Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiarka do kolorów i poziomu odszumiania Kalifornii. Bez dekonwolucji, bez wyostrzania, minimum TGV+MMT, bez luminancji (mniejsza o pozostałość po Xi Persei- szokujące halo w OIII).

 

Proszę uprzejmie moich krytyków z poprzedniego postu (świnia IC1848) o ocenę i wskazówki @tex88 @Tayson @diver @wismat @RomekAstrobaza

 

PREVIEW-RESIZE.thumb.png.e1315191fb704ace218f250d13bf526c.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tex88 said:

@Herbert West nie jestem twoim krytykiem

Ależ w sensie pozytywnym to napisałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Tayson said:

Na razie mamy piękne i urocze kaczątko, z ktorego wyrosnie..... oby nie truskawki ;)

 

 

Kolory nie będą szczególnie nasycone. Pastelowe "Antenki" @kubaman dały mi do myślenia, poza tym większość wersji Kalifornii jest czerwona i nasycona, chciałbym zrobić subtelniej.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kubaman said:

zielone póki co

SCNR i trochę śmietanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Tayson said:

 

Przypomniałeś mi dyskusję z żoną pod tytułem "kolor brązowy nie istnieje" :-) Nawet się trochę zirytowała wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy w życiu guiding w dziurze między chmurami przez 2 godziny wczoraj, żałuję trochę złego wypośrodkowania ( kupię drugi extender w celu powalczenia z komą ), no i plejadki były robione między 18.30 a 20.30 ( o 20 wyskakiwał już łysy ), dość nisko więc widać zaświetlenie oraz trafiła się również lekka mgła ... co do czasu to total expo 1 godzina i 40 minut , iso 800, klatki po 3 minuty i 40 sekund w ilości 29 + referencyjne, jeśli ktoś patrzy na tel to: sc 150/1500 z reduktorem, eg5 i niemodowany bezlusterkowiec fuji xt20 - w zasadzie po to tylko wyciągłem to foto żeby zobaczyć co się na tym czasie zarejestruje więc i pasuje do tego wątku jako foto treningowe 

plejady 1ab male.jpg

Edytowane przez lagata1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 20:21, Herbert West napisał:

Przymiarka do kolorów i poziomu odszumiania Kalifornii. Bez dekonwolucji, bez wyostrzania, minimum TGV+MMT, bez luminancji (mniejsza o pozostałość po Xi Persei- szokujące halo w OIII).

 

Proszę uprzejmie moich krytyków z poprzedniego postu (świnia IC1848) o ocenę i wskazówki @tex88 @Tayson @diver

 

U mnie w OIII też na gwiazdach wychodzi duże halo. Więc tak jest pewnie u wszystkich?

Całkiem niezła plastyka wyszła Ci na tej Kaliforni. Ale ja nie czuję się jeszcze znawcą z zakresu obróbki NB. Niemniej dzięki za przywołanie. :)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, diver said:

 

U mnie w OIII też na gwiazdach wychodzi duże halo. Więc tak jest pewnie u wszystkich?

Całkiem niezła plastyka wyszła Ci na tej Kaliforni. Ale ja nie czuję się jeszcze znawcą z zakresu obróbki NB. Niemniej dzięki za przywołanie. :)

Ja dziękuję za pomoc. Będą dwie wersje- jedna bardzo uboga kolorystyczne- podobna do tej. Mniej barw pomaga dostrzegać kontrasty a w tej mgławicy ich znalazłem o wiele więcej niż się spodziewałem. Druga będzie weselsza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce w ostatnim publikowanym wydaniu nie zdobyło uznania za kadrowanie ;). To było z Asi1600 a kąt kamery był wymuszony różnymi projektami które jednocześnie się działy.

Niewielkie okienko pogodowe wykorzystałem na przymiarkę do nowego projektu z obecnym setupem. Nowy kadr.

5x20min

@karp_killer Jak widzisz takie ujęcie serce i karpika  ? :)

 

heart_X6kl_testdpp.thumb.jpg.ca05782ed0ecf563650219518e8a7e46.jpg

 

  • Lubię 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda ciąć "lewą" krawędź serca. Lekka rotacja i przesunięcie i kadr idealny.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Herbert West napisał:

Trochę szkoda ciąć "lewą" krawędź serca. Lekka rotacja i przesunięcie i kadr idealny.

Właśnie tak. Sorry, @MaPa za czepiactwo, ale lepiej dokup rotator lub znajdź inny sposób, żeby dało się obrócić kadr. Myślę, że miałbyś najlepszy układ z karpiem w prawym dolym lub lewym górnym rogu. Czyli klasycznie. Bez obrócenia nie wlyzie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NGC7822 - szybka, brudna obróbka w 1.5 godziny, żeby zobaczyć ile jeszcze i jakiego materiału mi brakuje. Bez flatów. Na gwiazdy nie patrzyłem, wy też nie patrzcie. Tlenu brakuje, trzeba było ciągnąć go bardzo agresywnie. Wodór ok, siarka.. może z 10-15% więcej.

 

NGC7822.thumb.png.dbb1408254f87fd42611501a02313372.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.