Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wielbicieli ciał niebieskich. Mam 24 lata. Pochodze z okolic Zielonej Gory. Z malej miejscowosci, w ktorej mam idealne warunki do obserwacji. Narazie jestem "zielony" w tematyce zwiazanej z astronomia ale fascynuje mnie ta dziedzina i mam nadzieje wiele sie nauczyc odwiedzajac to strone. Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie rady. Szykuje się do zakupienia teleskopu to tez tym bardziej czekam na wszelka pomoc w wyborze. Dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Komol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam na forum smile.gif

 

Skoro jesteś z okolic Zielonej Góry, to zapraszam do odwiedzenia zielonogórskiego oddziału PTMA. Mieści się on w Wieży Braniborskiej, przy ulicy Lubuskiej 2.

 

Dawno już tam nie byłem, bo obecnie mieszkam dość daleko od Zielonej Góry. Musisz się dowiedzieć, kiedy odbywają się jakieś spotkania. Na pewno można tam spotkać sympatyczne osoby, które wprowadzą Cę w tajemniczy na razie świat astronomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuzszego czasu obserwuje to forum i z wielkim zaciekawieniem oglądamzdjęcia i czytam artykuły, posty. Postanowilem w końcu dołączyc. nie bede ukrywał że dojrzałem do zakupu pierwszego prostego sprzętu więc pewnie bede dużo pytal i czytał. Głownie interesują mnie dalekie obserwacje ale i w niebo chetnie spojrze i czegos sie dowiem. Pozdrawiam wszystkich:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Milośnikow! jak pogoda dopisuje przy czystym niebie to obserwujcie gwiazdę Antares w gwiazdozbiorze Skorpion w strone poludnia polski...swieci na pomarańczowo, a przez teleskop silnie czerwono-żółto-zielono ma piękne refleksy...A przecież gwiazda Antares ma 1 miliard kilometrów średnicy to najwieksza gwiazda we wszechświecie :D Pozdrawiam i udanej obserwacji!!!!!!!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum!

 

Jestem Michał i mieszkam w Skierniewicach. Astronomią interesuje sie od kilku lat. Odkąd pamiętam, zawsze ciekawiło mnie skąd te wszystkie świecące punkciki na niebie :)

Miałem również okazję przyjechać z astromisiem na Zlot Jodłowski i teraz, już jak wszystko pójdzie z planem, co rok będę z Wami!

 

Głównie prowadzę obserwację lornetką DO Entry 10X50 i teleskopem SkyLux 70/700

Planuję skompletować sprzęt do Astrofoto, może w tym roku uda mi się kilka rzeczy kupić.

 

Bardzo pomocne są Wasze porady, recenzje i opisy sprzętu. Wszystko się zmienia i postępy są na bierząco dodawane do tematów, to mi się podoba :) Można już wejść dzięku temu w astrofoto bez robienia błędów, na których Wy się nauczyliście Astrografowie. Jestem wdzięczny!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

a przez teleskop silnie czerwono-żółto-zielono ma piękne refleksy... Pozdrawiam i udanej obserwacji!!!!!!!! :rolleyes:

 

:astronomer2:

Edytowane przez astrodamian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Przemek, i opiszę jak się u Was na forum znalazłem.

 

Kilka dni temu na jednej ze stron zalazłem zdjęcia ISS wykonane przez teleskopy amatorskie. Odnośnik doprowadził mnie do tego forum.

Miałem troszkę luźniej w pracy, zacząłem czytać forum, zainstalowałem stellarium, i w ramach pół żartu napomknąłem żonie, czy nie kupilibyśmy teleskopu.

 

Reakcja żony minie zaskoczyła, gdyż była bardzo pozytywna, zaczęliśmy razem oglądać wirtualne niebo i szukać najbardziej podstawowych gwiazdozbiorów, (Kasjopeja, Mała i Wielka Niedźwiedzica) Gwiazda Polarna.

Wczoraj udało mi się znaleźć starą lornetkę, pojechaliśmy dalej od miasta, mieszkamy pod warszawą na bardzo jasno oświetlonym osiedlu, po czytaniu forum pierwszy raz zauważyłem jak bardzo negatywny wpływ na niebo mają kuliste latarnie. Obserwacją przez lornetkę nie była zbyt udana (bardzo prosta lornetka) Łysy wyglądał ciekawie gołym okiem, przez lornetkę był ok 2x większy, jednak było go widać podwójnie, zamknięcie jednego oka rozwiązywało problem;)

 

Zacząłem przeglądać teleskopy, bardzo ciężko się na coś zdecydować, ostatni typ to : http://sklep.teleskopy.net/product_info.php/products_id/3148

 

Znalazłem program imitujący widok przez teleskop kilku planet, i po wpisaniu parametrów teleskopu nastąpiło rozczarowanie...

