpinasz okienko w tym kierunku, w którym zamierzasz obserwować.

 

uogw0u.jpg

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że czasami zaglądam na tę stronę, znalazłem dwa ciekawe sposoby na odstraszanie i walke z komarami.

 

Podsyłam linki:

 

---> http://www.sadistic.pl/najlepszy-sposob-na-komary-vt206980.htm?highlight=wrotycz,

---> http://www.sadistic.pl/pulapka-na-komary-domowej-roboty-vt190705.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budkę dla nietoperzy należy powiesić na wystawie południowej, np na ścianie domu czy pod okapem. Koniecznym warunkiem jest także obecność zbiornika wodnego (mam na myśli naturalny rezerwuar, chyba, że ktoś ma spore oczko wodne) w odległości nie większej niż 300-400m od miejsca powieszenia budki. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, szanse na zasiedlenie przez nietoperze przygotowanego przez nas lokum wzrosną, ale nie oznacza to, że zajmą budkę w pierwszym, drugim, a nawet przez parę następnych lat.

 

U mnie jak robi sie ciemno to fruwa sporo nietoperków ale i komarów nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takie rozwiązanie,

Ustawiam sprzęt do focenia za dnia, razem z komputerem (sprzęcik mam w ogródku) a potem za pomocą dostępu zdalnego steruję go z domu. Tylko czasami lecę do niego aby zmienić filtry (tak około 15 sekund) i biegiem do domu. A i tak zdąży mnie co najmniej jeden ugryźć.

AWE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (wraz z nadchodzącym globalnym ociepleniem) komary będą coraz groźniejsze. Malaria!

 

Pomijając nawet te bardziej "egzotyczne" (obrazek - news z dziś!) zagrożenia z ich strony

nie warto ich lekceważyć.

 

Z tego co kiedyś czytałem niełatwo przechytrzyć komara - odnajduje człowieka z daleka po "zapachu" ale nie tylko potu,

ale też czegoś tam jeszcze (może wydychanego CO2?).

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

komary.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takie rozwiązanie,

Ustawiam sprzęt do focenia za dnia, razem z komputerem (sprzęcik mam w ogródku) a potem za pomocą dostępu zdalnego steruję go z domu. Tylko czasami lecę do niego aby zmienić filtry (tak około 15 sekund) i biegiem do domu. A i tak zdąży mnie co najmniej jeden ugryźć.

Ustawiasz na biegun też zdalnie? :-)))

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.