Skocz do zawartości

Askar 185!


Mumia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dziś rano kolega Dominik na astromaniaku podlinkował te APO Askar f/7 185!!

Zamieszczam tu linki i zapraszam do dyskusji.

https://www.cloudynights.com/topic/898650-new-sharpstaraskar-185-apo/
https://www.firstlightoptics.com/askar-telescopes/askar-185-apo-triplet-refractor.html

 

Chińczycy coraz drapieżniej wchodzą na rynek. 
Przy takim tempie, to w ciągu następnych 10 lat dogonią jakością premium APO. Zrobi się ciekawie, jak z taka presją cenowa wjadą na amerykańskich i japońskich producentów.
Zastanawia mnie na jakim to szkle jest?
25k pln za 185, normalnie szok   😲
Nie mogę się doczekać pierwszych recenzentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to klops. Kolejny chiński dobry teleskop z tego fatalnego szkła.

I jak tu wybrać w którym wątku robić dywersję?

🤣

Edytowane przez kubaman
  • Kocham 2
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki tani 🤣 Powinni do niego dopłacać 🤑

 

Taaa....

 

https://www.cloudynights.com/topic/908975-askar-185mm-f7-first-impression-including-dpac-results/page-4#entry13234038

Cytat

Hello, very interesting research.
I will also post my analysis.
Overall, the results are close to the curve shown by Paul (Strehl as a function of wavelength).
In red Strehl oscillates between 0.89-0.93 (p-v ~1/5 or better),
for green it is about 0.5 (p-v ~ 0.4), and for blue 0.2-0.3 (p-v ~ 1/2).
The p-v results are already divided by 2, i.e. those that can be compared to certificates from interferometric tests.
Additionally, these are the best focus results for each line. The situation will look slightly different when we set best focus to red. Then the blue one rather flies into space...

 

https://www.cloudynights.com/topic/908975-askar-185mm-f7-first-impression-including-dpac-results/page-4#entry13234761

Cytat

Opublikowano dzisiaj o 03:02

bobhen, w dniu 31 stycznia 2024 - 17:27, powiedział:snapback.png

Jako refraktor „obrazujący”, przy dzisiejszym przetwarzaniu końcowym i możliwościach cyfrowych, będzie OK. Jeśli szacunki Paula są bliskie (a takie będą), jako refraktor wizualny z 1/4 fali w kolorze zielonym, nie sądzę, że ten teleskop jest wart swojej ceny, nawet za 4799 dolarów.

 

Powodem zakupu refraktora „wizualnego” jest wysoki kontrast refraktora, niskie rozproszenie, wysoka rozdzielczość, ostrość na przedmieściach oraz możliwość przyjęcia dużego powiększenia i zachowania tych właściwości. Z punktu widzenia wizualnego lepiej byłoby zastosować 8-calowy Newtonian o średniej wartości FL z wysokiej jakości lustrem. Newtonian kosztowałby także o kilka tysięcy dolarów mniej niż nawet ten tani refraktor. 

 

Pion

To jest święta prawda!
Każdy Newton z tą aperturą, nawet przy dużej przeszkodzie, będzie działał lepiej. Nie mnie oceniać, czy warto go kupić, czy nie, ale nawet jako specjalista od refraktorów wolałbym zaoszczędzić około 4000 dolarów i kupić Newtona z wysokim zwierciadłem Strehla. Dlaczego producent tworzy taki teleskop?

Zgadzam się z Maćkiem... Zapewne dla tych co kupią...

Edytowane przez m_jq2ak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

w tym linku dałeś chyba kolejny raz odpowiedz - dlaczego Takahashi ? :)

Masz racje... Takahashi w stosunku do Askara itp. jest i tak za tani...

