Skocz do zawartości

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ax napisał:

Na ile stopni oceniliście długość warkocza?

Ja na ok. pół tarczy Księżyca, maksymalnie 20' w tych warunkach. Jak się wzniesie do połowy lipca to pokaże się go więcej na ciemniejszym tle. Teraz można zacząć od godziny 2. 

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ax napisał:

Na ile stopni oceniliście długość warkocza?

Na moim zdjęciu warkocz ma 520 pikseli co przy skali 1,93''/pix daje jakieś 16,5 minuty

Wizualnie nie podejmę się oceny :)

 

I jeszcze szybki time - lapse. Tylko 15 klatek 

 

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z obserwacji. NEOWISE jest zajebista! Dzisiaj były dobre warunki i widoczna była od razu gołym okiem już gdy szedłem na miejsce obserwacji, ale jak tylko wyciągnąłem 10x50 to od razu opad szczeny! Przecudny warkocz i jaka jasna skondensowana głowa! Wszystko jak na zdjęciach i to tych lepszych zdjęciach. Tym razem też wyszły już lepsze niż w sobotę fotki z 75mm. Zdecydowanie warunki obserwacyjne poprawiły się od sobotniego poranka. Widok niesamowity!!

75mm:

P1080094.thumb.JPG.27d9f97e98575d0138dc2c3aa66f4c1b.JPG

Telefon + lornetka:

 

obraz.png.6e4c7b9aab234caac31e3e6e74c41c9c.png

 

Edytowane przez Alice
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alice napisał:

Właśnie wróciłem z obserwacji. NEOWISE jest zajebista!

Zgadzam się w 100% :matrix:

 

Dziś mimo pogodnej nocy, cały czas coś wisiało nad N horyzontem, ale kilka minut po 3 na tyle się rozpogodziło, że dostrzegłem kometę gołym okiem - jako dość oczywistą gwiazdę. W lornetce widok jak na zdjęciu z poprzedniego posta. Obserwowałem do ok. 3:30 - potem rozpłynęła się w blasku wschodzącego słońca :sunsmiley:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na forum takiego typu ewenty są w dobrym tonie, ale nie wytrzymam i muszę się podzielic obrazem z dzisiejszej nocy Komety C2020 F3 Neowise.

Miejsce to Bolewice, Wielkopolska,  07.07.2020. 

Canon 5D mark II, Sigma Art 105, 2 sek. ekspozycja, F5, ISO 1600

Kometa_C_2020_F3_Neowise_min.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać od której kometa wznosi się nad horyzont i będzie widoczna do fotografowania. Będę ją obserwował i focił z Dostrzegalni Astronomicznej w Krakowie na Kozłówku / na wysokości 12 piętra / a w nocy ma być w Krakowie bezchmurnie. Druga rzecz to jak ją namierzyć - gdzieś na wschodzie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.