Skocz do zawartości

Dwa ( czyżby ??? ) oblicza JP


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest wątek dla lizusów,  ktorzy w kontrreakcji gotowi są na różne sposoby rozwadniać czy lekceważyć problem , dawać kontrprzykłady , albo przeskakiwać nad nim  ( tym problemem ) do porzadku dziennego, czy zamiatać pod dywan - byle zyskać uznanie, może jakiś ochłap a może nic - tylko tak sobie uwazają, że nie warto się narażac,  wystawiać nerwy na próbę itp itd

 Mieszkajac w Czeskiej obecnie republice ponad 30 lat, ale blizko granicy z Ojczyzna, mam okazję do podglądania i   doświadczania " podskórnego  tętna życia"  po obu stronach granicy.

Oczywiście o wiele lepiej robi to np. Czechofil  , dziennikarz i reporter - Mariusz Szczygieł  - ale to już inny temat !

Na początek proste na pierwszy "rzut oka" pytanie :  czy może być tolerowany fakt, że starsza osoba, kobieta, moja Siostra -  kupując dla mnie w Astrokraku dwie pozycje za 162.- zł łącznie  -  jako dowód zakupu, ktory jest przeciez jakąś tam gwarancją na towar - dostaje paragonik opiewajacy na 170.- zł, w ktorym nawet nie jest wyszczególnione o jaki towar chodzi.

Mam ten paragonik, mogę wyfocić i dać na forum . PEREŁKA !  Wiec co to było ? Chochlik kasy fiskalnej, która samowolnie wypluła tę niedorzeczność,  niechlujne wprowadzenie danych

do kasy, brak kontroli przez sprzedającego po wydaniu paragonu, zamierzone czy nie zamierzone oskubywanie klienta ;  CO TO BYŁO ?

Oczywiście, sprzedający zawsze w takich sytuacjach, " przyciśniety do muru " ,  jakoś tam stara się sprawę wytłumaczyć , wyjaśnić , usprawiedliwić - i tak było również w tym przypadku.

Mnie to wyjaśnienie absolutnie nie przekonało, włożyłem to miedzy bajki , mam do tego prawo i nie będę się zabawiał w Scherlocka Holmsa  - ale  co ciekawe - sprzedawca nie wykazał klasy, nie zaproponował szybkiego uregulowania należnosci, wypisania poprawnego paragonu - mimo że mu to zaproponowałem i dałem adres Siostry, by przesłał tam ekwiwalent - czyli arkusik 10X10 cm folii badera ( akurat 8.- zł ) i przy okazji brakującą śrubkę do extendera.  ( Podobno, zaznaczam  podobno  - bo usłyszałem to od osoby trzeciej - takie śrubki sprzedawane są po 6 - 8.-  zł ;  Czesi w takich sytuacjach mawiają ( wolny przekład ) : nie musi padać, wystarczy ze kapie . )

Wierzcie mi  - i nie jest to chyba trudne - absolutnie nie chodzi o jabłko czy gruszkę - chodzi o to, po coś chłopie lazł na to drzewo ???

Natomiast JP wnioskował o napisanie jakiegoś zamówienia itp itd  - po którym zobaczyłem czerwoną płachtę , chociaż mój znak zodiakalny to baran - a nie byk  : )))

Nastąpiła - znowu jak mawiają Czesi - słowna przestrzelka, raczej ja strzelałem  a efekt taki, ze zostałem mianowany persona non grata i skazany na banicję , he, he !

Ponoć puchar przeciekł, gdy przeczytał, że mógłby mi chodzić po piwo ! Oczywiście obzdetował to frazesami o wzajemnym szacunku itp itd. , którego brak z mojej strony, he, he !

Owszem, był czas, gdy byliśmy w dobrych kontaktach, mimo że ( przez niedopatrzenie, pospiech czy Bog wie co ) -- nie dostałem raz faktury za dobsona i musiałem się upominać, mimo że dostałem rozkolimowany i z rozregulowanym wyciągiem Newton 150/750... wina została zwalona na kuriera oczywiście ... Pytam więc : niechciany przypadek, brak kontroli, zaniechanie, niedbalstwo, niechlujstwo ??? 

