Skocz do zawartości

Wkurzony Byk i wkurzony Perseusz


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Znów skrobałeś matrycę :)

wykręcałem pixele niczym sokowirówka :)

 

co zrobić... tak już mam... jak widzę, że jest jakiś sygnał... staram się go wydobyć... szkoda mi z niego tak po prostu zrezygnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iro napisał:

 

tak się składa, że w astrofotografii jest "zakon pięknych gwiazd", jest "zakon wygładzonej poprawności" i parę innych "zakonów"... ja np. mam dość zdjęć masowo "walonych na jedno kopyto" w jedynej słusznej aranżacji...  ile razy można patrzeć na tak samo wykonane zdjęcie, które nie pokazują czegoś nowego...

Jak dla mnie trafione w punkt. 

Zgadzam się z Tobą .

Świetna fotkę strzeliłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale postrzępione te pyły , mi tak się nie udało tego wyciągnąć . Mamy podobny kadr z przed roku , tylko u ciebie są Plejady a u mnie była Kalifornia :) 

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gryf188 napisał:

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

 

Tak, są... w trakcie obróbki miałem wersję, gdzie było to "zgładzone", ale nie wyglądało to tak jak chciałem i chyba zabrakło mi cierpliwości :) 

Co do samej ilości materiału,.. myślę, że wprowadzenie ditheringu przyniosłoby największą poprawę... dużo zakłóceń w materiale wydaje mi się, że wynika z różnej czułości pixeli na matrycy... jak przesuwają się powoli z każdą klatką... ciężko się tego czegoś pozbyć. Poza tym z tą liczbą klatek... nie będzie tak prosto.... fotografując kadr o przekątnej 2-3 stopnie dość łatwo zapanować nad jego normalizacją... przy tak szerokim kadrze i próbie wyciągania tak ciemnego materiału, to co się dzieje z całym kadrem przez 2 godziny...ech... dobrze, że Pix ma local normalization - ale mam kadry, gdzie nie ma szczególnie zauważalnej różnicy pomiędzy 40 a 60 klatkami ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:like:

 

Bardzo mi się podoba Twoja fotka. 

Szacunek, jak dobrze poradziłeś sobie z gradientami i ogólnie z kolorystyką, co przy tak dużym FOV wiem jak jest trudne. Też jestem pełen podziwu co do możliwości Nikona, nie mam doświadczeń z DSLR, ale chyba kładzie na łopatki Canona 6D przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę.

Jedno co bym Ci poradził to wypal więcej klatek, aż boję się pomyśleć jak by to zdjęcie wyglądało naświetlane 8-10 godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.