Kolega Maciek zmienił nagle "kierunkowość" w swoich dogmatach???

ale nie omieszkał zawrzeć tych inf. na polskim forum...;) 

 

a tu zagadka dla wszystkich:

co to za sprzęt ?

dla ułatwienia dodam ,ze jest/był na sprzedaż na tym forum . :flirt:

 

ps

no dobra... odpowiedz :

Test DPAC Lunt 152 ED - Refraktory - Pochmurne noce (cloudynights.com)

TT.png

Edytowane przez YOKER
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Weżcie pod uwagę to iż jest to Refraktor myślę przede wszystkim budowany pod kątem astrofoto i zapewne pod tym względem z dedykowanym korektorem, spełni swoje oczekiwania.
Po drugie, zapewne mamy też jakiś rozrzut optycznie jakościowy i zapewne są też lepsze niż testowany egzemplarz inne egzemplarze tego Refraktora.
Po trzecie cena tego tak dużego aperturą Refraktora 7", jeżeli będzie optycznie figurą dobrze wykonany, to też da nam dużo frajdy na niebie.
Na pewno na obiektach DS a Planety i Księżyc powinny być w nim wtedy co najmniej dobre w wizualu.
Sam jestem zwolennikiem docelowego zakupu Refraktorów APO Premium i dlatego zdecydowaliśmy się na zakup dużego 7" Refraktora APO LZOS 7", ale z miłą chęcią kupił bym takiego Askara 185mm, optycznie figurą obiektywu, wykonanego dobrego.
Gdybyśmy nie posiadali wymienionego Refraktora APO LZOS 175mm.
Kiedy mamy ograniczone środki na zakup. To wtedy taki dużo tańszy Refraktor też może okazać się dla nas świetnym środkiem, aby oglądać w wizualu Refraktorowe obrazki z dużego Aperturą Refraktora.
Myślę że z czasem chińczycy, będą tworzyli coraz to lepsze Refraktory ED i APO, jak i rozrzut optycznie jakościowy będzie coraz to mniejszy.
Nie uczciwe też jest ocenianie i stwierdzanie faktu iż wszystkie te Refraktory Askar 185mm, są do bani, gdyż dobrze wykonany egzemplarz optycznie tego Refraktora.
Pod niebem może okazać się co najmniej dobrym Refraktorem i trafnym w tej cenie jego zakupem.
Ja wychodzę z założenia że wszystko pod niebem w praktyce na obiektach nieba, testy są dobre jako wstęp czego możemy się spodziewać, ale nie dają nam pełni tego co okazuje się pod niebem, podczas wizualnego oglądania skarbów nieba.
Potem można opisać i osądzić dany instrument, nie wcześniej , wszystkie inne osądy nie poparte praktyką sprowadzają się do propagandy, nic poza tym.
Takie jest moje zdanie w tym temacie, dlatego bardzo chętnie pooglądał bym takim Refraktorem i potem dopiero stwierdzał fakty.
Tak samo tyczy się to innych Refraktorów APO czy ED. W tym też ED-APO TS 6" czy ED-APO APM 6".
Pooglądaj, poznaj je z praktyki a dopiero potem wydaj swój osąd.
Tak będzie uczciwie wobec siebie i innych, kiedy coś piszemy publicznie na łamach Forum!!!
Inaczej zrażamy użytkowników i też myślę na własne życzenie tworzymy sobie przeciwników, co nie jest dobrym i wskazanym zachowaniem w społeczności Astro!!!
Osobiście często porównywałem wszelaki sprzęt i jak wydawałem osąd, to wynikał on z praktyki, czy to oglądania Teleskopem czy danym Refraktorem. Myślę że nie zdarzyło mi się przekreślać żadnego instrumentu, do czasu kiedy nie spotkałem się z nim pod ciemnym dobrym niebem!!!

Pięknego Nieba dla Wszystkich!!!
Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko brać... chyba żartujesz, przecież to kryterium w niektórych kolorach nie spełnia... To jest triplet

Żadna rewelacja...

