Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, m_jq2ak napisał(a):

Hmmm, a ile ma Kubaman na stole :) Żarty sobie robisz ? Ja tu nic nie porównuję. Czytaj w kontekście, ja Cię proszę. 

Na forum jest kilka osób, które by mnie czapką nakryły w kwestii budżetu.

Patrz nie tylko ja ;) https://astropolis.pl/topic/90790-askar-140-apo/?do=findComment&comment=1040710 - ale tu jest ok ;) 

A propo sprostowania. Nigdzie nie napisałem tego, co mi zarzucacie. Piszecie to, co raczej sobie myślicie o tym co ja myślę. A to są wasze wnioski i Wasze myśli na ten temat.

A moje myśli są moimi myślami, a posty - wypowiedzi, każdy może przeczytać !

Przecież to są insynuacje, ciężko tak dyskutować...

 

Zrób krucjatę, podpisz petycję. Jakich celów ? O czym Ty piszesz ? 

Znęcam się, gdzie, jak, obraziłem kogoś ? Nie rozumiem.

 

Ja tam widzę, ale mi widzieć nie wolno. A już napisać to, męczarnia, chyba to masz na myśli @Witos ?

Aaaa, bo mam Takahashi ;) 

 

Cokolwiek napiszę, z góry mea culpa, przepraszam. 

 

 

 

Napiszę wprost żeby się nie bawić w semantykę, trolujesz.

Masz coś konstruktywnego do napisania, nikt ci za to nie będzie mieć nic za złe, ale nie wygląda na to żebyś miał. Jakoś prawie każdy to widzi tylko nie ty sam. 


 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem napisać to już napisałem. A Ty masz coś konkretnego do napisania w kwestii wątku ?

Bo na razie, dla mnie odgrzewasz  dyskusję, która już miała miejsce. I to jeszcze wrzucając ad personam.

Ja się odniosłem w wielu tutaj postach do kwestii optycznych. 

Myślałem, że forum jest do wymiany opinii, myśli i spostrzeżeń w kulturalny sposób.

Nie dla wszystkich ?

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, szquar napisał(a):

Napiszę wprost żeby się nie bawić w semantykę, trolujesz.

Masz coś konstruktywnego do napisania, nikt ci za to nie będzie mieć nic za złe, ale nie wygląda na to żebyś miał. Jakoś prawie każdy to widzi tylko nie ty sam. 


 

Ty masz cos do napisania , co widzi? Chyba twoj koniec nosa .

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

Oj panowie....... Dziecinna przepychanka. I słaba bardzo. Wykresy, testy i opinie z netu to słabe argumenty. To wszystko jest łatwe do spreparowania. Spotkajmy się na wiosnę i porównajmy sprzęty w praktyce. A Ci którzy się nie pojawią niech więcej nie zabierają głosu w podobnych dyskusjach.

 

Pozdrawiam Wojtek.

Edytowane przez wfifiak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, cały internet kłamie 🙃

Ja już wiem jak wyglądają testy w praktyce :) Potem cały wątek wylatuje w powietrze. 

Kto nie jest z nami ten przeciwko nam ! Heja ! :D 🙃😂 albo huzia na juzia lub podobne ;) Ja podziękuję. 

Udowadnianie jedynie słusznej tezy i nie rozmawianie na argumenty ? Również dziękuję.

Całe szczęście, że na astropolis istnieje wolność wypowiedzi ! I nie ma monopolu na jedną słuszną odpowiedź !

Jak do tej pory użytkownicy z różnym sprzętem się pomieścili na forum, także niech tak zostanie. Nie wykluczając nikogo. Amen.

 

 

Edytowane przez m_jq2ak
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm........ jest takie staropolskie przysłowie: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Ja myślę, że twórcy legend i propagatorzy supersprzetów unikają konfrontacji. Są mocni w gębie i tyle :-). Tworzą towarzystwa wzajemnej adoracji i na pospólstwo patrzą z góry. Chyba nie ma sensu się przejmować ich pustymi wywodami. Proponuje znaleźć najwyżej położone schronisko do którego da się przyjechać autem. Wybrać czas dobrej pogody, umówić spotkanie i porównać sprzęty.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Twoje insynuacje, nie ma żadnych tajemnych kręgów. Nie doszukasz się teorii spiskowych... Na nikogo nie patrzę z góry.

Tak wiem, tą cnotę widać, bije po oczach, aż boli. Wstawiłem dwa, czy trzy testy, wyraziłem opinię, odniosłem się do porównań.

I po prostu miód na moje serce się wylał ...

Wiesz co, ja chwyty erystyczne znam. Możemy tak długo... tylko po co ? 

Jeszcze raz, każdy może ocenić, poziom merytoryczny i odnaleźć wnioski.

Ja idę na obserwacje - przez zwiniętą dłoń, żeby nie wzbudzać nie potrzebnych emocji. 

Pięknego nieba, przez cokolwiek patrzycie.