( A jeśli w extenderze są 3 gwintowane otworki na śrubki, gdzie logika, że sprzedaje się  dwie ?  Taż bym żądał wyjasnień u dostawcy - nie ??????? )

Ale po tym incydencie z paragonem i zawyżeniem  kwoty - skończyły sie nasze "libanky" ( libat - całować, ale w tym przypadku to synonim czy jak się to zwie, dobrych czy bardzo dobrych stosunków) . A wcześniej takowe prawie że były, bo w Krakowie studiowałem, mam tam siostry, jest to dla mnie nadal kochane miasto, w tym roku byłem tam 2 tygodnie. W nieco szerszej Rodzinie.... mamy bojowych prawników ....  :)    Tak mi się to napisało, bo przecież nie tak dawno JP straszył Bogu ducha winnego chłopaka sądem - pisało się o tym na Astropolis, też byłem oburzony i dałem temu wyraz w swoich komentarzach. Właściwie od tamtej pory - koniec libanek , zero tolerancji, nawet dla potknięcia !  No bo ilez to razy mozna się potykać ?  Czy nie lepiej iść do łopaty , można się  nią podeprzeć i potknięcia z głowy  ;) 

Corka mojej znajomej mieszka z Rodziną w Londynie, rok temu przyjechali do Ostravy na trzy tygodnie . Przy odjeździe m.in. konstatowała :  Czesi mentalnie nadal tkwią

w komunie, niestety !  Jest w tym dużo prawdy, bo i tutaj - ale znacznie rzadziej - usługodawca myśli sobie, że jest dobroczyńcą, szafarzem łask i wszyscy powinni się płaszczyć, chwalić dobroczyńcę,  hołubić a nawet stawać w jego obronie , powiększając jego dworną kamarylę !

Pozwolę sobie - na zakończenie tej kwestii - na osobistą dygresję i prosze mnie zrozumieć , wybaczyć :

To, ze Ty Januszku możesz prowadzić swój interes, który napewno w jakim tam sensie wypełnia twoje aspiracje - to również mini mini cząstka działania wielu takich ludzi jak ja, którzy 

w 1982 r, jeszcze w stanie wojennym, musieli wyjechać z Kraju, bo zostali by bez pracy z dwojką małych dzieci . Sorry, że o tym piszę, jeszcze raz sorry ! Szanuj więc, jak swoją pracę, tak i klientów.   Płacą, nic nie chcą za darmo, oczekują w dobrej wierze ( jak moja Siostra i ja ) - ze transakcja kupno/ sprzedaż przebiegnie bez zbytecznych niedoróbek, uczciwie i z szacunkiem dla klienta !  NIe stosuj również taktyki : tu coś dorobię, pomogę, załatwię - a w innych momentach pozwolę sobie na pomyłkę  itp itd. Nie jestem teoretykiem, przez lata obserwuję zmaganie się w biznesie mojego Zięcia z Corką. Mieli drugi po Pradze salon Yamahy i inne aktywa - wiem co piszę ...Podobno klient nasz pan, ale po takiejTwojej w pewnym momencie konstatacji - zacząłeś brnąć w niedorzecznościach. ( No bo ja, po przedstawieniu Ci niepoprawności na paragonie i pobraniu zawyzonej kwoty - mam jeszcze pisać jakieś zamówienie ?????  )  PRO BOHA, KDE MY ZIJEME ?  ( na Boga, gdzie my żyjemy ? )

 

Druga sprawa jest natury czysto prawnej ; jak to jest ? w całej masie PW na Maniaku - do mnie i odwrotnie - jest szereg spraw, które można by w pewnym sensie nazwać dorobkiem.

Poprzez te PW  uczyłem się ja, uczyli się moi interlokutorzy. To wszystko zostało mi zabrane , zabrane również zostało moim partnerom, z którymi korespondowałem !

Jak to jest, jest to normalne , tak jest w regulaminie ? A nawet jeśli tak tam jest - nie gustuję w takich rozwiązaniach. Korespondencja prywatna to moja własność  moje mysli, przemyslenia, moje słowa ... Przecież na PW nie ględzi sie tylko o technicznej stronie transakcji kupno - sprzedaż .

Może koledzy coś więcej wiedza na ten temat ?   EKOLOGU, podobno swego czasu byłeś na wygnaniu - tez Cię tak potraktowano jak mnie ?

 

Pozdrawiam wszystkich czytających ten elaborat, z Maniaka także !!!!!!!!!!!!!! 