 

1 godzinę temu, Edgens napisał(a):

Witajcie.
Weżcie pod uwagę to iż jest to Refraktor myślę przede wszystkim budowany pod kątem astrofoto i zapewne pod tym względem z dedykowanym korektorem, spełni swoje oczekiwania.
Po drugie, zapewne mamy też jakiś rozrzut optycznie jakościowy i zapewne są też lepsze niż testowany egzemplarz inne egzemplarze tego Refraktora.
Po trzecie cena tego tak dużego aperturą Refraktora 7", jeżeli będzie optycznie figurą dobrze wykonany, to też da nam dużo frajdy na niebie.
Na pewno na obiektach DS a Planety i Księżyc powinny być w nim wtedy co najmniej dobre w wizualu.
Sam jestem zwolennikiem docelowego zakupu Refraktorów APO Premium i dlatego zdecydowaliśmy się na zakup dużego 7" Refraktora APO LZOS 7", ale z miłą chęcią kupił bym takiego Askara 185mm, optycznie figurą obiektywu, wykonanego dobrego.
Gdybyśmy nie posiadali wymienionego Refraktora APO LZOS 175mm.
Kiedy mamy ograniczone środki na zakup. To wtedy taki dużo tańszy Refraktor też może okazać się dla nas świetnym środkiem, aby oglądać w wizualu Refraktorowe obrazki z dużego Aperturą Refraktora.
Myślę że z czasem chińczycy, będą tworzyli coraz to lepsze Refraktory ED i APO, jak i rozrzut optycznie jakościowy będzie coraz to mniejszy.
Nie uczciwe też jest ocenianie i stwierdzanie faktu iż wszystkie te Refraktory Askar 185mm, są do bani, gdyż dobrze wykonany egzemplarz optycznie tego Refraktora.
Pod niebem może okazać się co najmniej dobrym Refraktorem i trafnym w tej cenie jego zakupem.
Ja wychodzę z założenia że wszystko pod niebem w praktyce na obiektach nieba, testy są dobre jako wstęp czego możemy się spodziewać, ale nie dają nam pełni tego co okazuje się pod niebem, podczas wizualnego oglądania skarbów nieba.
Potem można opisać i osądzić dany instrument, nie wcześniej , wszystkie inne osądy nie poparte praktyką sprowadzają się do propagandy, nic poza tym.
Takie jest moje zdanie w tym temacie, dlatego bardzo chętnie pooglądał bym takim Refraktorem i potem dopiero stwierdzał fakty.
Tak samo tyczy się to innych Refraktorów APO czy ED. W tym też ED-APO TS 6" czy ED-APO APM 6".
Pooglądaj, poznaj je z praktyki a dopiero potem wydaj swój osąd.
Tak będzie uczciwie wobec siebie i innych, kiedy coś piszemy publicznie na łamach Forum!!!
Inaczej zrażamy użytkowników i też myślę na własne życzenie tworzymy sobie przeciwników, co nie jest dobrym i wskazanym zachowaniem w społeczności Astro!!!
Osobiście często porównywałem wszelaki sprzęt i jak wydawałem osąd, to wynikał on z praktyki, czy to oglądania Teleskopem czy danym Refraktorem. Myślę że nie zdarzyło mi się przekreślać żadnego instrumentu, do czasu kiedy nie spotkałem się z nim pod ciemnym dobrym niebem!!!

Pięknego Nieba dla Wszystkich!!!
Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

I najlepiej na Kudłaczach, testować  Nie wcześniej, nie później !

Oczywiście musimy przetestować, każdy egzemplarz Askara !

Do APO to im jeszcze daleko...

Pod niebem to newton go pobije  na dobrej optyce.

1 godzinę temu, Edgens napisał(a):

Nie uczciwe też jest ocenianie i stwierdzanie faktu iż wszystkie te Refraktory Askar 185mm,

A uczciwe jest stwierdzanie faktu, że któryś będzie dobry ? Dla kogo, uczciwe ?

 

I powtórzę to co na astromaniaku.

