Skocz do zawartości

Mgławica Kokon z akcentem na przyległości - IC5146


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrzeba powiększenia 400 żeby zobaczyć już na miniaturze lekki kisiel.

 

Godzinę temu, .zombi. napisał:

A gdzie byście się dopatrywali głównej przyczyny tego wrażania ? Albo czy teraz wrażenie jest inne:

 

Według mnie chyba za dużo odszumiania i zmniejszania gwiazdek ? - powtarzam się jak u kolegi winnym poście ale to są chyba najpopularniejsze przyczyny tego, dlaczego tak się dzieje jak u ciebie. Z drugiej strony jesteś ogarniętym astrofografem, więc nie wiem w czym rzeczy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... kuku przy obróbce gwiazdek/tła można sobie zrobić albo ciemnymi obwódkami wokół nich albo kiślowymi plackami wokół pól gwiazdowych. Ja tu nie widzę ani jednego ani drugiego. W miniaturze też pięknie się prezentuje. Chyba rzeczywiście, jak ktoś kiedyś pisał, mam inny monitor niż wszyscy.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przepalić da się tylko gwiazdy, ale Ty spaliłeś cały kokon tym sygnałem Ha :)

Wg. mnie widać, że materiału mało jednak. Masz sporo szumu na ciemnych partiach pyłowych.

Sporo HaRGB robiłem i wg. mnie, zachwiałeś troszkę tutaj proporcje. Więcej L w stosunku do Ha powinno być.

Z drugiej strony, gwiazdki mi się podobają, szczególnie na tle ciemnych partii, nieposiadających elementów mgławicowych.

Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie podoba. Sam kokon oraz jasne pyły w okolicy są mocno mydlane, co aż za bardzo kontrastuje z ciemnymi pyłami, które jak pisałem wyżej, mają spory szum.

 

Tyle ode mnie, troszkę dziwnie się czuję, oceniając i krytykując Twoją pracę, bo twoje pyłki to zawsze dla mnie niedościgniony wzór :)

 

Edytowane przez OnlyAfc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten przypadek który dotyka mnie bardzo często. Zdjęcie jest bardzo dobre, a jednak samo nie wchodzi:)

 

Moim zdaniem ten rejon tak ma, gdy pokazuje się coś więcej niż czarne kontrasty i przesadną sarurację wychodzi sina mogła sosu w którym to siedzi. Z uwag krytycznych zgodzę się że jednak materiału tu nie ma na takie mocne wyciąganie, albo proporcje są zaburzone. 

 

Świetne zdjecie, do ulubionych.

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 14:52, .zombi. napisał:

Wziąłem sobie wszystkie uwagi do serca i wyprodukowałem coś takiego:

READY2.thumb.jpg.06eeec753fd3e8be19049747c6d521e8.jpg

 

Lepiej, gorzej tak samo ale inaczej ?

 

Jak dla mnie (choć zapewne wolisz opinie tutaj wiodących prym w astrofoto użytkowników)  - zdecydowanie lepiej - nie ma tego "mydła", które mi się nie podobało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

(choć zapewne wolisz opinie tutaj wiodących prym w astrofoto użytkowników)

Każda opinia jest dla mnie ważna a jeżeli ktoś poświęci czas na sformułowanie co i dlaczego to dodatkowo taka opinia staje się konstruktywna ;)

Nieistotne są tu chyba osiągnięcia i doświadczenie oceniającego bo wielokrotnie fotki podobają się pomimo i na przekór doświadczenia ich twórców.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.