Skocz do zawartości

NGC 4631 - Galaktyka Wieloryb


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolorem proponowałbym w PS zduplikować warstwę,ustawić przenikanie jako kolor, dać adjustments i auto color, a potem HLVG i gotowe ;D A poza tym dobry detal. Można wiedzieć z ilu klatek wybrałeś te 400 i czy sam wybierałeś, czy może jednak jakimś programem?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekDw napisał:

Z kolorem proponowałbym w PS zduplikować warstwę,ustawić przenikanie jako kolor, dać adjustments i auto color, a potem HLVG i gotowe ;D A poza tym dobry detal. Można wiedzieć z ilu klatek wybrałeś te 400 i czy sam wybierałeś, czy może jednak jakimś programem?

Dzięki, pobawię się później :)

 

Ogólnie miałem około 550 klatek luminancji - przy tak małej ilości przebieram ręcznie żeby nie być pewnym że rzeczywiście są wybrane najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TomekDw napisał:

Jak ręcznie, to czy masz jakiś program co otwiera po kolei , coś jak windowsowy do zdjęć? Czy otwierałeś każde zdjęcie w programie astro?

 

Używam do tego darmowego InfraView.

W katalogu mam wszystkie TIFFy. Otwieram pierwszego, ustawiam referencyjną część zdjęcia, zaznaczam w opcjach "Keep Scroll Position" i "Lock Zoom". A potem klikam spację żeby przejść do następnej foty. Jeśli ta jest dobra to zostawiam i znowu spacja. Jeśli nie to "delete" i do następnej klatki.

Po nabraniu wprawy przejrzenie 500 klatek zajmuje mniej niż 10 minut.

 

BTW, wykorzystałem Twój pomysł na kolor. Poniżej efekt. Wrzuciłem też update w pierwszym poście do porównania.

 

811417890_Whalefullv3.thumb.jpg.ec87ec6da230f5c73e7cf388ab76c058.jpg

165296050_Whalecropv3.thumb.jpg.2ca75b08a8e33b2dbd9a69c2a1db4ebc.jpg

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TomekDw napisał:

Kurcze, ale on fitsów nie obsługuje :/ a szkoda, bo ASI 1600 daje fits :/

Ja korzystam z FireCapture do rejestracji w ASI (8-bit) lub SER (16-bit)

Potem to możesz sobie rozłożyć w PIPP do TIFFów :)

 

Zarówno FITS jak i TIFF są bezstratne więc to kwestia przyzwyczajenie się do konkretnego rozszerzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekDw napisał:

Kurcze, ale on fitsów nie obsługuje :/ a szkoda, bo ASI 1600 daje fits :/

W maximie masz analizę klatek, np ostrość, jakość gwiazdek, kontrast. To na pewno dobra sprawa jako wstepne odsianie materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarzyna B. napisał:

Mi się kolor bardzo podoba nie mówiąc o detalu. Fajnie uwydatnia rejon mgławic wodorowych. Może minimalnie zmniejszył bym saturację ale nie koniecznie :D

Super!

Napisałbym to samo, a tak to tylko zacytuję, żeby nie powtarzać :) Świetne!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekDw napisał:

Kurcze, ale on fitsów nie obsługuje :/ a szkoda, bo ASI 1600 daje fits :/

Żadna kamera nie daje fits ani żadnego innego rozszerzenia. Kamera daje sygnał, który później jest zapisywany przez program, który rejestruje klatki w danym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miszuda napisał:

Żadna kamera nie daje fits ani żadnego innego rozszerzenia. Kamera daje sygnał, który później jest zapisywany przez program, który rejestruje klatki w danym formacie.

No ja wiem, że mogę przekonwertować , ale po prostu już robię w fits i dlatego. A maxim jak dla mnie za wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tom-cio napisał:

 

Z ciekawości: jaki masz ustawiony offset przy takim Gain'ie?

Zwyczajowo robiłem przy offsecie równym 30 i gammie na 85/100

Przy tej focie ustawiłem eksperymentalnie nieco jaśniej - offset na 50 a gammę na 85/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.