Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Uszy nie weszły :P

 

 

Jak to nie weszły?  Za chudy w uszach jesteś

na taką konkluzję :) Nie no ale nie pękaj. Dalej widzisz mi się dość przystojny.

Ciekawe kiedy Szuu coś wrzuci? Jest trochę podobny do tego nowego awatara _Spiryta_ ale oczywiście nie ma aż tak długich włosów za nomen omen uszami :D

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny progres i bardzo podoba mi się ta migracja.

Layout jest dużo nowocześniejszy, a interfejs naprawdę funkcjonalny.

Dla mnie bomba!

Jest kilka naleciałości z pozostałego forum, no ale na pewno się przyzwyczaimy.

Wcięło kilka wiadomości przesłanych podczas przenosin, no ale trudno, wiem, że ciężko było zachować spójność.

Good job!

Aha i stare logo bardziej mi się podobało, to tekstowe jest takie nijakie, tamte było takie żywe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm @Adam_Jesion, na poprzednim forum były znaczniki informujące o tym czy uczestniczyło się w danej dyskusji czy nie - teraz są w tym miejscu awatary.

W poprzednim forum awatary były po prawej stronie tematu i informowały o osobie, która ostatnia odpowiedziała w temacie - teraz nie ma tam nic.

 

Trochę mnie to myli, bo patrząc się na ten wątek mam wrażenie, że to Ty ostatni wpisałeś jakąś odpowiedź, natomiast awatar określa Twórcę danego tematu.

 

Czy jest szansa to zmienić? Wydaje mi się, że poprzednia opcja była przejrzysta i czytelna. Po awatarze można było zobaczyć szybko kto odpowiedział w temacie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pav1007 napisał:

 

W poprzednim forum awatary były po prawej stronie tematu i informowały o osobie, która ostatnia odpowiedziała w temacie - teraz nie ma tam nic.

 

U mnie są avatary osoby która ostatnia odpowiedziała w temacie i nawet ile minut temu to zrobiła 

IMG_7728.PNG

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kłopoty z logowaniem.

 

Nie chce mnie zalogować jeśli:

1 - wpisuję tylko nick (tak jak kiedyś)

2 - nie mam zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie"

 

Natomiast jeśli loguję się poprzez cały adres e-mail i mam zaznaczoną opcję "zapamiętaj mnie" to logowanie działa bez zarzutu.

 

Jeszcze jedno... czy można jakoś ustawić by w czasie otwierania jakiegoś wątku (poprzez naciśnięcie głównego linka do niego) otwierała się ostatnia odpowiedź? Teraz otwiera się to w dowolnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tucznik napisał:

Jeszcze jedno... czy można jakoś ustawić by w czasie otwierania jakiegoś wątku (poprzez naciśnięcie głównego linka do niego) otwierała się ostatnia odpowiedź? Teraz otwiera się to w dowolnym miejscu.

Było to już wałkowane chyba na każdej stronie tego wątku :-) Wg Adama jest to zrobione i otwiera się na ostatnim nieprzeczytanym wątku (wg ideksu i ciasteczek pewnie). Jak masz wszystkie waki przeczytane to otwiera się na pierwszym (przynajmniej u mnie).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tucznik napisał:

Są kłopoty z logowaniem.

 

Nie chce mnie zalogować jeśli:

1 - wpisuję tylko nick (tak jak kiedyś)

2 - nie mam zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie"

 

Natomiast jeśli loguję się poprzez cały adres e-mail i mam zaznaczoną opcję "zapamiętaj mnie" to logowanie działa bez zarzutu.

Nie nazwałbym tego kłopotami tylko całkiem poprawnym działaniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Firefox) zawsze jak odpalam internet i wpisuje  astropolis.pl albo jak jestem na innej stronie i wpisuje astropolis.pl albo jakoś inaczej wracam na ap to mam takie okno.

Także gdy jestem zalogowany. I zawsze muszę nacisnąć "Forum" żeby zobaczyć ap.

Pozdrawiam

appp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, plesniak napisał:

Może wiecie jak zmusić telefon żeby wyświetlał astropolis w wersji niemobilnej?

