Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze inna sprawa, która przyszła mi do głowy przy okazji tematu nowego sprzętu. Zbliża się kolejny rok szkolny :(. Ciekawe, kto jako pierwszy pomyśli nad jakąś konkretną ofertą skierowaną do szkół (w tamtym roku modny był temat Galileoskopu, ale to jednak nie to).

W skład takiej oferty mógłby wejść teleskop, lornetka (-i), książki - przewodniki po niebie, mapy, plakaty, ewentualne oprogramowanie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość szkół ze względów finansowych nie byłaby zainteresowana, ale szkół w Polsce jest bardzo dużo i na pewno jest to rynek warty zainteresowania i rynek, który w przyszłości powinien się rozwijać.

W tej kwestii popieram Roberta -warto zbadać temat. Sam mam 2-4 [ zależy jak liczyć :ha: ] znajomych nauczycieli fizyki, którzy w ten czy inny sposób próbują zainteresować młodzież astronomią. Potrzebują tanich pomocy -od mapy nieba, przez lornetkę, po nieduży, mobilny teleskop. Czasem mają te rzeczy, czasem nie. Galileoskop moim zdaniem to gadżet o umiarkowanej przydatności dydaktycznej, bardziej historycznej. Miałem go w łapach dzięki jednej ze wspomnianych koleżanek-nauczycielek.

Pozdrawiam

-J.

P.S. W zasadzie to ten wątek z konkursem należałoby czasowo zamknąć, skoro konkurs zamknięty, bo się z tego Hyde Park zrobił. W sumie wszyscy już chyba oczekują na rozstrzygnięcie i dlatego tu zagladają przy każdym nowym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek z konkursem należałoby czasowo zamknąć

 

Adam Jesion zagłosował (i to jako pierwszy) na post Fredrixxona, który zaproponował zabawę w obstawianie/typowanie trzyliterowej nazwy [obecnie rejestrowanej i nam nieznanej] , a potem jeszcze wielu ludzi zagłosowało nań!

- czyżbyś nie zerknął na poprzednią stronę? :blink: :blink: :blink:

więc może nie zamykaj nas - please

Mnie też bardzo nurtuje co to będzie za sprzęt - nawet próbowałem sprowokować Adama zawoalowanym pytaniem ;) {w innym wątku} czy porównywalny z OMEGONEM co do jakości/klasy/podzespołów?

 

No i - w kontekście dziesiejszych postów - chcielibyście? dalibyście radę? (Adam i Jazz) nasycać szkoły. To chyba nie ten etap, ale kto wie. Może to jakaś nowa niezagospodarowana nisza.

 

Ja mam pewne ogólne ale konkretne :D przypuszczenia co J&J będą produkować:

Kliknij LINK do Modele_Ktorych_Brak_na_Polskim_Rynku

 

Przy okazji odniosę się do typowania "JAM". Fajne! A może jakiś kompromisik? Jam-bo-Jet?

 

p.s.

Masz swój typ trzyliterowy Jarku?

 

o widzę (poniżej) że przetwory już poszły ... teraz proponujemy ptaki. "ORL" ?

@Riklaunim - klikam i klikam i nie mogę powiększyć i zobaczyć tego logo i napisu :( Logo wygląda mi na Żubra :mellow:

Niemniej

Teleskop piękny! Taki teleskop to chce się obserwować :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy konkurs zostanie rozstrzygnięty ?? w poście Adama pisało żę w poniedziałek wyjdą papiery do kancelarii, a w drugiej połowie <no własnie połowie czego :) ?) nazwa będzie przedstawiona publicznie. To będzie druga połowa tygodnia czy jak ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy konkurs zostanie rozstrzygnięty ?? w poście Adama pisało żę w poniedziałek wyjdą papiery do kancelarii, a w drugiej połowie <no własnie połowie czego :) ?) nazwa będzie przedstawiona publicznie. To będzie druga połowa tygodnia czy jak ?

Ale to chyba zabawa z odrobiną marketingu? Oczekiwanie zwieksza parcie stąd też jeszcze może to potrwać. Rezultat może być rozczarowujący choć takie AJJ! (okrzyk zachwytu) byłoby oryginalne choć mało międzynarodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to dla dobra sprawy (Adamie/Jazz) za dużo szczegółów technicznych i kapitałowych nam tu na razie nie ujawniacie.

 

A może tak trochę w trybie przypuszczającym (lekko optymistycznym) napiszesz coś o rozmachu kadrowym tej produkcji (J&J)

 

Na przykład - w rok po zarejestrowaniu nazwy - liczysz że ... o ile pełnych etatów wzbogacisz Polski rynek pracy?