Jako że dla nas jako młodego małżeństwa wydatek 1,5tys (początkowo myślałem o Synta 8'') a tym bardziej ok 3-4 tys jest sporym wydatkiem, a chcielibyśmy się też upewnić co nas czeka mając teleskop, i czy nie jest to "słomiany zapał" mam do szanownych forumowiczów prośbę.

 

Chcielibyśmy zobaczyć kilka obiektów przez prawdziwy teleskop, a najlepiej kilka. Pomogło by to pomóc wybrać odpowiedni model, i uniknąć rozczarowania.

 

Czy ktoś z okolic Warszawy, Legionowa (mieszkamy w Jabłonnie), lub Radomia (tam też czasem bywamy) mógłby nas zaprosić na małe oglądanie, nie chcielibyśmy zabierać Wam zbyt dużo czasu, jednak dla nas zobaczenie kilku obiektów byłoby bezcennym doświadczeniem.

Żeby nie robić kłopotu najlepsza by była obserwacją na dworze, w terenie.

Chętnie też posłuchamy opowieści i porad bardziej zaawansowanych astronomów.

 

Pozdrawiam.

Przemek Ciborowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, obserwuj na forum

 

Społeczność, zloty i spotkania lokalne/Warszawa.

 

Niebawem ponownie ruszą obserwacje w Sikorach /niedaleko Was/ jak pozwoli oczywiście pogoda i zapraszamy.

 

Oczywiście witamy!!!

Edytowane przez GuMoWy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

mam na imie Henry-Odin

stukam z Sverige

 

od 5-ciu lat na przedwczesnej (prywatnej) emeryturze

teraz mam czas oddawac sie moim pasjom-maz sasiadki

czesto na delegacji

 

od dziecinstwa fascynuje mnie astronomia,niestety

z tego nieda sie zyc wiec studiowalem chemie (spec.metall.)

praca w SSAB teraz blogie oddawanie sie ...astronomi

 

Pozdrawiam

 

H.Odin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinie, trzeba było od razu mówić, że mieszkasz poza Polską i masz problemy z gramatyką. Nikt o to nie bedzie miał pretensji. Jednak trafiają się czasem "dzieci neo", które piszą podobnym językiem i te są tępione ze szczególnym okrucieństwem. Ty, wchodząc na forum i używając języka pokemońskiego, dodatkowo w temacie "2012", wzbudziłeś we mnie agresję. Przepraszam i witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne za mile przywitanie

 

najczesciej teolodzy sa najwiekszymi

wrogami astronomow-wesza konkurencje? hahaha.gif

 

moj ZEN i astronomia ida w parze

jedno daje dowod drugiemu

 

chyba sprawie sobie teleskop

wcale nie trzeba z Taiwanu -

Chinczycy przyszli do nas

bardzo obrotny narod-zanim

klient zastanowi sie co kupic

oni juz to wiedza i najczesciej maja

 

od 5 lat i-net jest moim realem

fizyczne przemieszczanie sie jest

raczej niemozliwe

 

i-net dla mnie 8. cud swiata

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

 

Jestem studentem astrophysique na l'Université de Nantes, a wkrótce także na l'Université de Toulouse, we Francji. Odbyłem też praktyki w l'Observatoire Midi-Pyrénées w Toulouse i uczestniczę w wielu seminariach na temach astronomie we Francji.

 

Z chęcią pomogę wszystkim tym, co pragną związać swoją pasję do astronomii z Francją (studia, praktyki, praca w obserwatorium, laboratorium etc), a także w miarę możliwości, odpowiem na pytania z astrofizyki, czy też opowiem o nowinkach we francuskim świecie astronomii (jak choćby projekt Optimos/Dioramas dla przyszłego E-ELT lub też o nowej metodzie klasyfikowania galaktych i gromad kulistych - astrocladistique).

 

Nie wahajcie się zadawać pytań, pozdrawiam serdecznie.

 

Théo

Si nous étions seuls dans l'univers, cela serait vraiment un beau gâchis d'espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w miarę możliwości, odpowiem na pytania z astrofizyki, czy też opowiem o nowinkach we francuskim świecie astronomii (jak choćby projekt Optimos/Dioramas dla przyszłego E-ELT lub też o nowej metodzie klasyfikowania galaktych i gromad kulistych - astrocladistique)...

Witam, witam.

Szkoda,że się nie wybieram na studia.

Z wiedzy jednak chętnie skorzystamy wszyscy - prosimy o wypowiedzi w dziale "Nauka i technika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.