Skocz do zawartości

Problem ze Stellarium


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sam problem, właśnie chciałem już pisać temat ale zobaczyłem ten. Otwieram stellarium 5 sekund i pojawia się taki pasek ładowania w dolnym prawym rogu i piszę na nim 0/0 i po sekundzie od jego pojawienia zamyka się Stellarium. Reinstalowałem Stellarium nic, sterowniki graficzne itp. aktualne.

Edytowane przez Bartex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po ostatnim Win 10 update, Stellarium mruga raz, w  momencie jak pasek TLE się pokazuje.  I robi to za każdym razem jak TLE się włącza, co jakiś czas.

W ogóle cały komputer się włącza teraz bardzo powoli, ekran jest czarny ze 2-3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, włączyłem u siebie i wywala się.

Czyli można podejrzewać niedawną aktualizację.

Sprawdziłem podgląd zdarzeń i mam u siebie taki raport :

Cytat

Nazwa aplikacji powodującej błąd: stellarium.exe, wersja: 0.18.1.0, sygnatura czasowa: 0x5b3895d7
Nazwa modułu powodującego błąd: ucrtbase.dll, wersja: 10.0.17134.165, sygnatura czasowa: 0xfdc3d6f1
Kod wyjątku: 0xc0000409
Przesunięcie błędu: 0x000000000006e86e
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x15d8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d423bac9f472db
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\astronomia\Stellarium\stellarium.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\System32\ucrtbase.dll
Identyfikator raportu: e7a1021d-f196-4fb4-a628-8b533ab832b3
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

 

Zainstalowałem wersję beta Stellarium 0.90.0.16113 i niestety to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że układ gwizd :) Ale poważnie, pewnie mają jakiegoś buga i przed wczoraj układ czegoś był taki, że w obliczeniach np dzielili przez zero.

 

Na innym forum piszą też o settingach:

Quote

It's problem with configuration of our server.
Please try open config.ini file and change all strings http://stellarium to https://www.stellarium 
P.S. We fixed processing 30x HTTP codes in the code, so, next releases shouldn't be catch those problems anymore. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące dokładności obliczeń pozycji ciał niebieskich [zarówno tych sprzed wieluset lat wstecz (np z czasów Heweliusza) jak i tych z przyszłości] dokonywanych przez program Stellarium  (czy jest jakaś publikacja na ten temat) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, heweliusz napisał:

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące dokładności obliczeń pozycji ciał niebieskich [zarówno tych sprzed wieluset lat wstecz (np z czasów Heweliusza) jak i tych z przyszłości] dokonywanych przez program Stellarium  (czy jest jakaś publikacja na ten temat) ?

Poszukaj strony JPL/HORIZONS.

A z aplikacji to Guide9 jest dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, heweliusz napisał:

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące dokładności obliczeń pozycji ciał niebieskich [zarówno tych sprzed wieluset lat wstecz (np z czasów Heweliusza) jak i tych z przyszłości] dokonywanych przez program Stellarium  (czy jest jakaś publikacja na ten temat) ?

na stronie stellarium:

http://stellarium.sourceforge.net/wiki/index.php/Precision

https://en.wikipedia.org/wiki/VSOP_(planets)#VSOP87

precision.jpg.c5a1d272f3d299b59863517be6ae9e29.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Czasami człowiek ma jakieś zaćmienie i zapomina że wystarczy w Google wpisać Stellarium i precision. Oczywiście też jest Stellarium User Guide

Czy miarę uaktualniania wersji Stellarium dokładność obliczeń też się poprawiała (dane z 1 linku są dla wersji 13.1) ?

W każdym razie rozumiem że program Stellarium mogę ze spokojem używać do sprawdzenia sytuacji

np. czy zaszło zakrycie (nie brzegowe) gwiazdy przez Księżyc z terenu Polski powiedzmy jakieś 350 lat temu ?

 

6 godzin temu, szuu napisał:

 

Edytowane przez heweliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.