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubaman napisał(a):

A teraz prowadzicie ze mną polemikę, usiłując mnie przekonać z jednej strony, że to jest standard (choć podałem przykłady teleskopu który miałem - Esprita - gdzie było dokładnie odwrotnie), a z drugiej , że skoro telep jest goły, to jest drogi

 

Wraca Hania ze szkoły i od drzwi krzyczy do mamy:

- Mamo, mamo, dostałam piątkę z zadania!

Matka:

- Nie ciesz się - i tak masz raka.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, dobrychemik said:

Sęk w tym, że niektórym, jak ja, nie zależy na porównywaniu z cudzymi teleskopami. Moim celem jest MOJE zadowolenie z MOJEGO teleskopu i tyle. Jeśli pozwoli mi robić podobające MI się zdjęcia oraz od czasu do czasu da zadowalający MNIE widok w okularze, to będzie spełnieniem moich planów. 

 

No nie rozumiesz niektorych kolegów. NIE  można być zadowolonym z wyboru jeśli na obudowie nie jest napisane takahashi. Pewnie Ci się tylko wydaje ze jesteś zadowolony.

  • Lubię 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobrychemik napisał(a):

Sęk w tym, że niektórym, jak ja, nie zależy na porównywaniu z cudzymi teleskopami. Moim celem jest MOJE zadowolenie z MOJEGO teleskopu i tyle. Jeśli pozwoli mi robić podobające MI się zdjęcia oraz od czasu do czasu da zadowalający MNIE widok w okularze, to będzie spełnieniem moich planów. 

 

Nic dodać nic ująć.....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Askarze 140:

Chciałem założyć motofocuser ZWO EAF, ale niestety śruby z teleskopu są za krótkie by objąć uchwyt EAF. Generalnie są króciutkie i bardzo małe a mianowicie M3.

Trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ko20 napisał(a):

No nie rozumiesz niektorych kolegów. NIE  można być zadowolonym z wyboru jeśli na obudowie nie jest napisane takahashi. Pewnie Ci się tylko wydaje ze jesteś zadowolony.

Czy tylko mnie się wydaje że niektórzy tu mają jakiś kompleks Takahashi? Czego się czepiacie? Mam dwa Taki, używam, zarobiłem nie ukradłem, sąsiadom nie pokazuje , na zloty nie jeżdżę  - o co kaman?

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kubaman napisał(a):

O Askarze 140:

Chciałem założyć motofocuser ZWO EAF, ale niestety śruby z teleskopu są za krótkie by objąć uchwyt EAF. Generalnie są króciutkie i bardzo małe a mianowicie M3.

Trzeba dokupić.

Miałem to samo przy TS115 i obecnym TSA. Najlepiej dokup sobie dłuższe, ale z pełnym gwintem. Następnie dotniesz na wymaganą długość.

 

P.S.

Kupiłbym kilka na zapas, chyba że masz wprawę w docinaniu kątówką:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kubaman napisał(a):

O Askarze 140:

Chciałem założyć motofocuser ZWO EAF, ale niestety śruby z teleskopu są za krótkie by objąć uchwyt EAF. Generalnie są króciutkie i bardzo małe a mianowicie M3.

Trzeba dokupić.

 

Dziwne, nie napotkałem jakiegokolwiek problemu ze śrubami. Użyłem dwie śrubki: jedną oryginalną od Askara a drugą z kompletu EAF. Więcej nic nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobrychemik napisał(a):

 

Dziwne, nie napotkałem jakiegokolwiek problemu ze śrubami. Użyłem dwie śrubki: jedną oryginalną od Askara a drugą z kompletu EAF. Więcej nic nie trzeba.

To dobra wiadomość, może z @kubamanmamy zbyt inżynierskie podejście 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Dziwne, nie napotkałem jakiegokolwiek problemu ze śrubami. Użyłem dwie śrubki: jedną oryginalną od Askara a drugą z kompletu EAF. Więcej nic nie trzeba.

no to ja nic nie rozumiem..

używam tej belki z EAF i 4 śrub M3, i nie ma bola, żeby to sięgnęlo..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 11:31, bartolini napisał(a):

BTW - ten pierścień nie ma żadnych nacięć czy nawierconych otworków pod klucz palcowy.

Jednak ma, ale na wierzchu jest plastikowy pierścień z napisami

 

image.png.a39080c37ae72dc43b495e8cfa1ef882.png

 

image.png.354b05655d0e3104af7872b8f1cb333e.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dobrychemik napisał(a):

A dziurki nr 3, 4, 5 mają u Ciebie gwinty od samej zewnętrznej krawędzi?

 

EDIT: problem rozwiązany, może Kuba zechce się pochwalić :flirt:

użyłem złych śrub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_G napisał(a):

ale nie uszkodziłeś nic, mam nadzieję?

Skoro już dostałeś się do celi obiektywu - na ilu śrubkach podparte są soczewki?

nie, ja tylko wykręciłem śrobki

do celi się nie dostałem, tylko to widać z zewnątrz jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.