Skocz do zawartości

Wielka Zorza Polarna - 23/24.04.2023


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za cynk. Na Podhalu przed kilkunastoma minutami coś fioletowego wychodziło po północnej stronie nieba ale tylko na zdjęciach, wizualnie nic nie widać.

ps.

W 2003 takie cuda jak masz na fotkach łapałem u siebie w zenicie. Siedzę w ogrodzie przy moncie od 23 to na pewno bym zauważył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Odnosisz się do kogoś konkretnie? Czy to taka ogólna uwaga?

??? O co chodzi? Po prostu napisałem tyle, że, powinienem był bardziej uściślić, w środkowej Polsce, w okolicach Wwy nie widziałem na północy żadnej zorzy, mimo długiego i usilnego wpatrywania się w ciemnościach. Pogoda była świetna, punkt obserwacyjny, który udało mi się odwiedzić był wysoko nad ziemią z niezłą jak na warunki miejskie widocznością na przedmieścia i północny horyzont. Dziękuję za uwagę.

 

_DSC0005.JPG

Edytowane przez Alex 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

      Okazuję się że prognozy znów się nie sprawdziły. Przewidywano burze w klasie G1 i G2. Strumień miał uderzyć w Ziemię  około 00UT 23/24 .03. A dotarł około 17/18h UT 23.03  i wywołał burzę G4. Mam potwierdzenie widoczność z Krakowa.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Alex 22 napisał(a):

??? O co chodzi? Po prostu napisałem tyle, że, powinienem był bardziej uściślić, w środkowej Polsce, w okolicach Wwy nie widziałem na północy żadnej zorzy, mimo długiego i usilnego wpatrywania się w ciemnościach. Pogoda była świetna, punkt obserwacyjny, który udało mi się odwiedzić był wysoko nad ziemią z niezłą jak na warunki miejskie widocznością na przedmieścia i północny horyzont. Dziękuję za uwagę.

 

_DSC0005.JPG

Można było tak od razu napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świętokrzyskim zorzę można było dostrzec gołym okiem co  było dość niezwykłe. Na fejsbukowych grupach typu Storm Chasers Świętokrzyskie trafiały dziesiątki spektakularnych zdjęć zorzy z tego regionu robione przez amatorów np. telefonami . Ja trochę się spóźniłem ale też coś złapałem .

Zorza nad szczytem Łysicy w G.Świętokrzyskich.

 

zorza22.jpg

Edytowane przez PawełKłak
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

Jaka jest szansa na powtórkę dziś? Z tego co widzę cały czas nie odpuszcza dane z 2023.04.24 07:34:00 UTC.

Dowiemy się za kilka godzin. Prawdopodobnie tak, ale nie będzie to samo, co wczoraj. Spodziewam się wciąż zielonej łuny z filarami, coś na styl fotografii @piotrkusiu. Dopiero z czasem będzie wiadomo czy możemy spodziewać się czegoś więcej czy mniej :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.