Skocz do zawartości

N.I.N.A. - Nighttime Imaging 'N' Astronomy


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale u mnie z problemami.

Mogę obsługiwać motofocuser przez panek NINA, ale jest on bardzo dla mnie niewygodny, nieporównanie gorszy od tego w SGP.

Natomiast panel drivera jest użyteczny, wszystkie pola są puste i coś ewidentnie wisi.

W innych aplikacjach nie ma problemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej aktualizacji NINA na wersję nightly focuser oszalal. Nie rysował ładnej V jak kiedyś, tylko zęby rekina :hmm:

Więc ostatnie 3 sesje już w towarzystwie ccdciel, który ma dodatkowo opcje kalibracji wyciągu, czyli sam przetestuje i określi backlash jeżeli występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra znalazłem jak ustawić domyślny filtr ale tego nadal nie nigdzie nie ma:

image.png.c109bb1e54ef3025bff8f40bbb022acc.png

W dniu 19.03.2021 o 14:01, isset napisał:

Więc ostatnie 3 sesje już w towarzystwie ccdciel, który ma dodatkowo opcje kalibracji wyciągu

Gdzie tą opcje można znaleźć ?

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 14:01, isset napisał:

czyli sam przetestuje i określi backlash jeżeli występuje. 

 

1. A jest gdzieś miejsce z którego można ten zmierzony backlash spisać i użyć w NINIe ?

2. Może już gdzieś jest ale który program polecasz IANA czy CCDciel ewentualne co który ma czego drugi nie ma ? Spędziłem już trochę czasu nad NINA a tu się objawił nowy soft i przynajmniej fokusowanie ty wygląda na mocno bardziej rozwinięte ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz w CCDCIEL tak jak opisane jest tutaj https://www.ap-i.net/ccdciel/en/documentation/focuser_calibration Program wyliczy jakie masz backlashe, na koniec zapisujesz to i te parametry zapiszą się w ustawieniach Twojego focusera. Wchodzisz w edycję focusera i patrzysz jakie parametry Ci tam dał :) 

 

Now the program know how your focusing system react.
You can review the parameters before to click Next to save them to the configuration.
Later you can view or change this values in the auto-focus parameters.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

If you install N.I.N.A. in x64 architecture your ASCOM drivers will also need to be provided as x64. Unfortunately some manufacturer still do not provide x64 drivers. In case you are having trouble connecting to your equipment, please switch to the x86 version of N.I.N.A. or ask your manufacturer for x64 drivers.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej!

Czy ktoś z Was miał taką sytuację z NINA:
 

Do sesji mam astrolapka, no i wczoraj wszystko odpalone, pięknie leci to myślę sobie pójdę w kimę na godzinę. Klapnąłem ekran i poszedłem do domu. Po godzinie wracam, otwieram ekran - a tam zwiech NINA i PHD i to na następnej klatce po której zostawiłem. Tak jakby po skończeniu jednej soft nie był wstanie wystartować z kolejną. Zamknięcie pokrywy ekranu powoduje wariacie w NINA? Może nie tyle samo zamknięcie co wygaszenie matrycy lapka? 
Bo robiąc testy Remote Desktop miałem podobnie - lapek otwarty - wszystko pięknie sterowalne z drugiego PC. Klapka ekranu zamknięta - nie idzie sterować NINA przez PC. 

Wszystkie funkcje związane z zasilaniem - powyłączane. Tzn lapek nie powinien nic zrobić z prądem po zamknięciu pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, isset napisał:

Ale zamknąłeś klapę na laptopie, na którym bezpośrednio odpalona była NINA? Czy zdalny który był połączony z astropc na którym pracowała NINA?

 

Tylko klapkę pyk na lapku na którym była odpalona NINA, a do niego podpięty cały setup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.