Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Seeing niespecjalny, ale kiedyś takie zdjęcia to tylko z Ranger'ów były..

P.S.

A kiedy jakieś zdjęcia z 0,61m będą? Chyba, że coś przegapiłem, co bardzo prawdopodobne.

Już są.... ale nie pokazuję bo nie jestem jeszcze zadowolnony, wciąż problemy z elektroniką napędów, nowa się tworzy w bólach ale do jesieni powinna być.

Chociaż jedno z niedawnych testowych mogę pokazać...

Ogniskowa 2802 mm (ognisko pierwotne), na jasnym niebie.

Moon_020417_160510_D.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są.... ale nie pokazuję bo nie jestem jeszcze zadowolnony, wciąż problemy z elektroniką napędów, nowa się tworzy w bólach ale do jesieni powinna być.

Chociaż jedno z niedawnych testowych mogę pokazać...

Ogniskowa 2802 mm (ognisko pierwotne), na jasnym niebie.

Fajne, takie "niewysilone" - średnice lustra robi swoje. To ujęcie o tej porze roku wychodzi najlepiej na jeszcze jasnym niebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co nam wszystkim potem pozostanie :P zbierać na metrówki? :D

Aż tyle nie trzeba, wystarczy 910 mm - to będzie największy telep w Polsce ;)

Ale jakby ktoś miał ochotę na 1000 -1250 mm średnicy i wystarczająco kasy na to aby postawić to gdzieś wysoko i blisko równika to służę pomocą w projekcie...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardo;
Obecna elektronika Rolanda to mod Leszka Jędrzejewskiego. Docelowa będzie autorska - Michała W - dokładnie taka jak w BAJu2 - działa świetnie. Różnica tylko w skali, silnikach i sterownikach.

 

Edytowane przez Karol W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle nie trzeba, wystarczy 910 mm - to będzie największy telep w Polsce ;)

Ale jakby ktoś miał ochotę na 1000 -1250 mm średnicy i wystarczająco kasy na to aby postawić to gdzieś wysoko i blisko równika to służę pomocą w projekcie...

:)

Ale z Twojego przykładowego zdjęcia wynika, że 0,61m daje radę naszemu seeingowi - to może 0,91 też?. Już od jakiegoś czasu mam OTA ("prawie gotowa", jakoś nie mogę się zmobilizować...) 18" f/4.1

- to największa rura jaka mi wejdzie do mojej budki swobodnie. Już czuję, że trochę mała średnica...:).

W każdym razie, jak "zdrowie dopisze" to w czerwcu zaczynam budowę obserwatorium w Puszczy Białej. Przyjaciel powiedział: "postument może zbudujemy z cembrowiny studziennej fi 1200 (ma pełnić rolę sonotube :))..żeby był zapas.."

Ma rację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardo;

Obecna elektronika Rolanda to mod Leszka Jędrzejewskiego. Docelowa będzie autorska - Michała W - dokładnie taka jak w BAJu2 - działa świetnie. Różnica tylko w skali, silnikach i sterownikach.

 

Jak projektowałem swój montaż, też miałem dylemat. W końcu zdecydowałem się na "Pulsara2" od GTD. Jestem zadowolony. wystartował poprawnie od pierwszego załączenia. I cały czas ma rozwijany firmware.

edit:

przepraszam...mały off top się zrobił...

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło dużych ale nie przepłaconych luster?

 

Pyta mnie ostatnio znajoma co mi się z lustrem dzieje.

- Tak kochana korozja wpie..la polskie powłoki - mówię

- Ooo jaaa !!

- Cóż ^_^ a tu masz fabryczne, zobacz jaki kryształ

- Nooo

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło dużych ale nie przepłaconych luster?

 

Pyta mnie ostatnio znajoma co mi się z lustrem dzieje.

- Tak kochana korozja wpie..la polskie powłoki - mówię

- Ooo jaaa !!

- Cóż ^_^ a tu masz fabryczne, zobacz jaki kryształ

- Nooo

Lustro w moim 10 letnim 12" Newtonie SW jest w fabrycznym stanie...tak "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater Plato bez mniejszych kraterków w niecce nie przejdzie w dzisiejszych czasach :P:)

 

No rękę dam sobie obciąć, że tak jak zawsze są, tak wczoraj ich już nie było! Sam zobacz - pojedyncza klatka. Wszystko rozkradną, co za naród...

 

plato.jpg

 

A poważnie, no to niestety - taki był seeing + chmury, że na całym filmiku nawet pół krateru nie uświadczysz.

Edytowane przez emeł
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda. 177 metrów na piksel i wydaje się że rozróżnialne sa detale o rozmiarze 3x3 piksele czyli pół kilometra. Czyli o rozmiarze 0.28 sekundy. No to ocierasz się o czary :)

W sumie to nawet trochę czarodziejsko wyglądasz na awatarze ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.