Skocz do zawartości

Master of processing - edycja LATO 2013 - Wyniki


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich i burzliwych naradach Jury Konkursu "Master of processing" edycja LATO 2013 postanowiło:

 

1. Przyznać tytuł " Master of processing" - LATO 2013 - MARKOWI ROSZKIEWICZOWI ( MareQ) z Legnicy. Jego zdjęcie obiektu konkursowego poniżej.

 

MareQ.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Przyznać SPECJALNE WYRÓŻNIENIE JURY PIOTROWI KONOPCE ( Loki) za piękna prezentację i perfekcyjna obróbkę szerokiego pola zawierającego obiekt konkursowy. Praca Piotrka poniżej.

 

Loki.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Podziękować WSZYSTKIM KOLEGOM uczestniczącym w konkursie za zaangażowanie i udział oraz wysoki poziom wykonanych zdjęć. Nie ma wśród prac konkursowych prac słabych, obarczonych ewidentnymi błędami obróbki lub techniki fotografowania.

 

4. Imienne nagrody ( display dla Marka i dyplom dla Piotra) zostaną po ich przygotowaniu wysłane pocztą.

 

5. Werdykt Jury jest ostateczny i nie podlega zaskarżeniu :)

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział i zainteresowanie konkursem.

 

Zapraszamy do jego dalszych edycji.

 

Pozdrawiamy

 

Wasze Jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie najlepszego zdjęcia chyba nie jest potrzebne. Przecież każdy może porównać i wyciągnąć dla siebie wnioski.

Uzasadnieniem wyróżnienia zdjęcia Piotra jest stwierdzenie, że wprawdzie jest to perfekcyjny processing i doskonale opanowana technika fotografowania DSLR, ale zdjęcie widefield nie pokazuje wyodrębnionego obiektu , który był tematem konkursu. Jednakże Jury w ten sposób chciało podkreślić jakość pracy Piotra Konopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, na zwycięskim zdjęciu bardzo podoba się sama VdB126 - zdecydowanie najlepiej widać tą mgławicę - można w niej zaobserwować jakby subtelne szczegóły podświetlone przez gwiazdę.

Jeśli miałbym się wypowiedzieć to gwiazdki mi się nie podobają (wg mnie są przeostrzone i zbytnio odcinające się od tła).

 

Na prawdę ogromny szacunek, że tak ślicznie udało się uchwycić VdB126 :-)

 

Zdjęcie w 100% zasługuje na główną nagrodę.

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy, był to jeden z moich faworytów.

Co do gwiazd, zgadzam się z Pawłem, miałem podobne odczucie (bardziej stawiałem na nietrafioną ostrość, przez co po wyostrzeniu gwiazdki tak wyskoczyły). Gdyby były trochę subtelniejsze, to byłoby to chyba idealne zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie najlepszego zdjęcia chyba nie jest potrzebne. Przecież każdy może porównać i wyciągnąć dla siebie wnioski.

 

"Uzasadnienie" było w nawiasie ! nie chciałbym aby ktokolwiek pomyślał że podważam werdykt - sam jestem zdania że obiekt konkursowy został na tym zdjęciu pokazany najlepiej !
Owszem wnioski każdy może wyciągnąć sam ale czymże one są wobec wniosków prekursorów w tej dziedzinie zwłaszcza że właśnie oni zdjęcia oceniają ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenia grupa leniwych którym nie chcę się targać sprzętu i wymyślają zajęcie dla innych , a nie prekursorów :) :) :) - nie przeceniaj naszej ( a raczej mogę tu napisać - mojej ) wiedzy w tym zakresie. Rzecz w tym , ze w tej dziedzinie powstaje mnóstwo tutoriali, są szkolenia itp a i tak jedynym skutecznym sposobem jest samokształcenie. I napisanie co jest tutaj lepiej zrobione albo gorzej niczego nie zmieni w Twojej wiedzy oprócz nauki patrzenia na zdjęcie. Reszta to praktyka i dłubanina na własnym materiale.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że ocena astrofotografii jest bardzo subiektywną kwestią. Nie mniej, ilekroć o niej nie dyskutuję, to wnioski mamy zbliżone. Jak choćby wybory w jury tego konkursu. Mówimy tym samym językiem, na podobne kwestie stawiamy priorytety...

 

To by oznaczało, że ewolucja astrofotografii przebiega jednak jakiś określonym torem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się, że moja praca wygrała to usiadłem otworzyłem fotkę popatrzyłem, kurcze serio?! :icon_surprised: .

 

Dziękuje Wszystkim bardzo serdecznie.

 

Jak dla mnie konkurs był świetnym pretekstem to zmierzenia się z innym obiektem i obróbką. Nie powiem nerwów i frustracji przy walce było sporo, ale satysfakcja jest ogromna.

Mam świadomość, że jest jeszcze parę detali do poprawy, dlatego nowa wersja będzie - po przyswojeniu wiedzy z warsztatów StarParty Bieszczady 2013.

 

Pozdrawiam Marek.

Edytowane przez MareQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gratuluję wszystkim!

Mimo wielu trudności też wziąłem udział w konkursie i przy okazji nauczyłem się kilku rzeczy w obróbce. Będą to na pewno niezapomniane przeżycia.

Jestem też zaskoczony, że M33 to kolejny obiekt konkursowy. Mam okazję wykonać lepsze zdjęcie w tym roku niż w ubiegłym.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.