Skocz do zawartości

III Zimowy Astrozlot - Oderne 2011


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej-ho!

 

Mam przyjemność poinformować Was, że trwają już wstępne ustalenia odnośnie III ZIMOWEGO ASTROZLOTU :yahoo:

 

Najważniejszą informacją jest to, iż zmieniamy miejsce dotychczasowych zlotów. Tym razem zlot nie odbędzie się już w Radocynie, a w miejscowości Oderne niedaleko Uścia Gorlickiego. Podjęliśmy taką decyzję z dwóch powodów:

1. Koszmarnego dojazdu do Radocyny. Zimą droga była bardzo trudna. Bez łańcuchów na kołach niemal niemożliwa. W tamtym roku w trakcie dojazdu spędziliśmy w lesie 4 godziny próbując wzajemnie sobie pomóc i ruszyć chyba z 6 samochodów :)

2. Mocno niepewnych warunków atmosferycznych w Radocynie. Położenie ośrodka jakoby w niecce dawało małe szanse na pozbycie się mgieł i chmur.

 

Tym razem droga będzie lepsza, gdyż niemal do samego ośrodka wiedzie asfaltowa droga gminna, która z pewnością będzie bardziej przejezdna niż tamta.

Ulokowanie ośrodka na stoku niewielkiej dolinki powoduje szybszy ruch powietrza, więc większe szanse na pogodę obserwacyjną.

 

Termin zlotu to: 3-6 luty 2011.

 

Wszelkie dokładne informacje i zdjęcia pojawią się już w oficjalnym wątku zlotowym, który pewnie wkrótce napiszemy.

A ja już teraz pozwolę sobie zdradzić kilka rzeczy:

Tym razem czeka na nas ośrodek o znacznie wyższym standardzie niż ten w Radocynie. Wszystko ładne, schludne, łazienka w ośrodku głównym jest każdym pokoju, jest TV i kablówka w razie czego.

Mam też dobrą informację dla osób chętnych aby przyjechać z dzieciakami: Możemy przygotować spanie w bliźniaczym ośrodku, nieopodal, z dala od całego zgiełku. Ponadto jest specjalny pokój - bawialnia dla dzieciaków z tablicą do rysowania, zjeżdżalnią, basenikiem z kulkami itp. Obok ośrodka są jeszcze huśtawki. A więc rodzinki powinny czuć się tam dobrze.

Dla osób palących jest wydzielona specjalna palarnia z wyciągiem itp, a więc można kopcić nie wychodząc na zewnątrz.

Na szczęście pomimo lepszych standardów cena zlotu najprawdopodobniej nie wzrośnie jakoś znacząco.

Miejsc w ośrodku może być mniej niż w Radocynie - dokładną liczbę podamy w oficjalnym wątku, jak siądziemy nad tym i ustalimy - dlatego osoby chętne powinny już szykować się do startu ;)

 

Czeka na Was jeszcze kilka innych fajnych rzeczy. Strzeżcie się! :D

 

pozdrawiamy

Ekipa Bliżej Gwiazd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam z pewnością każdemu podobały się te Radocyńskie śniegi i ogólnie klimacik tego ośrodka. Ale ten dziesięciokilometrowy odcinek przez las z dość stromymi podjazdami jest trochę zbyt stresujący :o . Pomyśl sobie co by było gdyby w dzień przyjazdu zlotowiczów przyszła taka śnieżyca jak w sobote? Masakra :szczerbaty: Dlatego Radocynę zostawiamy sobie na okres letni a zimowe zloty przenosimy do Odernego do ośrodka "Pod złotą Wiechą" oraz bliźniaczego ośrodka "Chata za Wsią" >>LINK<<.

>>LINK<<

Wkrótce podamy więcej informacji.

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberciu a byłeś może w tym roku na jakiej wyprawie??

Z wielką przyjemnością wysłuchałbym w Odernym relacji w Twoim wykonaniu :D

 

AstroPozdro

 

PS.

Oczywiście osoby chętne do przeprowadzenia ciekawych Astroprelekcji są mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Są jeszcze miejsca? :)

 

Poszło PW :)

Na chwilę obecną zostały już tylko miejsca rezerwowe. Miejsca z listy głównej skończyły już ponad dwa tygodnie temu :)

 

http://forum.astropolis.pl/topic/34555-iii-zimowy-astrozlot-oderne-2011/page__view__findpost__p__411038

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś narty zabiera? Zastanawiam się nad spacerem gdzieś pomiędzy 'cieniasem', prelekcją i obserwacją .

Jeśli tak to jakie - skitury czy biegówki?

 

pozdr

R

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że ja i Ania weźmiemy deski. Przy samym ośrodku jest też dłuuuuga łagodna górka w dół.

Sprawdzi się tylko, czy pastuchów nie ma po drodze i można śmignąć na sam dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że ja i Ania weźmiemy deski. Przy samym ośrodku jest też dłuuuuga łagodna górka w dół.

Sprawdzi się tylko, czy pastuchów nie ma po drodze i można śmignąć na sam dół :)

 

 

zabiorę śladówki

nie chodzi mi o jakieś wyczyny kontuzjogenne ale o zabawę na śniegu :D

jak czas pozwoli oczywiście i 'kondycja'

 

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zabiorę śladówki

nie chodzi mi o jakieś wyczyny kontuzjogenne ale o zabawę na śniegu :D

jak czas pozwoli oczywiście i 'kondycja'

 

pozdr

R

 

A i ja wezmę ze sobą śladówki. Akurat tamtejsze okolice pozwalają na "małe białe" szaleństwo. Roberciu więc jest nas już dwoje do śmiagania po polanach i lasach. Jedyną sprawą która mnie martwi to ta pogoda, śnieg topnieje szybkim tempie. Jedyna nadzieja w kolejnych opadach które ponoć mają się pojawić w następnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

UWAGA!! Taki mały komunikat :)

 

Dla własnego dobra i dla własnej wygody warto zabrać klapki, kapcie, jakieś zmienne butki.

Nie jest to oczywiście żaden wymóg. Jednak ze względu na to, że pokoje znajdują się na piętrze, a pozostałe przyjemności i główne spotkanie odbywać się będą na parterze, warto nie zapaćkać sobie śniegiem i chlapką swoich pokojów. I na górnym pietrze poruszać się jak w sanatorium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.