Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedyncza, nieobrabiana klatka z hotelowego dachu na Gran Canarii - 4 listopada około godz. 20 tamtejszego czasu.

F/3,5 na kitowcu Canona 21 mm, ISO 400, 10 s. naświetlania.

 

Oprócz planetarnej trójki załapały się dwie konstelacje trudne do ustrzelenia w całości z polskiego nieba. :)

 

Dodam, że w czasie niemal 2-tygodniowego urlopu to był jedyny w miarę bezchmurny wieczór. :(

post-30917-0-99033900-1478987134_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu zza chmur na śląsku pojawiły się gwiazdy, uradowany zabrałem nowy statyw w jedyną ciemną jak na moje standardy miejscówkę w okolicy mieszkania, ustawiłem się, zacząłem szukać kadru i ustawiać ostrość, kiedy usłyszałem darcie się grupki nawalonych typów, szybko zwinąłem się ze sprzętem bo nadal lubię moje zęby i zostałem tylko z tym- testową fotą na której nawet nie ma odpowiedniej ostrości... A plany były na zestackowanie paru fotek i konkretniejszą obróbkę :Cry: Obym miał pogodę jeszcze w tym stuleciu...

Obraz nędzy i rozpaczy ujęty przez fuji x-t1 18mm f/2 na iso 3200, 13 sekund naświetlania

DSCF7921-1.jpg

Edytowane przez .michaś
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstelacja Trójkąt wraz z gromadą NGC 752 i galaktyką M 33 - Obrazek pomniejszony o 50 %.

Oraz crop na samą M 33 z oryginalnej rozdzielczości

 

28.11.2016

 

Pentrax K3

Pentax M 50 mm 1,7 @ 2,2

ISO 3200

61 x 3 sek

 

Bez darków i biasów, jeszcze...

M33_kadr_01.jpg

M33_kadr_02.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyka M33 w konstelacji Trójkąt - fotografowana ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba / 22.20.2016 /.


Lustrzanka Pentax K-5 ; obiektyw Pentax DA 300mm f 4 ; naświetlane 4 sek na ISO 25600 ; zestakowane 15 klatek w DSS, pełen kadr , statyw kieszonkowy, zdjęcie nie wyostrzane.


M33X2016z.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam podoba Morgenstern :) Prawda, że piękne? :)

 

Tak! "Morgenstern", a obecnie to raczej jest "Abendstern". :)

Morgenstern, to wenus widoczna rano.

Natomiast Abendstern, to wenus widoczna wieczorem.

 

 

EDIT: A czy Wy w polskim też macie inne, bardziej poetyckie słowa na "wenus"?

 

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda wieczorna, jutrzenka ;)

Eee, chyba wieczorna to nie jutrzenka... Tak przynajmniej słowniki twierdzą...

 

 

Bardzo ci dziękuję! :) Już edytowałem. Tak, po niemiecku "Venus" to rodzaj żenski.

A dzięki tobie dowiedziałem, że po polsku też tak jest.

W sumie ciężko, żeby było inaczej, skoro Wenus sama w sobie to była grecka bogini, czyli kobieta :) Choć z drugiej strony, w niemieckim mamy takie kwiatki, jak das Mädchen, czyli dziewczyna w rodzaju nijakim, a nie żeńskim :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko, żeby było inaczej, skoro Wenus sama w sobie to była grecka bogini, czyli kobieta

 

raczej rzymska bogini. W mitologii greckiej nazywała się Afrodyta

nazwy planet pochodzą od rzymskich odpowiedników greckich bogów ... za wyjątkiem Urana

Merkury - Hermes

Wenus - Afrodyta

Mars -Ares

Jowisz - Zeus

Saturn - Kronos

Neptun - Posejdon

ale niezależnie od geografii Wenus była niewątpliwie kobietą więc w każdym języku będzie rodzaju żeńskiego

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

raczej rzymska bogini. W mitologii greckiej nazywała się Afrodyta

No tak, mój błąd!

Masz rację! Jest również taki "Morgenstern" :icon_eek::icon_eek::icon_eek:https://de.wikipedia.org/wiki/Morgenstern_(Waffe)

O, ciekawe! Ja bym to nazwał po prostu maczuga, ale jak widać nie jest to takie proste... Za to na temat Morgenstern jest jeszcze coś takiego :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Galaktyka M33 w konstelacji Trójkąt - fotografowana ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba / 22.20.2016 /.

Lustrzanka Pentax K-5 ; obiektyw Pentax DA 300mm f 4 ; naświetlane 4 sek na ISO 25600 ; zestakowane 15 klatek w DSS, pełen kadr , statyw kieszonkowy, zdjęcie nie wyostrzane.

 

Witam, czy mozna sie dowiedziec mniej wiecej z jakiej lokalizacji bylo robione zdjecie i czym stackowane byly zdjecia? Chce sie wkrecic na poczatek zdjecia ze statywu ale nie wiem jak poradzic sobie z przemieszczeniem obiektu na kolejnych zdjeciach.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.