To tak jakbyś powiedział, że nie mogę pisać o sprzęcie Askara, bo nie patrzyłem przez wszystkie egzemplarze, jakie wyprodukowali 
Odnosimy się do praktyki, do tego co widziało się w podobnym sprzęcie, wymieniamy się opiniami. Co w tym złego ?
Nie każdego stać na obserwatorium, pełnego sprzętu i możliwości testowania. Chyba nie wsmak Ci testy ?

Przecież wiemy, jak to wygląda, szukanie dobrego egzemplarza.
Chociaż są sklepy, które sprawdzają teleskop i wybierają lepszy.
Tylko, czy użytkownik mniej zaawansowany, będzie widział różnicę ?
A moim zdaniem gdy mamy ograniczone środki, tym bardziej kupiłbym coś lepszego, niż słabszego.
Tutaj będzie jeszcze loteria z jakością. A jak znam życie, będzie żonglerka egzemplarzami przez sklepy.
Bo niektórzy będą odsyłać gorsze, a te gorsze, będą rotować po rynku.
Bo chyba Askar nie jest nastawiony na zwroty i poprawę sprzętu. Więc spadnie to na dystrybutorów.
A cena tego teleskopu jest całkiem spora 20 tysięcy plus montaż to się robi worek kasy...
Odnośnie tego, że będą robić coraz lepsze, być może. Wątpię, że nabywcy będą ryzykować swoim portfelem. Albo będą, indywidualna sprawa.
Ale właśnie przed zakupem, warto się zapoznać z opiniami i testami innych ludzi, wyrobić sobie opinię.
Normalna sprawa, szczególnie jak się ma wydać 20 tysięcy.

 

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

No ale co ten test? To dobry wynik, czy zły? Dla kolegi pytam :)

Nie czytałeś ?

Cytat

 

Jako refraktor „obrazujący”, przy dzisiejszym przetwarzaniu końcowym i możliwościach cyfrowych, będzie OK. Jeśli szacunki Paula są bliskie (a takie będą), jako refraktor wizualny z 1/4 fali w kolorze zielonym, nie sądzę, że ten teleskop jest wart swojej ceny, nawet za 4799 dolarów.

 

Powodem zakupu refraktora „wizualnego” jest wysoki kontrast refraktora, niskie rozproszenie, wysoka rozdzielczość, ostrość na przedmieściach oraz możliwość przyjęcia dużego powiększenia i zachowania tych właściwości. Z punktu widzenia wizualnego lepiej byłoby zastosować 8-calowy Newtonian o średniej wartości FL z wysokiej jakości lustrem. Newtonian kosztowałby także o kilka tysięcy dolarów mniej niż nawet ten tani refraktor. 

 

Totalne porażki nie mają 1/4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Czytałem, ale ja laik jestem i z tych Rohrów nic nie kumam :)

Pamietam jak Rohr testowal EDki 120mm lub triplety 115/800  (juz nie pamietam dokładnie). Mial chyba z 6 sztuk i dla kazdej sztuki wychodzilo co innego. Tak wiec testy testami, ale i tak wszystko  zalezy od tego czy ma sie szczescie czy nie.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m_jq2ak napisał(a):

Nic tylko brać... chyba żartujesz, przecież to kryterium w niektórych kolorach nie spełnia... To jest triplet

Żadna rewelacja...

 

I najlepiej na Kudłaczach, testować  Nie wcześniej, nie później !

Oczywiście musimy przetestować, każdy egzemplarz Askara !

Do APO to im jeszcze daleko...

Pod niebem to newton go pobije  na dobrej optyce.

A uczciwe jest stwierdzanie faktu, że któryś będzie dobry ? Dla kogo, uczciwe ?

 

I powtórzę to co na astromaniaku.