HOWGH !   :)

 

PS.  Jeszcze krotka merytoryczna uwaga ...  Nie oczekuję jakiegoś dywanowego nalotu, absolutnie !  Napisałem to, co myślę i co mnie boli . A kazdy kto to przeczyta,  niech sobie pomysli to co uważa, zgodnie z własnym sumieniem i doświadczeniami ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbignieww napisał:

do kasy, brak kontroli przez sprzedającego po wydaniu paragonu, zamierzone czy nie zamierzone oskubywanie klienta ;  CO TO BYŁO ?

Dałem rade tylko do tego wiersza tej telenoweli I nie dałem rady dalej Pozdrawiam

 

dał by rade ktos to strescic 

Edytowane przez skuter202
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, anatol napisał:

Osoby, które twierdzą, że nie przeczytały wpisu bo jest za długi i jeszcze się tym chwalą są delikatnie mówiąc niepoważne a dosadniej to dziecinada. To brzmi mniej więcej tak:

> "Potop" ? Nie czytałem, za długie. Fajny gość ze mnie, co nie ? <

Jeśli ktoś ma ochotę skomentować co napisał Zbignieww to ma do tego prawo, ale jak mu się nie chce nawet tego przeczytać to po co się tym chwalić i zaśmiecać wątek ? Nie macie co robić ? Weźcie psa na spacer albo pooglądajcie sobie telewizję. 

 

 

 

Czym jest mem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak komuś wydaje się za długie, to niech nie czyta i idzie czytać to, co krótsze :D Taka era nastąpiła, że jak jest 5 akapitów, to musi paść tl;dr. Najlepiej jakby dało się wyrazić, co się myśli w trzech słowach. Albo w dwóch. Albo w jednym (np: Ku*wa!), albo w żadnym, tylko sklecić obrazek, najlepiej zajumany z netu, bo przecież szkoda własnego czasu, żeby siąść do painta :D

2. Streszczenie: Zbigniew kupił produkt za 162zł. Dostał paragon na 170zł bez wyszczególnionego na nim produktu, który to powinien być wyszczególniony. W odpowiedzi na jego pretensje, od sprzedawcy usłyszał, że musi wnioskować o jakieś zamówienie na brakujące 8zł. Jest przez to zły. Przecież powinien dostać paragon na właściwą kwotę z wpisanym właściwym produktem, a nie jeszcze pisać jakieś dodatkowe zgłoszenia. Jest inba o to.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

      Od jakiegoś czasu  prowadziłem dość intensywną korespondencję z kolegą Zbignieweww, ja kto Zbyszek ze Zbyszkiem. Tym bardziej że kolega był w szpitalu. Były to dla nas istotne rozmowy i techniczne i towarzyskie. Zbignieww napisał że będzie miał zablokowane konto. Ok. taka jest decyzja właściciela forum, jak się uprze to co można na siłę zrobić. Ale nie rozumiem zlikwidowania wpisów na PW. Miałem sobie to wszystko skopiować ale nie sądziłem że zostanie to skasowane. Informacja o tym pokazała się rano a nie każdy ma dostęp do neta w dowolnej chwili. Przyznam że nie zaglądałem dokładnie w regulamin forum, ale według mnie jest to co najmniej nieładne ze strony administratora. Może leci to z automatu?. Choć np. wpis Zbigniewa w części kupię pozostał.

Pozdrawiam Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Astropolis.pl ;-)

W sprawach paragonowo/podatkowych polecam udać się do US, a nie forum na internetowe. Zakładam że nikt z US,  gdzie jest zarejestrowany AK nie czyta na astoforach żadnych opinii o tej firmie, w przeciwnym razie temat już dawno byłby rozwiązany. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem na kopach wywalony z AM za to, że jednemu z jego koleżków wytłumaczyłem, że ma coś nie do końca dobrze działającego w głowie. Najwyraźniej to wystarczy aby wylecieć z forum ;) Nie doszukałem się w regulaminie wzmianki na ten temat, a też domyślam się że Janusz nie pokwapił się by sprawdzić logi. Z resztą w podobny sposób został zamknięty tam czat ogółem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, to jest dział " Rozmowy o wszystkim " , więc nie radź , nie dyktuj - co kto ma zrobić .  Jesli chcesz, pośle Ci oryginał  albo kopię paragoniku, leć z tym do urzędu skarbowego  ( US )  i zrób z niego użytek ...

