Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek_P

A czy liczba nowych ogłoszeń nie wynika w głównej mierze z braku w nowym markecie ogłoszeń zawierających kilka przedmiotów sprzedaży, co było częstą praktyką w poprzedniej wersji? Atomizacja ma zalety i wady, ale tutaj mam na myśli tylko statystykę.

 

Podoba mi się pomysł umieszczenia marketu pod wątkami merytorycznymi. To dobry kompromis. Widzimy jedno i drugie, ale jednak rozdzielone.

 

Pomysł z galerią u góry też mi się podoba. Promuje bardziej niż w poprzedniej wersji twórczość forumowiczów. Tutaj mam propozycję pochylenia się nad losem fotografujących planety i Księżyc. Ich prace są skupione głównie w zbiorczych wątkach i rzadko trafiają do galerii. Właściwie tylko wówczas, gdy założą nowy wątek. Można by ustawić jakiś próg polubień, najlepiej identyczny jak dla wydzielonych w osobnych wątkach prac DS, którego przekroczenie automatycznie umieści zdjęcie w galerii. Do tej pory prace miłośników obiektów US i Księżyca były traktowane po macoszemu. Wiele słabych zdjęć DS trafia do galerii, a równocześnie wiele bardzo dobrych zdjęć obiektów US tam nie trafia i można odnieść wrażenie, że to forum jest zdominowane przez miłośników fotografii DS. Akurat muszę na dłuższy czas zrobić sobie przerwę z astrofoto planet i Księżyca, dlatego piszę bardziej w imieniu innych osób niż swoim. Mam wrażenie, że to grono maleje i że w jakimś stopniu jest to efekt braku promocji tego typu twórczości. Przy okazji wprowadzania różnych zmian na forum warto zrobić coś z tym, ciągnącym się od wielu lat problemem.

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Upomnę się po raz ostatni o wprowadzenie, przy okazji innych zmian, jakiegoś algorytmu wyciągającego do galerii najlepsze zdjęcia z wątków zbiorczych dla planet, Słońca i Księżyca. Od kilku tygodni pojawiają się świetne zdjęcia Wenus, o czym nie dowiemy się z galerii. Sam się zorientowałem dopiero dzisiaj. Można odnieść błędne wrażenie, że na forum aktywni są obecnie tylko twórcy zdjęć DS. Jak zdjęcie trafia do galerii, to automatycznie wzbudza większe zainteresowanie, nieporównywalne do sytuacji zdjęć "zamkniętych" w tasiemcowych wątkach zbiorczych. To z kolei przekłada się na wrażenie, że zdjęcia DS są o wiele bardziej doceniane. Autorzy zdjęć obiektów Układu Słonecznego rzadko decydują się na pokazanie swoich prac osobno. Nie twierdzę, że to jest złe rozwiązanie, ale powoduje pewną marginalizację ich prac. By bardziej uzmysłowić ten problem, nieznającym go zupełnie autorom zdjęć DS: wyobraźcie sobie, że wszystkie Wasze zdjęcia M13 umieszczacie w jednym wątku, który z założenia jest niewidoczny dla galerii, w której cały czas królują zdjęcia obiektów US :)

 

Taka jest od lat sytuacja na forum i może pora w końcu jakoś to zrównoważyć. Ja to widzę tak: gdy zdjęcie w dowolnym wątku uzyska określony limit polubień np. 15,czy 20, to automatycznie trafia do galerii. Tyle i aż tyle trzeba, by zdjęcia obiektów US przestały być "drugim sortem".

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 10:45, Adam_Jesion napisał(a):

Dla zainteresowanych wrzucam jeszcze kilka aktualnych informacji statystycznych dotyczących nowego Marketu. Najwyraźniej plotki o rychłej śmierci giełdy na Astropolis (po moich rewolucjach) były przesadzone. Market rośnie i regularnie odwiedzany jest już powyżej 10000x tygodniowo (przy średniej wizycie ok 1:40 min.).

 

Słuszna jest linia naszej partii. Pisałem już.