To tak jakbyś powiedział, że nie mogę pisać o sprzęcie Askara, bo nie patrzyłem przez wszystkie egzemplarze, jakie wyprodukowali 
Odnosimy się do praktyki, do tego co widziało się w podobnym sprzęcie, wymieniamy się opiniami. Co w tym złego ?
Nie każdego stać na obserwatorium, pełnego sprzętu i możliwości testowania. Chyba nie wsmak Ci testy ?

Przecież wiemy, jak to wygląda, szukanie dobrego egzemplarza.
Chociaż są sklepy, które sprawdzają teleskop i wybierają lepszy.
Tylko, czy użytkownik mniej zaawansowany, będzie widział różnicę ?
A moim zdaniem gdy mamy ograniczone środki, tym bardziej kupiłbym coś lepszego, niż słabszego.
Tutaj będzie jeszcze loteria z jakością. A jak znam życie, będzie żonglerka egzemplarzami przez sklepy.
Bo niektórzy będą odsyłać gorsze, a te gorsze, będą rotować po rynku.
Bo chyba Askar nie jest nastawiony na zwroty i poprawę sprzętu. Więc spadnie to na dystrybutorów.
A cena tego teleskopu jest całkiem spora 20 tysięcy plus montaż to się robi worek kasy...
Odnośnie tego, że będą robić coraz lepsze, być może. Wątpię, że nabywcy będą ryzykować swoim portfelem. Albo będą, indywidualna sprawa.
Ale właśnie przed zakupem, warto się zapoznać z opiniami i testami innych ludzi, wyrobić sobie opinię.
Normalna sprawa, szczególnie jak się ma wydać 20 tysięcy.

 

 

