Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wycinek z mojej obecnej walki z ptakami:
FakeL_clone.thumb.jpg.c2ca37061314288111edb3666c01e92a.jpg

Jest to suma (z pixelmatha) kanałów S, H i O (przygotowywana jako luminacja).

Całość oczywiście jest po drizle'u (próbuje zobaczyć jak mi pójdzie odszumianie po drizzle'u, a następnie shrink do nominalnego wymiaru).

NIemniej - detal jaki rysuje ten Newton mi imponuje, aż prosiłby o lepsze niebo, żeby szum tego nie zjadał :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt urlopu, miało być lepiej, a wyszło tak. Nawet nie godzinka materiału. Mój testowy mini setup wyjazdowy okazał się średni, źle zrobiłem guider, obiektyw główny okazał się być gorszy niż się spodziewałem, było duszno, gorąco, pogryzły mnie komary, zdenerwowałem się i spakowałem zabawki, a wszystkie pozostałe noce były już pochmurne :D Ale jest mój pierwszy veil i pierwsze światło z mojej nowej zabawki, QHY 168C.

 

drizzle_integration_DBE_morph_hist_sml.jpg.054f4fa1d64b8aeb3fb0e12304014b98.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba Takahashi FC-100DF z  reduktorem FC-35RD. 98 klatek po 120 sekund na EQ6R z kamerą ASI533 MC. Ogonek się załapał ale dopiero za rok się zamierzam przymierzyć porządnie do tego obiektu.

 

 

 

 

 

 

 

Triplet1.jpg

Edytowane przez JustinSullivan
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pobliski.... mózg, ewidentnie. Pojedyncza klatka 300s Ha. Wodoru dużo tu nie trzeba.

 

mozg.thumb.png.5a06b0f2680090ebd9dd4fb3c8d3cd5f.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk Sokol Zostaw trochę zielonego, to stanowczo niedoceniany kolor- zarówno czysty jak i pomieszany z innymi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa Ha zbierana przy skandalicznym seeingu, pyle z Sachary i niewychłodzonym teleskopie. A i tak detali nie brakuje.

 

Edit:

 

Skala 0.78, jak i to poprzednie oko Saurona. Spróbuję stacka z pierwszej połowy subów z rozsądnym seeingiem i odrzucę te z kiepskiego. Ciekawe co będzie lepsze...

 

Dodam jeszcze, że byłem zdumiony jak ten obiekt reaguje na dekonwolucję. Jest niebywale podatny na ten proces i daje ona świetne rezultaty, aczkolwiek kij ma dwa końce. Bardzo łatwo przegiąć. Napatrzyłem się na inne zdjęcia w dużej skali, żeby wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

 

ha.thumb.png.c04a71d14393efd94dd26d47d2ae8717.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może więcej tlenu mi jednak nie potrzeba? 74x300s, połowa z bardzo kiepskim seeingiem.

 

oiii.thumb.png.c86ad9fb1ded012619cba55de6362372.png

 

EDIT: ekspresowe HOO w 20 minut:

hoo.thumb.png.f63e5e45dbfc9cded9489694cdfd3a72.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam (jeszcze) niepoważne eksperymenty z gradient map w PS i HOO...

 

gradient.thumb.png.a5331a705891450c2b2025c1c81dc954.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza próba z NGC 7000 i nowo nabytym SWSA. Niestety, okazało się, że mechanizm szwankuje i żadna z docelowych klatek nie wyszła. Ostał się jedynie strzał testowy.

30sek na ISO800, d3400mod z CZJ 135/3.5 ustawiony na f/4. Mam workaround na problem z SWSA, więc zanim wyślę na gwarancję, spróbuję jeszcze raz, gdyż będę kilka dni pod ciemnym niebem.

 

test2.thumb.jpg.4599e6dfd30a7eacf91a762095b16d01.jpg

 

Edytowane przez Bentoq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, _Spirit_ said:

Kiedy zobaczymy Oko Saurona?

 

Odrobinę tlenu i trochę wodoru mi wpadło do teleskopu wczoraj, ale Ha jest tam o wiele mniej niż myślałem. A że obiekt ciekawy to jeszcze jedna- dwie noce by się przydały. I może trzecia na gwiazdy RGB? Warto go zrobić dobrze.

 

Metr ogniskowej i dobry filtr OIII to świetna kombinacja. W planach jeszcze pobliski PN G75.5+1.7 ale nawet nie zacząłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 12:40, Behlur_Olderys napisał:

Testowa fotka z prowadzenia. 168 klatek 30s bez guidingu, modyfikowane EQ3-2 z enkoderem, SW130/650, QHY462C, filtr 850nm.

Obiekt w kółeczku to galaktyka 2MASS J16290356+2605235

 

Szacun za DIY zestawu.

 

Rodzynek z tej galaktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.cac33f81647fff1ca565fa4a4bcc5c52.png

 

Na subach ani śladu.

 

Po próbnej integracji:

image.gif.230dbfec203ab2baf3d89877236809b6.gif

  • Lubię 4
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek J. Ta banieczka to PN G75.5+1.7 w Łabędziu, bardzo blisko NGC6888. 4,5 godziny OIII.

Kosmiczny horror (kilka postów wyżej w OIII także) to mgławica wokół gwiazdy Wolfa-Rayeta WR134, również w Łabędziu. RA: 20h 10m 14.193s, DEC: 36° 10′ 35.07″.

 

HFG 1, którą masz po prawej mam na liście o nazwie "1000mm + OIII + HOO" ? Ale powiedz proszę, w lewym górnym rogu - co to takiego?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jarek J. napisał:

Taki projekcik, może uda się w tym roku skończyć, planetarki w Kasjopei, 3h tlenu. Są na pewno 4 w kadrze, ale jedna, PN G137.7+03.3, jest zbyt nieśmiała.

Jaka tutaj masz ogniskowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.