Hmm, moim zdaniem nowe forum nie ma już wersji mobilnej i niemobilnej. Po prostu skaluje się w zależności od szerokości ekranu odpowiednio i w pewnym momencie następuje "przeskok", gdy pewne rzeczy zostają ukryte/zmienione, aby nadal się sensownie mieścić (głównie górny pasek forum). Tak się generalnie tworzy dzisiejsze strony - czy to dobrze, czy źle sam nie wiem. Zauważ, że po zmniejszeniu szerokości okna przeglądarki na PC forum zaczyna wyglądać, jak na telefonie (chyba...). Z tego powodu chyba nie ma możliwości wymusić na telefonie widoku "komputerowego", ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dziki napisał:

Nie nazwałbym tego kłopotami tylko całkiem poprawnym działaniem... :)

...tylko po co muszę być "zapamiętany"? wcześniej nie musiałem być, nie zawsze loguję się ze swojego komputera.

Na starym Astropolis logowałem się tylko nickiem, tu muszę użyć całego e-maila. Sformułowanie "kłopoty z logowaniem" odnoszę do funkcjonowania forum teraz i przed zmianą. Nie do tego że w ogóle mam możliwość zalogowania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest funkcja zapamiętania, żebyś świadomie zdecydował się na logowanie bez autoryzacji. To kwestia bezpieczeństwa. Wcześniej było źle :)

 

U mnie jest tak, że loguję się na "moich" komputerach - już nie pamiętam niemal hasła, tak dawno je wpisałem, zaklikałem "zapamiętaj" i... zapomniałem o kwestii logowania :D

 

@ekolog - wyczyść ciasteczka. Wyciąłeś w tym zrzucie pasek adres, więc tylko przypuszczam, że prawdopodobnie przenosi Cię na lokalizację astropolis.pl/home - która już nie funkcjonuje.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziki napisał:

Po to jest funkcja zapamiętania, żebyś świadomie zdecydował się na logowanie bez autoryzacji. To kwestia bezpieczeństwa. Wcześniej było źle :)

 

U mnie jest tak, że loguję się na "moich" komputerach - już nie pamiętam niemal hasła, tak dawno je wpisałem, zaklikałem "zapamiętaj" i... zapomniałem o kwestii logowania :D

 

@ekolog - wyczyść ciasteczka. Wyciąłeś w tym zrzucie pasek adres, więc tylko przypuszczam, że prawdopodobnie przenosi Cię na lokalizację astropolis.pl/home - która już nie funkcjonuje.

Ok, teraz kumam, naprawiono wcześniejszy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tucznik napisał:

Nie chce mnie zalogować jeśli:

1 - wpisuję tylko nick (tak jak kiedyś)

2 - nie mam zaznaczonej opcji "zapamiętaj mnie"

 

Natomiast jeśli loguję się poprzez cały adres e-mail i mam zaznaczoną opcję "zapamiętaj mnie" to logowanie działa bez zarzutu.

 

IPB zmieniło sposób logowania. Powoli wycofują się z używania nick'a, a przechodzą na uniwersalny email. Tak mi się wydaje, bo zauważyłem to już w kilku miejscach. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Hmm, moim zdaniem nowe forum nie ma już wersji mobilnej i niemobilnej. Po prostu skaluje się w zależności od szerokości ekranu odpowiednio i w pewnym momencie następuje "przeskok", gdy pewne rzeczy zostają ukryte/zmienione, aby nadal się sensownie mieścić (głównie górny pasek forum). Tak się generalnie tworzy dzisiejsze strony - czy to dobrze, czy źle sam nie wiem. Zauważ, że po zmniejszeniu szerokości okna przeglądarki na PC forum zaczyna wyglądać, jak na telefonie (chyba...). Z tego powodu chyba nie ma możliwości wymusić na telefonie widoku "komputerowego", ale mogę się mylić.

 

Dokładnie tak jest. Nie robi się dzisiaj 2 wersji - tzn. robi, ale ona jest elementem jednego systemu (responsywnego, dynamicznie reagującego na ekran - tzw. RWD). Na komórce otwieracie dokładnie tę samą stronę, tylko ona inaczej wyświetla swoje elementy. Jak się ogarnę z desktopem, to zoptymalizuję też mobile graficznie, bo faktycznie jest tam kilka rzeczy do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.