Cześć Marcinie.
Dużo jest racji w tym co piszesz.
Dlaczego nie w smak mi testy, wcale nie, nie lubię tylko ocen instrumentu na podstawie samych testów, kiedy ktoś bez pooglądania danym sprzętem, po przeczytaniu testów, skazuje sprzęt z góry na niepowodzenie.
Na testy należy spojrzeć i brać je pod uwagę, ale wszystko pod niebem, kiedy popatrzymy w okular na obiekty nieba.
To jest ostateczny sprawdzian dla każdego instrumentu a najlepiej kiedy obok mamy jakiś wzorcowy świetny inny instrument, tak aby mieć punkt odniesienia.
Ja osobiście wstrzymuję się z wydaniem werdyktu co do tego jak sprawdzi się ostatecznie pod niebem.
Do czasu kiedy nie trafi się okazja abym takowym pooglądał wszelakie obiekty nieba.
Cena owszem jest nie mała, ale zważywszy na aperturę to ułamek ceny za tak duży aperturą Refraktor 7" z wysokiej półki cenowo-jakościowej Renomowanych Firm. Mających utwierdzone wysokie noty i standardy swoich wyrobów.
Myślę że ktoś w Polsce zakupi i jak tylko będzie takowy posiadał, to chętnie nawet wybrał bym się do właściciela na oglądanie, miał bym wtedy w konkretnym celu, wycieczkę samochodem.
Naprawdę jestem bardzo ciekawy tego sprzętu w praktyce.
A gdyby tak wypuścili model 8", to wtedy już naprawdę, myślał bym o takim, choćby do obiektów DS.
To kupa szkła i naprawdę duża apertura Refraktora, D-185mm, która robi nam piękną robotę pod ciemnym niebem na obiektach choćby tylko DS!!!
Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dodam jeszcze od siebie, myślę że nie będzie tak żle.
Skoro recenzent Refraktora APO D-185mm, porównał obok siebie SW Espirita 150mm APO i Askara 185mm.
Ponoć na Jowiszu przy powiększeniu około 180X ze względu na słabszy jaki miał Seeing, obrazy były do siebie bardzo podobne. Nawet stwierdził że wcale Askar nie wykazywał widocznej AC a jak porównał na mgławicy M42, to apertura Askara 185mm zrobiła swoje.
Ja tam trzymam kciuki za Askara D-140mm i D-185mm. I myślę że w tej cenie zakupu da ten Refraktor zadowolenie swoim nabywcom w praktyce.
Czekam aż kolega Piotr odbierze Askara D-140mm, porównamy go wtedy z Refraktorami: TEC 140mm, APM 140mm i APM 152mm, Espirit SW 120 APO.
Wtedy dopiero się okaże co jest wart na niebie. Niech będzie tak dobry jak Edki APM, to już będzie bardzo dobrze i jak Marcinie zawitasz kiedyś na Kudłacze ze swoją TOA 150mm to porównamy ją z naszym Refraktorem APM ED-APO 152/1200mm.
Myślę że będziesz zaskoczony w praktyce i sam się przekonasz, że nasz ED-APO APM 6" robi bardzo dobrą robotę na Księżycu i Planetach w praktyce. Za cenę 1/5 Refraktora TOA 150mm Takahashi a dając ilość widocznego detalu Planet co najmniej 90% tego co da twoja TOA 150mm Takahashi. Obyś nie był rozczarowany swoją TOA 150mm, wiem co i jak pokazuje dobry Refraktor ED-APO 152mm na Planetach i Księżycu w praktyce. Dam sobie rękę uciąć, że tak będzie, gdyż oglądałem wieloma Refraktorami w praktyce i nasz APM 152mm ilością detalu bije słabszą pod tym względem 130-tkę APO Takahashi. Kolorek może detalu Jowisza jest inny niż z TOA 130mm, jak i kontrast obrazu czarnego tła nieba trochę słabszy. Ale reszta jest bardzo dobrze, wiem to gdyż mamy ten Refraktor od około 8 lat i sprawuje się on na Księżycu i Planetach bardzo dobrze. Przy wyostrzonym obrazie nie ma w ogóle widocznego ani grzywką ani poświatą żadnego AC do około 350X na Planetach i Księżycu. Gdybym nie pooglądał TOA 130mm w praktyce, to może bym dalej wierzył w jej cudowność. Ale oglądałem i twoim Refraktorem TOA 130mm i Dominika TOA 130mm podczas dwóch zlotów Kudłacze. Więc wiem jak jest i mam punkt odniesienia. Dlatego zalecam ci wstrzymać się z opiniami o jakości Refraktorów APM 152mm i 140mm, Askar 140mm i 185mm, gdyż możesz być potem bardzo rozczarowany, jak są dobre w praktyce na Księżycu i Planetach w stosunku do 5X droższych wyrobów Takahashi w tym TOA 150mm APO.
Myślę że więcej to już z Refraktorami obok siebie pod niebem. Twoja TOA 150mm i nasz APM 152mm.
Gdyż skoro takowym nie oglądałeś, to twoją i Jacka z góry krytykę na podstawie tylko testów optyki na ławie czy DPAC, należy traktować z przymrużeniem oka.
Praktyka pokaże swoje ile tym tańszym Refraktorom brakuje do wyrobów Takahashi, ale to tylko obok siebie te instrumenty, pod ciemnym niebem!
Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JSC napisał(a):

Przy tej aperturze to nawet na fluorycie musialby miec co najmniej f/11 zeby miec w miare Strehla. Przy f/7 to i tak rewelacja.

 

2 godziny temu, YOKER napisał(a):

testy Rohra kłamią chłopaki ...

obserwacje podwórkowe po 4 piwach są lepsze ...:Lighten:

i tak trzymać.

 

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał(a):

No ale co ten test? To dobry wynik, czy zły? Dla kolegi pytam :)

 

2 godziny temu, YOKER napisał(a):

wyśmienity  ... :matrix:

 

2 godziny temu, m_jq2ak napisał(a):

Nie czytałeś ?

Totalne porażki nie mają 1/4...

