Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

No to złożyłem. Film niestety króciutki, przydałoby się to zrobić z jakiś 3h materiału :) Niestety nie udało mi się złożyć plików "w całość", żeby wgrać to np na youtube. Szukałem długo programu, zainstalowałem z 5 różnych i nic. Żaden nie chce zamienić dwóch plików w jeden 3D. Może ktoś z was zna jakiś darmowy, prosty program do tego? Chyba w końcu sam taki napiszę :)

A więc tak. Pobieramy oba pliki: https://drive.google.com/folderview?id=0B-RoEs6iYHu2WmlKRWREQUNaUGs&usp=sharing, instalujemy darmowy odtwarzacz: http://www.nvidia.pl/object/3d-vision-video-player-1.7.5-driver-pl.html, wymieramy "odtwórz plik lewy i prawy" i oglądamy :) Niestety, prawdopodobnie zadziała to tylko na kompie z kartą Nvidia z obsługa 3D Vision. Plus jest taki, że możemy odtworzyć film również na podłączonym monitorze lub telewizorze 3D na okularach migawkowych lub polaryzacyjnych.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wstawiam zdjęcie z Barlowem 2x. Mam wrażenie, jakby było mniej szczegółów, niż na fotce bez Barlowa. Czy może to być źle ustawiona ostrość? Czy te wykresy do ustawiania ostrości w Sharpcap dobrze pokazują? Do tego jak dobrze ustawić saturację? Bo jak mam na 0, to obraz jest oczywiście czarnobiały.

Sprzęt to Synta 8 + MS Lifecam Cinema (jakiś syf z matrycy się załapał :/ )

Często przy kiepskim seeingu właśnie tak jest, że Barlow przeszkadza. Po prostu falująca atmosfera rozmywa detal. Saturację ustawiasz tak, aby było dobrze :). Wybierz sobie jakąś dobrą refernecyjną fotkę i postaraj się na tej podstawie poprawić swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja z 33avików w ciągu niecałej godziny między 22:20 a 23:20. GSO10" na Neq6, ASI224, Gso 2,5x, IDAS LPS D1.

attachicon.gifJup_Gain=130_Exposure=20.0ms_222908_pipp_AS_f600_g3_ap3_conv_pipp.gif

Bardzo fajnie. Napisz proszę skąd pomysł na filtr LP? W planetarnym astrofoto nie często się go stosuje. Robiłeś w tym kierunku rozeznanie lub testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASI 224 nie ma wbudowanego filtra UV/IR cut, a po jej zakupie byłem całkiem spłukany więc użyłem jedynego filtra jaki miałem czyli IDASa. Całkiem ładnie zagrało więc w tej chwili nawet nie planuję zakupu filtra UV/IR. Jak wreszcie się trafi trochę więcej pogodnego nieba to mam zamiar przetestować jakie będą różnice przy nagrywaniu bez filtra, oraz z filtrem w wariantach debayeryzacji RG i BG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj przejrzystość słaba i widać mniej detali. Nie to mnie jednak wkurza, denerwuje mnie to, że PIP czy tez inny program nie zdebayeryzuje avika. Taki szajs że nie wiem. Żeby kolor zrobić musiałem nagrać materiał a filtrem IR z zamienić go na BW, potem odkręcić filtr i nagrać RG. Naprawdę karkołomne i bezsensowne kombinacje :/ Na około 30 avików dwie klatki ! Taka fotografia nie ma sensu :(

Juve.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie czasy (jednej klatki)? Tak czy siak przynajmniej my, laicy dowiedzieliśmy się, ze Jowisz w krótkim czasie nie zmienia istotnie pozycji/wyglądu względem Ziemi :)

Pozdrawiam

p.s.

No cóż zdjęcie Łysego dziś pozamiatało ale i to ma swój urok IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie czasy (jednej klatki)? Tak czy siak przynajmniej my, laicy dowiedzieliśmy się, ze Jowisz w krótkim czasie nie zmienia istotnie pozycji/wyglądu względem Ziemi :)

Pozdrawiam

p.s.

No cóż zdjęcie Łysego dziś pozamiatało ale i to ma swój urok IMHO

 

Cała operacja trwała może z 5 minut. Chyba, muszę kupić jakąś zmieniarkę do filtrów :( , bo nie wyobrażam sobie wkręcania i wykręcania po kilkadziesiąt razy na sesje.

Kolor był nagrywany z prędkością 90 kl/s, natomiast z filtrem i Debayeryzacją juz tylko 49kl/s

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jeszcze dopytam. "System" działa tak że strzela kolejne fotki(klatki) z bardzo małymi przerwami czasowymi między nimi (na szczytanie matrycy) i ile czasu trwa naświetlanie jednej porcji=klatki?

Rozumiem, ze jakby wszystko poszło zgodnie z planem to na filmik z pierwszych dwóch minut nałożyłbyś filmik z kolejnych dwóch minut?

Pozdrawiam

p.s.

Możesz odpowiedzieć mi w poprzednim poście coby nie wyczerpywać strony ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz. Fotka z pierwszego avika, ze 149. Uważam wczorajszo-dzisiejszą sesję za udaną. Nagrany materiał, jakością jest dość równy i na pewno trafią się jakieś lepsze fotki. Więc animacja powinna być w miarę dobra, na 149 klatek. Myślałem, że pobiję dzisiaj swój rekord, ale zabrakło dobrych warunków. Dwa lata temu zrobiłem animację na 220 klatek. Może jeszcze kiedyś pobiję ten wynik.

Jup_223316_20160226.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.