 

W dniu 30.04.2023 o 10:24, Adam_Jesion napisał(a):

Po upłynięciu czasu ogłoszenia (7 lub 14 dni), ogłoszenie automatycznie jest 2 razy odnawiane (wchodzi znowu jako nowe, więc daje szansę zobaczenia je jeszcze raz - coś jak "podpijanie" na starej giełdzie). Jeśli w tym czasie się nie sprzeda, to zmieni się status na "wygasłe" (potem można je jeszcze ręcznie wznowić). Ogłoszenia z etykietą "sprzedane" to te, które użytkownik oznaczył i zakończył przed czasem.

 

To byłaby jedyna sensowna funkcja nowej giełdy gdyby ogłoszenia "wygasłe" i "sprzedane" spadały do archiwum i NIE były wyświetlane w listingu razem z aktualnymi.
Po grzyba one są wyświetlane razem???

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 07:08, Miesilmannimea napisał(a):

Po grzyba one są wyświetlane razem???

 

Rozumiem, że ton i te trzy znaki zapytania wskazują, że wydaje ci się, że to takie "proste, że aż głupie", albo że może nikt na to wcześniej nie wpadł, a przecież powinien? Prawda?

 

Żeby to tak nie działało, trzeba przebudować system, do tego w wielu miejscach (bo aplikacja oryginalna nie ma nic takiego, jak archiwum - to jest normalny dział). Biorąc pod uwagę, że to kosztuje, to zlecam prace programistom w określonej kolejności. Wyfiltrowanie "archiwum" z widgetów jest na liście prac.

 

W dniu 27.05.2023 o 07:08, Miesilmannimea napisał(a):

Słuszna jest linia naszej partii. Pisałem już.


Owszem, pisałeś. Na ogół odbieram twoje uwagi jako co najmniej opryskliwe, jak nie chamskie.

Nie mam nic przeciwko zgłaszaniu uwag, ale tego typu ton zupełnie mi nie odpowiada i byłbym wdzięczny za powstrzymanie się od jego stosowania w przyszłości. Wydaje mi się, że jest co najmniej kilka innych fraz, które mogłeś użyć do zakomunikowania swojej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam_Jesion napisał(a):

 

Rozumiem, że ton i te trzy znaki zapytania wskazują, że wydaje ci się, że to takie "proste, że aż głupie", albo że może nikt na to wcześniej nie wpadł, a przecież powinien? Prawda?

 

Tak - jest to oczywiste. Gdybym nie mógł tego zrobić od razu w ogóle bym się za zmiany nie zabierał.

No, ale to Twoja zabawka - najwyraźniej masz inne priorytety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

Tak - jest to oczywiste. Gdybym nie mógł tego zrobić od razu w ogóle bym się za zmiany nie zabierał.

No, ale to Twoja zabawka - najwyraźniej masz inne priorytety...

Co za gbur.

 

Ps. Sorry za to wyżej i oczekuję oczywiście ostrzeżenia od moderatorów lub adminów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak jakiejkolwiek reakcji na moje dwa posty (wyżej na tej stronie), dotyczące problemu braku obecności zdjęć obiektów US w galerii, oznacza zignorowanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że @Paether będzie w stanie, w miarę możliwości szybko, spełnić moją prośbę: proszę o usunięcie konta. Decyzja jest przemyślana i ostateczna, jak u Huberta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 20:54, Arek_P napisał(a):

Czy brak jakiejkolwiek reakcji na moje dwa posty (wyżej na tej stronie), dotyczące problemu braku obecności zdjęć obiektów US w galerii, oznacza zignorowanie tego problemu?