 

2 godziny temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Czytałem, ale ja laik jestem i z tych Rohrów nic nie kumam :)

 

2 godziny temu, JSC napisał(a):

Pamietam jak Rohr testowal EDki 120mm lub triplety 115/800  (juz nie pamietam dokładnie). Mial chyba z 6 sztuk i dla kazdej sztuki wychodzilo co innego. Tak wiec testy testami, ale i tak wszystko  zalezy od tego czy ma sie szczescie czy nie.

 

2 godziny temu, dj_ napisał(a):

Tutaj jest krótki opis.

 

 

Koniec końców nic konkretnego z tego nie wynika.

Nigdzie nie jest podana żadna konkretna liczba, która wynikałaby z tych obrazków. Znowu można wpaść w pułapkę arbitralnych, subiektywnych ocen "dobrze/źle".

Wolałbym test, który kończy się na podaniu jakiejś liczby, oraz ogólnie przyjętych standardów / zakresów w których te liczby powinny się mieścić.
 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie, to z tego testu na stronie oryginalnego wątku na CN można tylko sprawdzić, że z 5 pokazywanych wyników dla testu Rohra Askar jest jak na moje oko na drugim miejscu

nie ma w zestawieniu co prawda najbardziej lansiarskiej marki, ale pomijając ten fakt widać bez wikipedii, że teleskop jest bardzo dobry i konkuruje ze sprzętem około 3 razy droższym

a fotograficznie jest jeszcze lepszy, bo widzieliśmy przecież test na YT

 

Ja to powtarzam do znudzenia, ale wcale nie byłbym zdziwiony, gdyby ci co widzą w swoim arcymarkowym teleskopie wizualnie najwięcej detali na Venus mieli obiektywnie najgorszy wzrok w grupie dyskutujących.

Mam doskonałe porównanie pomiędzy moim lewym a prawym okiem, wiem co mówię.

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koniec końców nic konkretnego z tego nie wynika.

Nigdzie nie jest podana żadna konkretna liczba, która wynikałaby z tych obrazków. Znowu można wpaść w pułapkę arbitralnych, subiektywnych ocen "dobrze/źle".

Wolałbym test, który kończy się na podaniu jakiejś liczby, oraz ogólnie przyjętych standardów / zakresów w których te liczby powinny się mieścić.
 

Cześć.

Testy i liczby testami, mówią nam już wiele, ale porównanie instrumentów obok siebie pod ciemnym niebem, jest myślę najlepszym porównaniem i testem wszelakiego sprzętu.

Reszta to tylko klepanie i propaganda, tylko w jakim celu?  Aby wszyscy odrzucili swój aktualny sprzęt i zakupili wyroby Takahashi?

Po pierwsze jest to nieuczciwe bez praktycznych porównań jak i myślę wynikające z obaw, aby czasem tańszy sprzęt nie okazał się za dobry i zbliżony jakością generowanych obrazów, podczas porównania instrumentów obok siebie. Tak że takie oceny bez konkretów z praktyki, traktował bym z przymrużeniem oka. Co do jakości Refraktorów APO Premium, to owszem są one bardzo dobre, ale w obecnym czasie, mamy szereg dobrych innych Refraktorów ED i APO. Dużo tańszych, które zbliżają się w praktyce coraz bardziej do drogich Refraktorów APO Premium.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Edgens napisał(a):

jest myślę najlepszym porównaniem i testem wszelakiego sprzętu.

 

Dla samego siebie.

 

Nie każdy jednak ma możliwość porównać kilku rożnych sprzętów i wtedy testy, które są OBIEKTYWNE (o ile metodologia jest poprawna) dużo o nich mówią.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tak ,mówią nam wiele, ale z drugiej strony bez możliwości w praktyce porównania, mamy że tak powiem, blade o innym sprzęcie pojęcie.

Koledzy tu nam strasznie ciupią na wszelki sprzęt oprócz Takahashi. A tak nie jest, jest dużo bardzo dobrych innych Refraktorów, które za dużo mniej kasy, spełnią w praktyce nasze co do nich oczekiwania.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.