Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Hany wiesz, to że Twoje zdjęcia Księżyca wymiatają, to jedno...

 

a drugie to, to że patrząc na nie zainspirowałam się do stworzenia pewnej płaskorzeźby na ścianie...

 

hm... jesteś moją muzą Hany... :szczerbaty::ha::ha:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatoka Tęczy.

 

Parametry ekspozycji jak w poprzednich postach.

 

Zatoka_T_czy.png

 

 

 

Maciek, Ja pierdykam... :blink: Ty się uspokuj

 

Już wiem jak Hany robi foty: najpierw otwiera kopułę, potem wystawia taki teleskopowy odrośnik, który wysuwa się ponad atmosferę, wypompowuje z niego powietrze i w doskonałej próżni strzela foty...

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak,to zaczekam az pojawia sie zdjecia Ksiezyca z Teneryfy i innych miejsc,bo przeciez musi byc jakies wytlumaczenie tego zastoju w fotografowaniu łysego.

 

Jeszcze Schiller,ode mnie z ogródka;)

 

Schiller100_cut.png

 

 

 

:blink: Nie no załamałeś mnie. Dobrze że nie rozpakowałem swojej Neximage, bo przy Twoich dziełach to byłby śmiech na sali :Salut: Czy Ty przypadkiem nie masz jakiegoś wujka na ISS? :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
OBERONIE,jestes tam gdzies?Nie pozbywasz sie czasem swojej 14stki..? :D

Na pierwsze no tak, wszedłem na forum po 4 tygodniach przerwy. Na drugie - no nie, muszę ją (14) chyba odkurzć, bo skoro drzwi do obserwatorium mi winobluszczem zarosły... A byłem na wakacjach bez teleskopu i internetu (prawie bez - Iplus w Rowach k/Ustki nie działa jak by mógł). Gratuluję wytrwałości i super zdjęć. Dziś zacząłem składać w R. Jowisza z 31 lipca - ale raczej kiszka. A składam, żeby zrobić miejsce na dysku na - Ksieżyc rzecz jasna :banan:

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecony wczorajszą dobrą przejrzystością atmosfery dotrwałem do północy aby wzbogacić nieco mój zasób fotek Księżyca. Na poniższych zdięciach widac jednak wyraźnie że letni seing rzadko może się równać z dobrymi warunkami zimowymi. Dwa podejscia do ciekawego obiektu jakim jest Rupes Recta.

Zdj_cie103x.jpg Zdj_cie057aa.jpg

Na pierwszym, dzisiejszym już zdięciu zaznaczyłem przy krawedzi

 

Uprzejma prośba do admina o połączenie moich postów.

 

ściany graniczny dla mnie wielkościowo kraterek: Thebit D (średn. 5km) i poniżej Lippershey R ( 4km ). Patrząc tylko w teleskop rozróżnia się szczegóły o ponad połowę mniejsze.

Wraz z upływem czasu ( godz 23 - 01 ) zdięcia jakie robiłem były wyraźnie ostrzejsze ale od południa nadciągnęły solidne chmury i na wykonanie lepszych trzeba będzie mieć nadzieję za miesiąc ( księżycowy ). :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz zaczęla sie posucha na Ksieżyc,w letnim miesiacu sierpniu nie udalo mi sie sfotografowac go ze wzgledu na zachmurzenie,a w jedyna czesciowo pogodna noc,fatalny nizowy seeing uniemozliwil nagrania)wiec pokaze dwa rozne kadry z poprzedniego miesiaca.Poniewaz uznalem te zdjecia za nieudane,dlatego ich nie pokazywalem.Na bezrybiu i rak ryba.

Pełen format z kamery VAC-135,lekko tylko okrojony.

 

Jezioro__mierci.png

Pgrki.png

 

Pozdrawiam milosnikow (rozswietlonego żółto-białym światłem)księżycowego nieba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Patrząc na te zdjęcia nasuwa mi sie pytanie. Czy była by możliwość sfotografowania sondy bezzałogowej ktora pozostała na Księżycu. Moze i sie wyłupiłem, jesli tak to trudno. Ale zawsze mnie to nurtowało.

 

Przecież są bardzo bardzo dokładne zdjęcia Księżyca.

 

Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zadalem kiedys takie pytanie i nie ma w nim nic "glupiego".

 

Niestety,rozdzielczosc zdjec z teleskopow naziemnych jest zbyt mała aby mozna bylo fotografowac slady diałalnosci człowieka na Ksieżycu.Nie jest w stanie tego dokonac nawet teleskop kosmiczny Hubbla.

 

http://www.nasaimages.org/luna/servlet/det...for-Possible-Mo

 

Pozdrowienia

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.