 

A przeczytałeś temat wątku. Jest o Markecie, a nie galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy byli robotami, a nie ludźmi to pewnie bym się z Tobą zgodził. Po drugie, nie lubię mnożyć bytów ponad potrzebę. Podpiąłem się pod tą dużą reformę marketu, zakładając, że skoro tyle zmian można wprowadzić dla ulepszenia giełdy, to może dałoby się też przy okazji naprawić coś, co od lat niedomaga. Zakładam, że właściciel forum śledzi wpisy w tym wątku. Mógł napisać, że powinienem tę sprawę poruszyć w osobnym wątku, wtedy bym tak uczynił. Mógł sam przenieść te posty do nowego wątku. Nie odezwał się słowem przez miesiąc. Takie jego prawo. A moje jest takie, że jak mi się tu nie podoba, to mogę stąd odejść i to właśnie zamierzam uczynić. Jeżeli jedynym wyjaśnieniem milczenia właściciela forum jest zamieszczenie moich uwag w niewłaściwym wątku, to tym bardziej chcę to forum opuścić. Bardzo proszę o podjęcie działań admina -> @Paether  Będę wdzięczny za szybkie usunięcie konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A taka sprawa, może dotyczy tylko moderatorów. Wstawiłem odpowiedź na pytanie, ale chciałem dopisać drugi komentarz. Okazuje się, że nie da się. No dobra, to chociaż edytuję. Kliknięcie w "Edytuj" umożliwia u mnie edycję komentarza/pytania od dobregochemika, a z moją odpowiedzią nic nie mogę zrobić. Nie mam jak napisać, że nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, który sprzedaje te filtry CCD i jedynie wycofałem link :)

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LibMar napisał(a):

A taka sprawa, może dotyczy tylko moderatorów. Wstawiłem odpowiedź na pytanie, ale chciałem dopisać drugi komentarz. Okazuje się, że nie da się. No dobra, to chociaż edytuję. Kliknięcie w "Edytuj" umożliwia u mnie edycję komentarza/pytania od dobregochemika, a z moją odpowiedzią nic nie mogę zrobić. Nie mam jak napisać, że nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, który sprzedaje te filtry CCD i jedynie wycofałem link :)

 

image.png

Dodałbym jeszcze, że ciągle - jak widać na załączonym obrazku - jak ktoś ma ciemny motyw, to i tak tło tych komentarzy jest jasne, a na nim jasne literki. Nicków ludzi w ogóle nie widać, to są w tym samym kolorze co tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Dodałbym jeszcze, że ciągle - jak widać na załączonym obrazku - jak ktoś ma ciemny motyw, to i tak tło tych komentarzy jest jasne, a na nim jasne literki. Nicków ludzi w ogóle nie widać, to są w tym samym kolorze co tło.

I chyba tak zostanie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W temacie wczorajszego zgłoszenia. Kwestia dosyć ważna.

Rzeczywiście (jak sugerował @lukost w komentarzu do ogłoszenia) wygląda na to, że konto wieloletniego (chociaż mniej aktywnego, ale to nieważne) użytkownika zostało przejęte w celu zrobienia wałka na giełdzie.

Napisałem wiadomość z opisem sprawy na pierwotny adres przypisany do tego profilu. Zobaczymy czy będzie ciąg dalszy.

 

Uważajmy wszyscy, zarówno na własne konta, jak i ogłoszenia innych, nawet jeśli profil wyglądałby na wart zaufania, ale treść ogłoszenia jest podejrzana.

 

Mati69 IP.jpg

  • Lubię 5
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy
3 godziny temu, Paether napisał(a):

W temacie wczorajszego zgłoszenia. Kwestia dosyć ważna.

Rzeczywiście (jak sugerował @lukost w komentarzu do ogłoszenia) wygląda na to, że konto wieloletniego (chociaż mniej aktywnego, ale to nieważne) użytkownika zostało przejęte w celu zrobienia wałka na giełdzie.

Napisałem wiadomość z opisem sprawy na pierwotny adres przypisany do tego profilu. Zobaczymy czy będzie ciąg dalszy.

 

Uważajmy wszyscy, zarówno na własne konta, jak i ogłoszenia innych, nawet jeśli profil wyglądałby na wart zaufania, ale treść ogłoszenia jest podejrzana.

 

Mati69 IP.jpg

Mówisz o tym AM5 za pięć tysi, z opisem po angielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.