 

To zbyszekzz  : dzięki za bardzo merytoryczny wpis i ciepłe słowa !  Również tym, którzy fajnie sobie dowcipkują, jak np. wimmer  !   O TO TEZ CHODZI !!!!!!!!!

Często ironia, żart czy satyra skutkują lepiej, niż ciężkie działa...

Koledzy, przypominam to, co już napisałem : nie jest  moim zamiarem robienie nalotu dywanowego na JP.   Kazdy ma swoje racje, swoje sumienie ...

Awizuje przy okazji moje wspomnienie z osobistego spotkania z Panem S. Lemem  - również w dziale Rozmowy o wszystkim

:)

Edytowane przez zbignieww
bo tak chcę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumaczcie mi, jak to jest, że ja od lat mam tam konto i nadal mnie nie wywalił  :uhm:

Moja strategia? Nic nie pisać :D:D:D
 

Pod drugie Uno ;)  Nic a nic u Niego nie kupować, od lat, spaliłem się daawno temu i zapomniałem o istnieniu nijakiego A.K. i J.P.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zbignieww napisał:

Tayson, to jest dział " Rozmowy o wszystkim " , więc nie radź , nie dyktuj - co kto ma zrobić .  Jesli chcesz, pośle Ci oryginał  albo kopię paragoniku, leć z tym do urzędu skarbowego  ( US )  i zrób z niego użytek ...

teraz to juz calkowicie nie rozumiem o co Ci chodzi...

najpierw uzalasz sie na AK i cale swoje zycie, a pozniej nic z tym nie robisz.

 

zapewne glownie potrzebujesz poklepania po plecach i stwierdzenia "ehhh... ten okrutny swiat"

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HAMAL napisał:

No to wytłumaczcie mi, jak to jest, że ja od lat mam tam konto i nadal mnie nie wywalił  :uhm:

Moja strategia? Nic nie pisać :D:D:D
 

Pod drugie Uno ;)  Nic a nic u Niego nie kupować, od lat, spaliłem się daawno temu i zapomniałem o istnieniu nijakiego A.K. i J.P.

 

Hamalku !  Jak zawsze - jesteś bezbłędny, pozdrawiam !  :)

 

Tayson : słabi mnie, gdy czytam Twoje komentarze i nie obrażaj mnie  nimi m.in o poklepywaniu po plecach i inne bzdety ! Lubisz prowokować ?

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanę trochę w obronie Tysona...

Moje doświadczenia z AK i Panem Januszem są jak najbardziej pozytywne. Nigdy nie spotkałem się z nieuprzejmością i arogancją. Kupowałem tam wiele nietypowych elementów i nigdy się nie naciąłem. Zanim zamówiłem dokładnie przepytałem o produkt i dostawę, nawet przy prostych rzeczach. I znowu - nigdy nie spotkałem się z nieuprzejmością lub niechęcią odpowiedzi.

Także trudno mi uwierzyć że wina tutaj jest wyłącznie jednostronna i trudno zrozumieć jednoznacznie intencję Twojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pki1234 ! 

 Ja nie chciałbym tutaj pyskówek, czy niepotrzebnych aluzji , czy  szukaniu drugiego dna... Ty miałeś, masz i chyba bedziesz miał dobre doświadczenia z JP  - ja ich w ostatnim czasie nie miałem. Czytałeś pierwsze moje zdanie w tym wątku ?  Poza tym, czy wypisanie niewłasciwego paragonu i pobranie zawyżonej kwoty - to  nie jest jednoznaczne i trzeba tu szukać drugiego dna, jakiejś mrocznej intencji ?

A Tayson ( Ty zrobiłeś przeklep na Tysona )  mnie ewidentnie obraził - ot co !  O jaką obronę więc chodzi ?  Napewno Rodzice uczyli Go, co to znaczy słowo PRZEPRASZAM,

spodziewam się, że go uzyje , he, he !

Pozdrawiam !  :)

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zbignieww napisał:

( A jeśli w extenderze są 3 gwintowane otworki na śrubki, gdzie logika, że sprzedaje się  dwie ?  Taż bym żądał wyjasnień u dostawcy - nie ??????? ) 

Coś jest z tymi śrubkami. Mi brakowało jednej z dwóch przy mocowaniu okularu w 12 - ce na Dobsonie. Zbagatelizowałem temat więc nie czuję się na siłach do szerszej wypowiedzi.

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.