Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Może ktoś z Was rzuci okiem na moją Rozetę?

https://drive.google.com/file/d/1q24gRQ-J7boA1rs998P65ZSY1upXjU_Z/view?usp=share_link

 

Po całkiem udanej rozecie w RGB zechciało mi się robić Rozetę w SHO.

I trochę jestem zagubiony - bo siarka wygląda mi praktycznie identycznie jak wodór.

Jakby nie to, ze na wodorze mam halo, a na siarce nie to bym pomyślał, że koło filtrowe nawaliło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Hej

 

Może ktoś z Was rzuci okiem na moją Rozetę?

https://drive.google.com/file/d/1q24gRQ-J7boA1rs998P65ZSY1upXjU_Z/view?usp=share_link

 

Po całkiem udanej rozecie w RGB zechciało mi się robić Rozetę w SHO.

I trochę jestem zagubiony - bo siarka wygląda mi praktycznie identycznie jak wodór.

Jakby nie to, ze na wodorze mam halo, a na siarce nie to bym pomyślał, że koło filtrowe nawaliło.

 

Coś nie tak z tą siarką. Po lewej moje Ha i S2, po prawej Twoje Ha i S2

 

image.png.5a9fb71cfbb12ed8a3d853b17932ae30.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Twoja siarka wygląda jak siarka...

U mnie niezbyt, nawet na pojedynczym subie:

image.thumb.png.a082b840a8019b316149b768e44dc5f1.png

 

Myk polega tylko na tym, że ta siarka nie może być zrobiona tym samym filtrem co wodór.

Filtra Ha ma u mnie wyraźnie widoczne halo wokół gwiazdy, a siarka nie ma.

I tyczy się to wszystkich subów.

W metadanych też wszystkie suby mają wpisaną siarkę.

Do tej pory siarka też robiła, to co robić powinna, nigdy nie miałem takiego numeru wcześniej.

 

Ktoś jakiś pomysł ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Może ktoś z Was rzuci okiem na moją Rozetę?

Wygląda jak by S to było to samo co Ha gwizdki i halo faktycznie są inne ale to może być kwestia integracji. Przeglądnij klatka po klatce i oddziel te z halo od tych bez halo i zintegruj razem - zobaczysz co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, .zombi. napisał:

Wygląda jak by S to było to samo co Ha gwizdki i halo faktycznie są inne ale to może być kwestia integracji. Przeglądnij klatka po klatce i oddziel te z halo od tych bez halo i zintegruj razem - zobaczysz co wyjdzie.

Niestety - wciąż to samo.

Przeglądam klatka po klatce i wszystkie Ha halo mają, a wszystkie S tego halo nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, .zombi. napisał:

 

"-Filtry OIII i SII od Baadera, Ha przez 6h ZWO, a przez 1 h 18min Antlia 3nm" 

Może Ci się filtry popieprzyły i masz teraz w kole 2 filtry Ha ?

E nie, Ha sprzedałem dawno temu i od tego zrobiłem już parę prac.

Poza tym Ha od Baadera miał znacznie bardziej okazałe halo, więc po tym też by widać było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zabawy z płonącym spaghetti.

https://we.tl/t-HpOzvtrCqu

 

Materiał raczej trudny, w sensie nieudany. Dużo aberracji i artefakty Nikonowe (pierścienie) w zielonym kanale i kadr taki o, spaghetti to prawie nie widać.

Porzeźbiłem i mnie wyszło tak:

216535445_Step5_starsmore_tweaks-DeNoiseAI-clear.thumb.jpg.68803a75fcd0c5dd69a36712493a26b1.jpg

 

Może komuś się uda więcej i lepiej wyciągnąć.

 

Zapraszam, zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bentoq napisał:

Materiał raczej trudny, w sensie nieudany. Dużo aberracji i artefakty Nikonowe (pierścienie) w zielonym kanale i kadr taki o, spaghetti to prawie nie widać.

 

No tak. Obejrzałem materiał i wypisałem się z rzeźbienia. ;)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przy pierwszym podejściu zamierzałem wywalić wszystko z twardziela i zapomnieć.

Ale drugie podejście zaowocowało tym co mi wyszło. Jednak do "swojego" to ma się cierpliwość :) nie mniej poleci pewnie do kosza przy jakimś czyszczeniu, albo jak jeszcze raz zbiorę materiał z tego rejonu, tym razem dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Bentoq said:

No ja przy pierwszym podejściu zamierzałem wywalić wszystko z twardziela i zapomnieć.

Ale drugie podejście zaowocowało tym co mi wyszło. Jednak do "swojego" to ma się cierpliwość :) nie mniej poleci pewnie do kosza przy jakimś czyszczeniu, albo jak jeszcze raz zbiorę materiał z tego rejonu, tym razem dobrze :)

Nigdy nie kasuj materiału. Zawsze trzymaj dobrze zintegrowane mastery, nawet z nieudanych i próbnych sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę upływu czasu coraz więcej potrafisz. Na przykład zrobić coś rozsądnego z materiału, z którego nie mogłeś nic wydobyć rok wcześniej.

 

Poza tym megabajty są teraz tanie. Ile kosztuje Cię kilkadziesiąt czy kilkaset MB?

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 02:26, Bentoq napisał:

Zapraszam do zabawy z płonącym spaghetti.

Jak by się tak nie napinać zeby pokazać niewiadomo co to mozna z tego zrobić fotke przy której oglądania nie bolą zęby :)

image.thumb.jpeg.fff49e41c0aedc36e29d30cbefedfcd3.jpeg

ale ja bym już tej optyki czy co tam jest odpowiedzialne za te gwiazdy nie używał.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 00:17, Marcin Gunns Łyszczyński napisał:

@Wojsa  na krótką chwilę posiedziałem w pixie ale tak jak przedmówcy mistrzem galaktyk nie jestem  i jest to moja taka pierwsza praca ale pozostawię ją waszej ocenie :)
Ale sam już widzę że trochę za mocno próbowałem :)

 

Dla mnie super. Zwłaszcza ilość szczegółów jaką wyciągnąłeś. Może tylko tło zbyt gładkie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/26/2022 at 11:01 PM, .zombi. said:

ale ja bym już tej optyki czy co tam jest odpowiedzialne za te gwiazdy nie używał.

 

eee tam jak się mocno przymknie, to nie jest tak źle :) Ale zgodzę się, że nie jest to najlepszy obiektyw do astro.

Po przymknięciu do f/5.6 już jest spoko, ale przy takim świetle, to już wolę wziąć dłuższą ogniskową i coś z bliska ustrzelić, niż robić szerokie kadry na ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.