Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jako taki maniak B) , zapraszam do dołączenia do ekipy.

Niestety, mam styczeń strasznie zawalony i nie wiem czy uda się mi wygospodarować czas w ten nów.

 

Możesz subskrybować forum, na każdy nowozałożony temat dostaniesz maila z powiadomieniem. Czasem jednak tak bywa, że decyzja o wyjeździe jest podejmowana dosyć późno. Prześlij mi namiar do siebie na jakąś komórkę, to dostaniesz powiadomienie SMSem.

 

Co to za miejsce za Wrocławiem do spokojnego obserwowania?

 

!ciemnego nieba!

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też witam niedalekich sąsiadów :)

Jutomi- widzisz, masz następnych kandydatów do podwózki, czy też wspólnego wypadu w moje kąty na lukanko! A Asia i Michał niech się poważnie zastanowią nad tą propozycją- naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Marek W. i jestem z opola. Lat mam 19, i astronomia dopiero od niedawna się interesuje, i poszukuje właśnie materialików na ten temat. Niestety nie stać mnie na teleskop, ale lornetkę i szkiełko mogę załatwić raz dwa. Czuję, że jest to moje powołanie i chciabym już tym się zajmować do końca życia.. Pasja życiowa właśnie to astronomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też mam 19 lat i mam teleskop xD możemy sie umówić kiedyś na obserwy :-)

 

opole pozdrawia!

 

edit:

 

Daj znać na priv, czy chcesz albo jakieś info ;-] chętnie pokaże Ci co i jak i dużo wytłumacze będzie łatwiej.

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też witam niedalekich sąsiadów.W końcu mam rzut kamieniem do Was :szczerbaty:

 

:Beer:

 

Tylko, że nasze Koziegłowy to nie to podczęstochowskie miasteczko ale podpoznańska najludniejsza w Polsce 12-tysięczna wioska, leżąca w gminie Czerwonak.:blink:

Pozdrawiam.

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Koziegłowy widzę z okna!

Muszę skierować teleskop ku ziemi to może Ciebie wypatrzę...

 

Tomasz

 

Ja z kolei mam niezły widok na "Zawarcie"; pięka panoramka wieżowców na Winogradach i Piątkowie aż po Naramowice i Umultowo. I jak mam zgadnąć, z którego okna mnie podglądasz.... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam forum już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz pomyślałem, że warto by było coś tu napisać.

 

Mam na imię Kuba i jak narazie chodzę do I klasy LO o profilu matematyczno-fizycznym ;] Mieszkam w Grudziądzu, obserwacje prowadzę (a dokładniej: będę prowadził) z tarasu domu (całe niebo północne, zachodnie, północno-wschodnie) i z ogródka (niebo wschodnie i południowe, jednak to drugie jest dość mocno oświetlone przez pobliskie latarnie). Astronomią zainteresowałem się w listopadzie podczas maksimum Leonidów :) Przeczytałem w internecie na jakimś portalu, że w nocy będzie coś często latało, posiedziałem na tarasie, pogapiłem sie w zachmurzone niebo ponad godzinę, ale niczego nie zauważyłem. Jednak wciągnęło :)

Posiadam Syntę 8" na Dobsonie. Od dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też pochodzę z Grudziądza i mieszkałem tam do matury (II LO, rocznik 1981).

Bywasz w grudziądzkim planetarium? Jeśli nie, to polecam gorąco. Jest tam teleskop Meniscas 150 mm na paralaktyku, można fajne zdjęcia robić. Szczególnie planet, Księżyca, Słońca. Na DS-y trochę za duże LP.

Poza tym są tam kółka astronomiczne m.in. przygotowujące do Olimpiady Astronomicznej. Można też brać udział w organizowanym przez planetarium Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, samodzielnie prowadzić obserwacje, prowadzić seanse w planetarium. Zabawy i zajęć po pachy. Ja tam spędzałem kilka wieczorów tygodniowo pod koniec lat 70. Stare dzieje... Ale chyba ciągle tam jest ciekawie.

Jedyne czego tam brakuje, to ciemnego nieba. Ale to, jak widzę, masz możliwość zobaczyć przez swoją Syntę poza miastem.

Pozdrawiam i życzę astrosukcesów

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.