Skocz do zawartości

M31 Andromeda Galaxy - mozaika z pełnej klatki, taniego newtona i dualbanda


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, warpal napisał:

Ho, Ho!!

Fajne.


Brzmi fajnie, ale tak naprawdę to po 4h szerokiego pasma i kolejne 4h wąskiego pasma na panel. Do tego zakładka 35%. Z drugiej strony f/4. Prawda jest taka, że aktualnie zdecydowanie wolałbym tubę f/5, gdzie obraz jest ok po krawędzie FF, co pozwoliłoby mi robić mniejsze zakładki. Niestety jak kupowałem to nie miałem pojęcia o astrofoto. ?

Edytowane przez JKbooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szarlej napisał:

Ciekawi mnie ta niezidentyfikowana grupka słabiutkich galaktyk. Może to jakiś Hickson albo Shahbazian?

Jesteś w stanie podać w miarę dokładne współrzędne centrum tej grupki? Poszperam, może coś znajdę na jej temat.

 

A zdjęcie rewelacyjne!


image.thumb.png.37f16586ee1478b74c9d29367fe821ff.png

Zdaje się, że to to. Koordy w prawy górnym rogu.

Dzięki!

Edit.
image.png.9feb8de76e4e6bc03c329e7c9381de3f.png

Edytowane przez JKbooo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JKbooo napisał:

Tak swoją drogą patrząc z perspektywy czasu zauważyłem, że coraz więcej czasu spędzam w fazie preprodukcji zdjęcia i znacznie dłużej grzebię w zdjęciu przed stretchem, niż po. Kiedyś DSS mi wypluwał stacka, ja go rozciągałem w PS i dopiero zaczynała się parogodzinna zabawa. Teraz zabawa zaczyna się po zgraniu zdjęć na dysk komputera, a po stretchu to już tylko parę ruchów trzeba wykonać i finito. :)

 

No to teraz musisz napisać w kilku zdaniach jak Twój workflow wygląda :) Zdjęcie świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, danon napisał:

Super! Brakuje mi tylko niebieskiego koloru trochę na ramionach ale to tylko kwestia gustu :) Poza tym imponująca praca


Człowiek to dziwne zwierzę. Wiedziałem, że jest za żółto, ale z jakiegoś powodu straciłem rozum i nie wiedziałem co z tym zrobić. Dopiero jak przeczytałem Twoją uwagę to mnie oświeciło xd

image.thumb.png.c6b72962bfc5a59b15f9deab5b664255.png

A wystarczył taki niewielki ruch. Różnica jest subtelna, ale już mi tak nie leci żółcią. Dzięki za zwrócenie uwagi!

Mógłbym bardziej pociągnąć, ale sprawdziłem i chyba nie chce. Poprawione:
868351131_M31V1.5JPG80.thumb.jpg.949a37212ccbc2f81470a570dfc7c514.jpg

Edit. Chwilę popatrzyłem, porównałem i znowu wolę oryginał. Pora odpocząć.

 

35 minut temu, Miesilmannimea napisał:

 

No to teraz musisz napisać w kilku zdaniach jak Twój workflow wygląda :) Zdjęcie świetne!


Trochę obciach, bo po tym forum krąży wielu, którzy buchnęliby śmiechem jakby zobaczyli moje kombinacje w postprocessingu. Wiem po co wykorzystuję wiele procesów, ale rzadko kiedy w pełni rozumiem ich działanie. Kanał Adama Blocka zdecydowanie w tym pomaga i polecam obejrzeć sobie chociaż omówienie DBE bo równe tło to IMO klucz do dalszej pracy na danym zdjęciu DSO, szczególnie w szerokim paśmie łapanym z zaświetlonego nieba tak jak u mnie. Przy tym foto równałem tło po 3 razy w szerokim paśmie i po 2 w wąskim przed sklejeniem w mozaikę, a po sklejeniu jeszcze parokrotnie. Nawet po stretchu wykonałem ponownie DBE i powstały gradient wrzuciłem do PSa i go odjąłem z odpowiednim opacity. Ten ostatni krok zlikwidował mi kolorowe plamy w tle (tym razem sprawdziłem, nie był to wodór :p) i zrobił ogromną różnicę w odbiorze zdjęcia, praktycznie nie wpływając na odbiór pozostałej części zdjęcia.

W każdym razie dla mnie to jeszcze nie pora na robienie poradników. Dla mnie jest pora na czytanie poradników. :)

A no i zdecydowanie polecam GHS do Pixa. Nie zawsze się u mnie sprawdza, ale jak już się sprawdza to nie ma co porównywać do HT. Tutaj się sprawdził i od razu odetchnąłem z ulga bo wiedziałem, że już z górki.

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JKbooo napisał:

Trochę obciach, bo po tym forum krąży wielu, którzy buchnęliby śmiechem jakby zobaczyli moje kombinacje w postprocessingu

Obciachen jest buchanie śmiechem, gdy ktoś opisuje co zrobił, żeby uzyskać dobre zdjęcie. Zwłaszcza, że tych wielu tu krążących ani myśli opisywać swój workflow. A fota super, i bardzo mi się podoba, że polujesz na detaliki w tle.

Edytowane przez Piotr K.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.