Skocz do zawartości

Astro-Forum.org ma nowy dom


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę poinformować szacowne grono użytkowników, że z dniem dzisiejszym zakończyłem procedurę migracji Astro-Forum.org z hostingu wirtualnego na prawdziwy serwer dedykowany. Serwer zakupiłem specjalnie dla AF jakiś czas temu, ale przez ostatnie zawirowania nie znalazłem motywacji, żeby sprawę przeprowadzić. Przy migracji pracowało kilka osób, którym chciałem bardzo podziękować za profesjonalizm i poświęcenie.

 

Dla ciekawych "nowego domu" AF podaję dane: 4 procesory, 8 dysków SCSI 15 tys obrotów, dwa niezależne zasilacze, 8GB ramu, itp. Wszystko wstawione jest w profesjonalnej serwerowni z praktycznie nieograniczonymi możliwościami przepustowymi. Serwer podpięty jest do dedykowanego łącza, co oznacza, że nie ma już żadnego ograniczenia transferowego. Ograniczenia które na AF obowiązywały od wielu lat dzisiaj przestały istnieć. Limit załączników został powiększony (jak będzie mało, to powiększę jeszcze bardziej). W tej chwili przydzieliłem każdemu użytkownikowi z grupy Astroamator 5MB przestrzeni na każdy post bez ograniczenia globalnego (wcześniej było 0,5 MB).

Ogromny nadmiar mocy serwerowo-łączowej chciałbym wykorzystać poprzez udostępnienie nowych narzędzi pozwalających hostować wasze pliki, strony www, maile (w domenach AF), etc. To wymaga najpierw inwestycji w oprogramowanie pozwalające tym wszystkim sprawnie zarządzać.

 

Przy okazji informuję, że nie zdecydowałem się przyjąć ofert sprzedaży AF. Myślałem, że dam radę być twardym graczem, ale w pewnym momencie poczułem się, jakbym sprzedawał sam siebie. Nie da się sprzedać czegoś, co budowało się na własnych emocjach i z pasji. Będę wdzięczny za niekomentowanie mojej decyzji - niezależnie od tego, czy się ona komuś podoba, czy nie. Podałem ją tylko z obowiązku, bo często zadajecie mi na priwie pytanie, kto jest właścicielem AF.

 

Tym samym gwarantuję swoją głową stabilne działanie AF i jego dalszy rozwój na nowe pola egzystencji.

IMG_3148.jpg

IMG_3144.jpg

IMG_3145.jpg

IMG_3146.jpg

IMG_3147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych "nowego domu" AF podaję dane: 4 procesory, 8 dysków SCSI 15 tys obrotów, dwa niezależne zasilacze, 8GB ramu, itp. Wszystko wstawione jest w profesjonalnej serwerowni z praktycznie nieograniczonymi możliwościami przepustowymi. Serwer podpięty jest do dedykowanego łącza, co oznacza, że nie ma już żadnego ograniczenia transferowego. Ograniczenia które na AF obowiązywały od wielu lat dzisiaj przestały istnieć. Limit załączników został powiększony (jak będzie mało, to powiększę jeszcze bardziej). W tej chwili przydzieliłem każdemu użytkownikowi z grupy Astroamator 5MB przestrzeni na każdy post bez ograniczenia globalnego (wcześniej było 0,5 MB).

 

I my wszyscy tam siedzimy, w tych pudełkach? :blink::Boink::szczerbaty:

 

Gratuluję nam wszystkim nowego "domu", a Panom od przeprowadzek serwerowych, dziękuję ślicznie za sprawne działanie :notworthy:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaaaaaaaaaaa :D Normalnie ciesze sie jak dziecko. Gdyby mnie ktos zobaczyl w tym momencie to by sobie pomyslal, ze jakis walniety czlowieczek siedzi i szczerzy zęby do monitora :szczerbaty:

 

Gratuluje.

 

PS. Czytajac post Ori skojazylo mi sie to z Szuflandią. Wszyscy jestesmy krasnoludkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażacie sobie, jakie to uczucie trzymać taki serwer w ręku ze świadomością, że jest w nim to wszystko, co działo się przez te lata. Tysiące emocji, encyklopedia wiedzy, masa ludzi...

 

Uczucie wręcz metafizyczne!

 

Bardzo fajnie, że masz taki stosunek do AF zaklętym w bajtach. Zresztą byłoby może i dziwne, gdyby było inaczej.

Ja czuję podobnie. Nasze babcie tego nie zrozumieją, ale jest w tym brzęczeniu napędów dysków taka sama dusza, jak w szeleście pożółkłych fotografii, z których uśmiechają się nieobecni.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr

PS. Miało być bez komentarzy na temat niedoszłej sprzedaży, ale nie mogę sobie darować, żeby publicznie nie wyrazić swojego zadowolenia z obecnej sytuacji. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażacie sobie, jakie to uczucie trzymać taki serwer w ręku ze świadomością, że jest w nim to wszystko, co działo się przez te lata. Tysiące emocji, encyklopedia wiedzy, masa ludzi...

 

Uczucie wręcz metafizyczne!

 

Jedynie możemy przypuszczać ;D i tak się dzieje :) rewelacyjny sprzęt, byle nam teraz służył wiele lat :)

 

po prostu taki banan się ciśnie na usta: :banan: :banan: :banan:

 

:Beer: :Beer: :Beer::notworthy:

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to nie 1. kwietnia

Same dobre wiadomości w tym temacie. Wiadomości, które chyba wszyscy użytkownicy chcieli usłyszeć :)

Jaka jest całkowita pojemność przestrzeni dyskowej takiego "urządzonka"? Zapewne liczona w TB.

Dałeś już jej/jemu jakoś na imię? :szczerbaty:;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pracy i jak zwykle zaglądam na nasze Forum a tutaj same dobre wieści :banan:

Wielki :notworthy: dla wszystkich zaangażowanych w przenosiny na te nowe "puszki" :)

Nie wiem czy to efekt placebo ale ja już czuję wyraźna poprawę w działaniu forum, śmiga aż miło :D

Widać idzie Wiosna !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.