 

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Jakby co to podpowiedź rekrutacyjna na obrazku ;)

dyrektor_JJ_JET.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd!

jak na dyrektora do spraw produkcji ma za mało chińskie rysy twarzy, w dzisiejszych czasach tak może wyglądać najwyżej prezes albo przedstawiciel handlowy :flirt:

 

Cześć Szuu.

 

Ja jednak myślę że to o czym mówisz to raczej stereotyp,to już chyba nie te czasy,nawet tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę że to o czym mówisz to raczej stereotyp,to już chyba nie te czasy,nawet tam.

no cóż, podobno nawet w Polsce istnieją firmy które coś produkują ^_^

chociaż już nie pamiętam kiedy kupiłem coś niechińskiego (oprócz jedzenia)

 

"nawet tam" to chyba jakieś nieporozumienie? bo mi chodziło o firmy tutejsze, których działalność polega na kupowaniu w Chinach i sprzedawaniu w Polsce, a nie o jakieś wnioski dotyczące firm chińskich, i na pewno nie o to że u nich prezesami mieliby nie być Chińczycy (ciekawostka - w Chinach jest milion milionerów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura Hura Hura ... to jednak nie jest JET

(dla mnie szok :D:blink::o )

 

czyli warto tu jeszcze pobawić się w obstawianie trzyliterowych nazw zgodnie z postem Fredrixxon/PlusAdamaJesiona

 

Zapraszam do rywalizacji (ja nie trafiłem :(:P )

 

z kontekstu sądząc ... kto wie ... może Jesion ufunduje jakąś,

choćby najprostszą komórkę(tfu patelnię - jakby Forumowiczka wygrała :D ) - temu co trafi? :szczerbaty:

warto.jpg

hura_hura_hura.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

aab

aac

aad

aae

aaf

aag

aah

[...]

zzp

zzq

zzr

zzs

zzt

zzu

zzw

zzx

zzy

zzz

 

Z powodów praktycznych w tym poście podałem tylko 18 z 17576 moich propozycji jestem jednak pewien że wśród nich znajduje się ta jedyna poprawna, chyba że autor tematu wprowadził wszystkich w błąd podając liczbę liter mniejszą niż rzeczywista w celu zwiększenia napięcia oczekujących... :szczerbaty:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

 

[...]

 

zzz

 

Z powodów praktycznych w tym poście podałem tylko 18 z 17576 moich propozycji jestem jednak pewien że wśród nich znajduje się ta jedyna poprawna, chyba że autor tematu wprowadził wszystkich w błąd podając liczbę liter mniejszą niż rzeczywista w celu zwiększenia napięcia oczekujących... :szczerbaty:

 

A co ze znakami specjalnymi typu & ? Tych nie wziąłeś po uwagę a zwiększyły by one ilość kombinacji.

Aby w pełni trafić nazwę należałoby podać zbiór zmiennych czyli litery i znaki które obstawiasz. Potem wyliczyć wariację 3-elementową z powtórzeniami ze zbioru liter i znaków specjalnych.

Ja w takim razie do liter dodaję znaki @ & - +. Wobec tego ilość możliwości wyniesie: ilość znaków do potęgi 3 czyli 30^3=27000.

 

Myślę że trafiłem...... :yahoo:

 

oczywiście żarty........ :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze znakami specjalnymi typu & ? Tych nie wziąłeś po uwagę a zwiększyły by one ilość kombinacji.

Aby w pełni trafić nazwę należałoby podać zbiór zmiennych czyli litery i znaki które obstawiasz. Potem wyliczyć wariację 3-elementową z powtórzeniami ze zbioru liter i znaków specjalnych.

Ja w takim razie do liter dodaję znaki @ & - +. Wobec tego ilość możliwości wyniesie: ilość znaków do potęgi 3 czyli 30^3=27000.

 

Myślę że trafiłem...... :yahoo:

 

oczywiście żarty........ :Boink:

wziąłem je pod uwagę na początku (jak również i cyfry) ale AdamJesion napisał że nazwa składa się z 3 liter więc tylko litery angielskiego alfabetu wziąłem pod uwagę... (mam nadzieję że nazwa nie zawiera: ś, ć,ó,ą,ę,ł,ź. bo to zmniejsza moje szansę na trafianie ale na szczęście nieznacznie) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem je pod uwagę na początku (jak również i cyfry) ale AdamJesion napisał że nazwa składa się z 3 liter więc tylko litery angielskiego alfabetu wziąłem pod uwagę... (mam nadzieję że nazwa nie zawiera: ś, ć,ó,ą,ę,ł,ź. bo to zmniejsza moje szansę na trafianie ale na szczęście nieznacznie) :szczerbaty:

 

 

To w takim razie masz racje. :notworthy:

 

Chyba że tak tylko powiedział albo sie przejęzyczył ... :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.