Skocz do zawartości

Niecały pytajnik bez kropki czyli Sh2-171


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Są spajki jest impreza :) Ja bardzo lubię .

Mi też się podobają, aczkolwiek zrobiłem je po to żeby zniwelować halo. Nie udało się jednak tego zrobić w 100%. W każdym razie jakieś wnioski mam po tym zabiegu. Halo mniejsze, ale i zasięg teleskopu również. Gorszy szczegół, większy szum no i flaty na nowo trzeba kalibrować ze spajkownicą. Ja bazowałem na wcześniejszym ADU/ustawieniach i mi nie weszły idealnie. o3 miało jasną winietę a s2 ciemną - masakra.

image.thumb.png.9afe5e8ff19a981abed9097a3884600c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, teraz rozumiem.

Spajki miały zredukować halo a ja myślałem wcześniej, że chciałeś usunąć ten refleks na dużych gwiazdach w QHY 163. W każdym razie spajki fajne.

Chciałbym mieć taki szczegół bez spajkownicy :icon_wink:

Co to znaczy gwiazdy SHO?

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Robson_g napisał:

Aaaa, teraz rozumiem.

Spajki miały zredukować halo a ja myślałem wcześniej, że chciałeś usunąć ten refleks na dużych gwiazdach w QHY 163. W każdym razie spajki fajne.

Chciałbym mieć taki szczegół bez spajkownicy :icon_wink:

Co to znaczy gwiazdy SHO?

To znaczy że gwiazdy są w minimalnym kolorze, ale to nie naturalny kolor złożony z RGB tylko nadany NB-sztucznie, żeby po prostu nie były białymi kropkami.
Dzięki ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wismat napisał:

To znaczy że gwiazdy są w minimalnym kolorze, ale to nie naturalny kolor złożony z RGB tylko nadany NB-sztucznie, żeby po prostu nie były białymi kropkami.
Dzięki ;) 

To powiem Ci, że one wyglądają naturalniej od niejednej wersji z prawdziwym RGB.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzędziel napisał:

Głowa Byka świetna, przestrzenna.

Gratulacje.

Spajki, co kto lubi, ja bym sobie darował.

Ogólnie mimo, że moim zdaniem gwiazdy nie wyszły najgorzej to raczej sobie daruję tą spajkownicę. Sh2-171 był to test przed podejściem do płomienia i końskiego łba. Tam jeszcze będę ją miał bo Alnitak przy QHY163M da mi popalić. A tak przynajmniej część jego blasku się rozejdzie.

 

"Głowa Byka" - no przecież! Teraz widzę :)

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wismat napisał:

W sensie żeby nie ruszać spajkownicą? Panie, zaklajstrowana taśmą tak że hej. Cały odrośnik sklejony nią do tuby że nie drgnie :) 

Myślę, że Tomkowi chodziło o to, żeby linie spajkownicy nie były równoległe do rozkładu pikseli na matrycy, bo może to wzmocnić dyfrakcję? Interferencję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sidiouss napisał:

Myślę, że Tomkowi chodziło o to, żeby linie spajkownicy nie były równoległe do rozkładu pikseli na matrycy, bo może to wzmocnić dyfrakcję? Interferencję? 

A to nie są też. Względem boków matrycy żyłki idą pod katem 45st. Czyli po przekątnej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz smykałkę do postprodukcji. Ładny materiał i jeszcze na dodatek Porządnie wyprodukowany. W efekcie dostajemy zdjęcie, które przyciąga wzrok i zachęca do dłuższego z nim obcowania.

Co do spajków, to "przetestowałem" je na laikach astrograficznych (za to zacnych fotografach w innych dziedzinach) i odbiór ich był albo pozytywny albo w ogóle nie rzucały się w oczy. W przypadku druku takiej fotki, trzeba by jednak lekko popracować na półtonami, nieco zwiększając ich znaczenie w tym zacnym zdjęciu.

 

Edytowane przez Pyzik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drugą wersję. Stwierdziłem, że pierwsza jest za bardzo... pastelowa. Mimo, że nasycenie cieszy oko to jednak po przekroczeniu pewnej granicy smaku wygląda to sztucznie.
Dla tych co lubią mniej nasycone wersje V2 niżej :)

 

 

v2.png

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No właśnie niestety nie. Korzystałem z pixa i DBE. Wiem że APP robi robotę ale nie mogłem jakoś przysiąść do zakupu. Graxpert jest o tyle ciekawy że ponoć wyniki ma porównywalne z umiejętną obróbką w pixie, czy APP, a jest banalny i darmowy. 

Nie mam porównania do APP ale na tle Pixa wygląda to tak:

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia. Rzadko się zdarza, by zdjęcie było obrobione tak idealnie jeśli chodzi o kolorystykę, dynamikę oraz jakość przejść tonalnych zarówno w światłach, tonach średnich jak i w cieniach. Gratuluję. To jest kawał porządnej roboty.

 

Szkoda, że po jej zakończeniu nie powiedziałeś sobie stop.

Druga wersja płaska jak placek i nudna, bo mocno "wycofana" z pierwszego planu. Trzecia z prawie wszechobecną magentą rozumiem, że dla... koneserów only. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.