Jump to content
Adam_Jesion

Nowe działy dla początkujących na Astropolis

Recommended Posts

Witam,

mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu :). W najbliższy weekend siadam do pracy tak aby od poniedziałku ruszyć pełna parą. Jeżeli jest kto chętny do współtworzenia i rozwijania tej inicjatywy pls piszcie na PW.

Pozdrawiam

Jacek

• Like 1

i wiedzę, że nowe działy trzeba dołączyć, żeby pojawiały się na stronie głównej (liście wątków). A przynajmniej u mnie domyślnie były wyłączone.

Przekombinowane - przepraszam ale szczerze piszę co o tym myślę. 

PS. Chyba jestem za bardzo zacofany na takie wynalazki :D 

Dobre. Filtrowanie bzdur i użytecznych wiadomości. :like: Chociaż sam lubię czasem strzelić offtop`a.

• Haha 2

I jak tu nie kochać astropolis.pl! Jak każda metropolia musi się rozwijać i widać, że chociaż tutaj władze nie są głuche na potrzeby ludu ;)

Zamiast łapek w tematach "jaki kupić teleskop" można po prostu wypisać dostępne teleskopy i zrobić głosowanie :mr.green:

Delikwent dostawałby gotową odpowiedź bez czytania postów - bo czytać nie lubi, a połowy postów i tak nie zrozumie  :szczerbaty: ;)

• Haha 1

Ho-Ho! :) Dałeś czadu, Adam.

Ciekawe podejście, bardzo jestem ciekaw co z tego wyniknie i jak to się sprawdzi w praktyce.

O ile dobrze rozumiem teraz powinno nastąpić przeniesienie najbardziej wartościowych, istniejących wątków do tego działu a następnie ich "destylacja" poprzez masowe pstrykanie odpowiedzi w górę i w dół? Jeśli jest taki plan warto zwrócić uwagę na tytuły wątków, które admini powinni redagować dla większej klarowności.

Czy też czekamy na nowe pytania - no ale w tym wypadku będzie to szło raczej powoli.

Wydaje mi się też że forumowicze z zerowym (lub niskim) stażem nie powinni mieć możliwości oceniania postów w tym dziale, w przeciwnym wypadku będziemy mieli powtórkę z dotychczasowej sytuacji - tyle, że w bardziej wyrafinowanej technicznie formie.

O, już jest pierwszy temat!!

Oczy przecieram.

Chyba symbolicznym faktem jest to, że pierwsze pytanie umieścił tam nie kto inny a... @wessel. :)

Maćku, nie bardzo wiem czy to jest test systemu czy też wyraz pokory wobec nowego dla Ciebie tematu, w którym czujesz się jak nowicjusz ?

A jeśli to drugie to czy naprawdę uważasz, że to jest pytanie do specjalnego działu dla początkujących? 

Skoro tak, to trzeba przyznać, że zaczynamy od wysokiej poprzeczki - no ale to w końcu Astropolis :)

Edited by Agent Smith

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Ciekawe podejście, bardzo jestem ciekaw co z tego wyniknie i jak to się sprawdzi w praktyce.

Nie wiem, ale jak z każdym pomysłem - czas i doświadczenie go zweryfikuje. Idea mi się podoba, dlatego szybko ją zaimplementowałem. To swoisty filtr dla nowych, którzy naprawdę nie mają motywacji, żeby czytać każdy post. Chcą wejść, poznać odpowiedź na pytanie i przejść do swoich spraw. Dlatego ma to sens tylko i wyłącznie w działach dla nowych/albo typowo "pytajnikowych".

Dla jasności, te plusy i minusy nie mają nic wspólnego z systemem reputacji. Odpowiadają tylko za pozycję odpowiedzi w wątku. Ujemne spadną na sam koniec.

45 minut temu, MateuszW napisał:

Proponuję nadać nowym działom jakąś nazwę nawiązującą do pierwowzoru - może skyovercloud ? :)

idąc przez analogię do nazwy, to raczej jakieś pomylenieStronTeleskopu czy wpadnięcieGołębiaDoNewtona :) w sumie trudno znaleźć astronomiczny odpowiednik przepełnienia stosu :D to musiałoby być coś w stylu "pojechał do Punta Arenas oglądać Andromedę" albo "wściekł się bo Wenus przysłoniła mu plamę na Słońcu" :D

3 godziny temu, Agent Smith napisał:

O, już jest pierwszy temat!!

Oczy przecieram.

Chyba symbolicznym faktem jest to, że pierwsze pytanie umieścił tam nie kto inny a... @wessel. :)

Maćku, nie bardzo wiem czy to jest test systemu czy też wyraz pokory wobec nowego dla Ciebie tematu, w którym czujesz się jak nowicjusz ?

A jeśli to drugie to czy naprawdę uważasz, że to jest pytanie do specjalnego działu dla początkujących? 

Skoro tak, to trzeba przyznać, że zaczynamy od wysokiej poprzeczki - no ale to w końcu Astropolis :)

Zdecydowanie wyraz pokory wobec tematu, który jest dla mnie CAŁKOWICIE NOWY a umiejętność sformułowania zapytania to tylko wyraz umiejętności korzystania z wujka Google. Jeśli Admin uzna, że to niewłaściwe miejsce to proszę o skasowanie całości. Już się dowiedziałem tego , co potrzebowałem się dowiedzieć

Edited by wessel

15 minut temu, wessel napisał:

Zdecydowanie wyraz pokory wobec tematu, który jest dla mnie CAŁKOWICIE NOWY a umiejętność sformułowania zapytania to tylko wyraz umiejętności korzystania z wujka Google. Jeśli Admin uzna, że to niewłaściwe miejsce to proszę o skasowanie całości. Już się dowiedziałem tego , co potrzebowałem się dowiedzieć

Wydaje mi się, że nowo powstały dział adresowany jest do nieco innego kalibru Nowicjuszy niż Wessel. Idąc tą drogą Behlur powinien tam zapytać jak sobie wyprowadzić nową metryką dziewięciowymiarowej przestrzeni Minkowskiego dla kwazicząstki w pudle urojonego potencjału, bo jest to dla niego nowe zagadnienie. Wątek założony przez Wessela jest bezsprzecznie wartościowy, ale jego miejsce jest w części forum "dla dorosłych", a nie dla nowicjuszy.

11 hours ago, lkosz said:

idąc przez analogię do nazwy, to raczej jakieś pomylenieStronTeleskopu czy wpadnięcieGołębiaDoNewtona :) w sumie trudno znaleźć astronomiczny odpowiednik przepełnienia stosu :D to musiałoby być coś w stylu "pojechał do Punta Arenas oglądać Andromedę" albo "wściekł się bo Wenus przysłoniła mu plamę na Słońcu" :D

Może po prostu "Dymiąca czacha"?