Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem.

 

Chetnie dolacze do ktoregos z wypadow podmiejskich. Poddaje pod Wasza rozwage jakas forme komunikacji dajaca wieksza spontanicznosc niz forum, typu messenger.

 

Tymczasem jesli chodzi o lokalizacje, polecam te na N od Zakroczymia, chocby zachodnie obrzeza Zalusek. Choc faktycznie, jak juz ktos tutaj wspomnial, najciemniej jest na E od Wawy , to przyjmujac za kryterium ciemnosc+odleglosc od centrum+latwosc dojazdu kierunek Plonsk nie znajduje u mnie konkurencji w okolicach Warszawy a juz na pewno na N. Calkiem fajnie, choc mapa lp tego nie potwierdza, jest takze na wzniesieniu kolo Twierdzy Modlin - tam z kolei jest najwyzej z miejsc dostepnych na polnocy. Jedyny problem  w okresie wylegu owadow to miliony komarow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateusz Dlutko napisał:

Czolem.

 

Chetnie dolacze do ktoregos z wypadow podmiejskich. Poddaje pod Wasza rozwage jakas forme komunikacji dajaca wieksza spontanicznosc niz forum, typu messenger.

 

Tymczasem jesli chodzi o lokalizacje, polecam te na N od Zakroczymia, chocby zachodnie obrzeza Zalusek. Choc faktycznie, jak juz ktos tutaj wspomnial, najciemniej jest na E od Wawy , to przyjmujac za kryterium ciemnosc+odleglosc od centrum+latwosc dojazdu kierunek Plonsk nie znajduje u mnie konkurencji w okolicach Warszawy a juz na pewno na N. Calkiem fajnie, choc mapa lp tego nie potwierdza, jest takze na wzniesieniu kolo Twierdzy Modlin - tam z kolei jest najwyzej z miejsc dostepnych na polnocy. Jedyny problem  w okresie wylegu owadow to miliony komarow.

 

 

Ja w ubiegłym roku jeździłem do Czerwińska nad Wisłą na Bulwary Wiślane i było OK, zwłaszcza od południowej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52.5262552.526269, 21.460679

Podaję potencjalnym, nowym gościom miejscówki dzisiejszego spotkania. TO JEST MIEJSCE DRÓŻKI - w którą odbijamy z asfaltu. Następnie wyjeżdżamy za 30 metrów z lasu na rozległą łąkę, cały czas prosto, zjeżdżając z piaszczystej dróżki na przełaj, po około 100m miejsce obserwacji. Jest to ważne również dlatego, że piaszczysta droga pod lasem stanowi w którymś momencie ryzyko zakopania się. Elo. 

5, 21.452.526255, 21.4607646076452.526255, 21.460765, 21.4652.526255, 21.4607640764

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, koło Stoczka jest wg lightpollutionmap 21,65. W tamtej miejscówce co ostatnio było fajnie, horyzont czysty, LP niewielkie. Może i ja bym dzisiaj mógł, jeszcze się zastanowię bo mam problemy z autem i nie wiem czy zaryzykuję jazdę w nocy półsprawnym autem :) 

Meteo pokazuje fajną noc, dodatkowo ma być dobry seeing, ciekawe czy się sprawdzi, najwyżej jak mi strach nie pozwoli to wystawię tubę na rano na Jowisza.

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jednak odpadam.

 

54 minuty temu, Sebo_b napisał:

Czy w Stoczku jest o wiele lepsze niebo niż w Mostówce? Bo jeśli nie to wolę Mostówkę od Stoczka - jest znacznie bliżej.

W Mostówce masz łuny, nie najgorzej jest jeszcze w zenicie i na wschodzie. Z kolei pod Stoczkiem niebo rewelacja, łun prawie nie ma. Różnica między tymi miejscówkami to jest po prostu przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sebo_b napisał:

Ok jest piątek - mogę spróbować Stoczek. 

 

@lolak89 jeśli jesteś z Warszawy, mogę Cię zabrać.

W Warszawie to bym popełnił obserwacyjne seppuku ;) Nie no, ja na tą miejscówkę mam ze 30 km pięknymi leśno-wioskowymi dziurawymi drogami. W sumie może zagadam do kolegi z Taurusem 20" to bym się z nim zabrał jakoś tylko, że pewnie na 24:00 bylibyśmy na miejscu jak zwykle. Kto konkretnie deklaruje chęć wypadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicę Stoczka (szczególnie rejony Nowych Lipek z SQM 21.71 - w poniedziałek miernik pokazywal 21.66) najlepiej jechać S8 do zjazdu na Brok (droga 694) do Broku i DK50 do Sądowego, a dalej jak pokaże nawigacja. Tak jest sporo szybciej i pewnie niż jazda DK62 przez mieściny, choć nieco dalej bo naokoło. Bardziej w kierunku Ostrowii czyli dalej niż za Brok nie ma co się pchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebo_b napisał:

A nie zna nikt miejscówki w stronę Ostrowa Maz? Tak żeby S8 pociąć.

Jest nie raz sprawdzona miejscówka, ale dziś północ zapowiada się pochmurnie. Jakby co to masz ją na WIO https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1w2AUms10E_fEB8RFqtPWi0aKNh-64_0y&ll=52.063088956026746%2C21.663177500000074&z=10 Stoczek wyprzedza ją trochę pod wzgl. jakości nieba, ale na pewno nie tak dużo, jak ona Mostówkę. Podstawowe różnice są w jakości nieba nad horyzontem, co przekłada się bardzo na widoczność niższych obiektów. Tam przed Ostrów Mazowiecką masz prawie idealne południe.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.