Skocz do zawartości

M35 oraz NGC2158


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, apolkowski napisał:

Zmieniłeś filtry i koło?

Nie, pasowało mi zastanowić się co tak na prawdę potrzebuję w obecnym układzie.

27 minut temu, polaris napisał:

Nie chodziło czasem o NGC 2158?

Dziękuje (!) bo ta gromada jest ważniejsza w kadrze :)

23 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Nie gadam z Tobą.

 

@MaPa a powiedz :) to jest cięte? Czy jeszcze nie dopracowałeś odległości i rogi ciągną? Czy to już po korektach?

Jadnak się przemogłeś :D

Robiłem niewielkiego cropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, kubaman napisał:

Ja mam ją już prawie półtora miesiąca i na dobre jeszcze nią fotki nie zrobiłem.

 

no właśnie, czekałem, czekałem i się..... sam zebrałem w sobie bo nie wiedziałem kiedy coś ruszysz w temacie

 

4 minuty temu, kudi145 napisał:

To z FSQ ?

Cff92

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MaPa zmienił(a) tytuł na M35 oraz NGC2158

Tak całkiem spory a w proporcjach 3/2 :)

 

 

Small pixel size of 3.76um yet also having the incredible ability of accommodating a large well depth of 50ke.

The sensor length and width are 23.5mm * 15.7mm. The diagonal is 28.3mm.

 

 

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .zombi. napisał:

 

A tego CFF  to używasz jako traveler czy może w jakim stopniu uzupełni ci on FSQ ? jakim ?

W zamyśle cff mial być dedykowanym travelerem z Asi1600 i pięknie się zgrały ! Teraz wyszło, że kamerka bardziej pasuje mi pod FSQ. No i masz babo placek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack_mnk napisał:

Bardzo przyjemne obrazy, a M35 ma tak naturalny wygląd, że czuję się jakbym ją przez teleskop albo lornetę oglądał. Czuję, że będzie co podziwiać z tego zestawu. :)

Dzięki . Posiadam jeszcze materiał z krótkiej sesji z chłodzeniem - ten sam kadr z M35 praktycznie. Pewnie też wrzucę do kompletu i aby nie zginął na dysku bo trzeba brać się za poważniejsze rzeczy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo lubię ASI2600 - dzięki niej wpadła mi w ręce była kamera @kubaman :-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 10:27, mack_mnk napisał:

Bardzo przyjemne obrazy, a M35 ma tak naturalny wygląd, że czuję się jakbym ją przez teleskop albo lornetę oglądał. Czuję, że będzie co podziwiać z tego zestawu. :)

Zapowiedziane schłodzone gromady M i NGC

m35_asi26k_cff_v2_Cooled_2500crop.thumb.jpg.ef6f9a39b8d1d0834cb8ea348494a7e4.jpg

 

m35_asi26k_cff_v2_Cooled_3000.thumb.jpg.8eb56560fcb5855a92dd22e046ada930.jpg

LRGB 4,2,2,2 x3min

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.