Skocz do zawartości

Nowe działy dla początkujących na Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ho-Ho! :) Dałeś czadu, Adam.

 

Ciekawe podejście, bardzo jestem ciekaw co z tego wyniknie i jak to się sprawdzi w praktyce.

O ile dobrze rozumiem teraz powinno nastąpić przeniesienie najbardziej wartościowych, istniejących wątków do tego działu a następnie ich "destylacja" poprzez masowe pstrykanie odpowiedzi w górę i w dół? Jeśli jest taki plan warto zwrócić uwagę na tytuły wątków, które admini powinni redagować dla większej klarowności.

Czy też czekamy na nowe pytania - no ale w tym wypadku będzie to szło raczej powoli.

 

Wydaje mi się też że forumowicze z zerowym (lub niskim) stażem nie powinni mieć możliwości oceniania postów w tym dziale, w przeciwnym wypadku będziemy mieli powtórkę z dotychczasowej sytuacji - tyle, że w bardziej wyrafinowanej technicznie formie.

 

O, już jest pierwszy temat!!

Oczy przecieram.

Chyba symbolicznym faktem jest to, że pierwsze pytanie umieścił tam nie kto inny a... @wessel. :)

Maćku, nie bardzo wiem czy to jest test systemu czy też wyraz pokory wobec nowego dla Ciebie tematu, w którym czujesz się jak nowicjusz ?

A jeśli to drugie to czy naprawdę uważasz, że to jest pytanie do specjalnego działu dla początkujących? 

Skoro tak, to trzeba przyznać, że zaczynamy od wysokiej poprzeczki - no ale to w końcu Astropolis :)

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Ciekawe podejście, bardzo jestem ciekaw co z tego wyniknie i jak to się sprawdzi w praktyce.

Nie wiem, ale jak z każdym pomysłem - czas i doświadczenie go zweryfikuje. Idea mi się podoba, dlatego szybko ją zaimplementowałem. To swoisty filtr dla nowych, którzy naprawdę nie mają motywacji, żeby czytać każdy post. Chcą wejść, poznać odpowiedź na pytanie i przejść do swoich spraw. Dlatego ma to sens tylko i wyłącznie w działach dla nowych/albo typowo "pytajnikowych".

Dla jasności, te plusy i minusy nie mają nic wspólnego z systemem reputacji. Odpowiadają tylko za pozycję odpowiedzi w wątku. Ujemne spadną na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MateuszW napisał:

Proponuję nadać nowym działom jakąś nazwę nawiązującą do pierwowzoru - może skyovercloud ? :)

idąc przez analogię do nazwy, to raczej jakieś pomylenieStronTeleskopu czy wpadnięcieGołębiaDoNewtona :) w sumie trudno znaleźć astronomiczny odpowiednik przepełnienia stosu :D to musiałoby być coś w stylu "pojechał do Punta Arenas oglądać Andromedę" albo "wściekł się bo Wenus przysłoniła mu plamę na Słońcu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agent Smith napisał:

O, już jest pierwszy temat!!

Oczy przecieram.

Chyba symbolicznym faktem jest to, że pierwsze pytanie umieścił tam nie kto inny a... @wessel. :)

Maćku, nie bardzo wiem czy to jest test systemu czy też wyraz pokory wobec nowego dla Ciebie tematu, w którym czujesz się jak nowicjusz ?

A jeśli to drugie to czy naprawdę uważasz, że to jest pytanie do specjalnego działu dla początkujących? 

Skoro tak, to trzeba przyznać, że zaczynamy od wysokiej poprzeczki - no ale to w końcu Astropolis :)

Zdecydowanie wyraz pokory wobec tematu, który jest dla mnie CAŁKOWICIE NOWY a umiejętność sformułowania zapytania to tylko wyraz umiejętności korzystania z wujka Google. Jeśli Admin uzna, że to niewłaściwe miejsce to proszę o skasowanie całości. Już się dowiedziałem tego , co potrzebowałem się dowiedzieć

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wessel napisał:

Zdecydowanie wyraz pokory wobec tematu, który jest dla mnie CAŁKOWICIE NOWY a umiejętność sformułowania zapytania to tylko wyraz umiejętności korzystania z wujka Google. Jeśli Admin uzna, że to niewłaściwe miejsce to proszę o skasowanie całości. Już się dowiedziałem tego , co potrzebowałem się dowiedzieć

Wydaje mi się, że nowo powstały dział adresowany jest do nieco innego kalibru Nowicjuszy niż Wessel. Idąc tą drogą Behlur powinien tam zapytać jak sobie wyprowadzić nową metryką dziewięciowymiarowej przestrzeni Minkowskiego dla kwazicząstki w pudle urojonego potencjału, bo jest to dla niego nowe zagadnienie. Wątek założony przez Wessela jest bezsprzecznie wartościowy, ale jego miejsce jest w części forum "dla dorosłych", a nie dla nowicjuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, lkosz said:

idąc przez analogię do nazwy, to raczej jakieś pomylenieStronTeleskopu czy wpadnięcieGołębiaDoNewtona :) w sumie trudno znaleźć astronomiczny odpowiednik przepełnienia stosu :D to musiałoby być coś w stylu "pojechał do Punta Arenas oglądać Andromedę" albo "wściekł się bo Wenus przysłoniła mu plamę na Słońcu" :D

Może po prostu "Dymiąca czacha"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
6 godzin temu, polaris napisał:

Dlaczego egzoplanety i planety karłowate mają swoje poddziały w dziale obserwacyjnym, a Księżyc i planety nie?

 

Popatrzyłem na inne działy i to chyba jest tak że poddziały zakładano na nieczęsto opisywane  zjawiska by nie ginęły w masie typowych wątków.

Czyli typowe wątki były na poziomie działu. Wprowadzenie teraz poddziałów planety i Księżyc wymagałoby ogromnej pracy od moderatorów - przepinania wątków do nowych podziałów.

Ale to tylko uwaga osoby nie władnej (tu) więc nie upieram się, że musi tak być. ;)

Siema

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Paether napisał:

Nie pozostaje nic innego niż przyznać, że nie ma usprawiedliwienia i naprawić ten brak ;) Dajcie mi kilka godzin ;)

 

Popatrzyłem, że dodałeś nowy poddział, ale teraz ktoś może się upomnieć o poddział "Obiekty głębokiego nieba" albo o dwa działy.

1. Obiekty mgławicowe (w tym mamy galaktyki).

2. Gromady kuliste i otwarte (gwiazd).

 

Siema

p.s.

Ale może nikt się nie upomni albo te dwa obszary zostawiamy jako tematyka główna.

Chyba się nie da wszystkiego poklasyfikować ;)

Przypomniałem sobie na przykład o rozbijaniu układów wielokrotnych (choćby tylko dwóch gwiazd).

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny dział obserwacyjny uszczuplił się właśnie o 11 stron wątków, które przeniosłem do "Planet...".

Przyznaję, że kierowałem się głównie tytułami wątków (dlatego dobrze jest jak tytuł jest możliwie adekwatny) bo analiza treści wątków zajęłaby mi mnóstwo czasu. Przeglądając łącznie 94 strony zauważyłem, że jest tam dosłownie wszystko, szczególnie z początkowych lat istnienia forum gdy nie było obecnych podziałów. Byłoby z tym sporo pracy -_- 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.