Skocz do zawartości

Przyszła pora na mnie.


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Kopuła miała swoją inaugurację w weekend. Automatyka nie działa z poziomu softu, ale za pomocą pilotów mogłem obsługiwać ręcznie ruchy kopuły, co wystarczyło, by całą noc zbierać fotony. Zdjęcia są kilak dni starsze, w weekend nie było Księżyca.

 

IMG_9620.jpg.d947b93a1277bb5ab13f75e584bceefb.jpg

 

IMG_9626.jpg.aff972b2bebe5a4fa84c01b2461c8611.jpg

 

IMG_9630.jpg.5e021348844e6ee95481ceef8e0f3f61.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji potrzebuję pomocy speców IT - kupiłem router wifi by zrobić z niego punkt dostępowy

bezproblemowo ustawiłem, działało tydzień cacy, ale nagle router przestał się łączyć z internetem, jak pinguję adresy stałe przypisane do sprzętu zgłasza brak połączenia.

Zresetowałem go i ustawiłem ponownie, ale to samo. W dodatku nie wykrywa mi sięci z którą się łączę, albo zrywa - na lapku łapię od razu.

Zepsuło się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem nowy router jako powielacz sygnału w mojej sieci wifi. Proste. Działało tydzień i jeb, nie działa. Router zresetowałem ale dalej nie działa. Urządzenia podpięte do routera nie logują się do sieci, a router wyświetla info o braku dostępu do netu. Ale jak go wyłączę i zaloguję się do tej samej sieci przez sygnał  routera głównego, to choć dużo słabszy to idzie i łączy z netem. Ponieważ działało i przestało, zakładam, że coś się mogło popsuć w routerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy ten router ? Ja mam tak samo do swojej budy zrobiony brigde po wifi i działa bez problemów już 2 miesiące .... Jak masz Tp-Linka to załaduj mu soft openwrt - działa o wiele lepiej jak oryginał a i opcji od cholery ;) Do innych marek też można załadować openwrt ale musisz podesłać mi model i wersje routera z naklejki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Tayson napisał:

W repeaterze masz wyłączone dhcp? 

tak jest wyłączony, jak pisałem wszystko jest ustawione tak samo jak na początku i działało prawidłowo ponad tydzień. Po prostu przestało i zastanawiam się czy mi router padł.

 

2 godziny temu, komprez napisał:

Jakiej firmy ten router ? Ja mam tak samo do swojej budy zrobiony brigde po wifi i działa bez problemów już 2 miesiące .... Jak masz Tp-Linka to załaduj mu soft openwrt - działa o wiele lepiej jak oryginał a i opcji od cholery ;) Do innych marek też można załadować openwrt ale musisz podesłać mi model i wersje routera z naklejki

 

odpada,po pierwsze to nowy router i strace gwarancję, a po drugie wczesniej wgrałem Gargayle na staruteńkiego routera TP-LINK z 2008 i po trzech godzinach router poszedł do kosza, najpierw działał, a później przestał tak, że nie ma do niego dostepu. Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargoyle to prehistoria ... szkoda zachodu i bardzo ciężko trafic stabilna wersje już o wiele lepsze tomato.

Co do gwarancji ... myslisz ze oni bedą rozlutowywać padnięty router żeby sprawdzić jaki był tam soft ? .... ja już nie jeden puszczałem na gw z openwrt i nie było problemów.

Oczywiście ZAWSZE jesteś w stanie wrócić z openwrt do oryginału przed wysyłka no chyba że padł całkowicie ... ale to patrz 2 linijka tego posta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.09.2019 o 22:56, kubaman napisał:

Kopuła miała swoją inaugurację w weekend. Automatyka nie działa z poziomu softu, ale za pomocą pilotów mogłem obsługiwać ręcznie ruchy kopuły, co wystarczyło, by całą noc zbierać fotony. Zdjęcia są kilak dni starsze, w weekend nie było Księżyca.

 

 

 

 

 

 

Karta ScopeDome Arduino nie ma pilotów, więc prawdopodobnie Kuba wymyślił jakieś własne rozwiązanie - jestem ciekaw jak to wygląda.
Oprogramowanie sterujące kopułą działa tak jak powinno - dziś jeszcze raz je sprawdziłem - i nie zauważyłem jakiś znaczących błędów.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany testami karty ScopeDome Arduino i oprogramowania w naszej testowej kopule to zapraszam. Kopuła jest dostępna OnLine przez internet - każdy może się do niej podłączyć przy pomocy programu TeamViewer.

 

Z przyjemnością pokażę jak wszystko działa i jak należy prawidłowo skonfigurować oprogramowanie. 

 

image.png.31388f2534da93aef43699b0f09020a5.png
 

 

Edytowane przez ScopeDome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.