Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Może jeszcze ktoś wie, bo mam problem autostakkert obcina mi księzyce Jowisza mam avik Jowisza z 2 księżycami a po wybraniu avi w programie 1 jest nie widoczny.

W Autostakkert w oknie z podglądem masz suwaki do ustawienia rozdzielczości. Przy zwiększaniu weź uwagę, że on wyśrodkowuje Jowisza na stacku, więc gdy Jowisz oryginalnie nie był na środku, to trzeba dać większą rozdzielczość, niż oryginalna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marcin.p1, poniżej dałem fotkę co i jak z ustawieniami klatki przed stackowaniem.

Jeszcze wskazówka do kosmetyki, jak mamy panoramiczne klatki na animację, to zawsze przed ostatecznym przycięciem klatek, biorę dwie skrajne i je przycinam. Klikając raz w jedną i potem drugą, sprawdzam czy na krawędziach są zachowane księżyce. Wtedy wiadomo ile należy zachować obszaru, przed wycięciem.

1.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszW oraz *Wojtek* wielkie dzięki.

Ogarnąłem o co chodzi.

Miałem dziś czas, więc wróciłem do materiału zebranego z 24.02. i udało mi sie złożyć animację pokazującą 2 księżyce, pierwszy przy Jowiszu to Io obok Ganimedes.

2 takie same animacje ale druga animacja szybsza :)

Dziś sie nastawiłem bo od rana zero chmur a przychodzi wieczór i już ok. 80 % zachmurzenia :(

 

A i tak z czystej ciekawości mam na laptopie starszą wersję stellarium a na stacjonarnym nowszą i obraz Jowisza sie nie zgadza. W laptopie ok. widok na żywo jak w stellarium zaś na stacjonarnym wtedy co avikowałem miała być WCP a nie było.

Od czego to zależy.

anigif.gif

Jowisz.gif

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko obrobiłem teraz jeden avik z zeszłej nocy.Później obrobię resztę. Co myślicie?

Synta 8 + Barlow x2 + MS Lifecam Cinema + Platforma paralaktyczna (homemade)

 

 

Jak na kamerkę internetową to jest lepiej niż dobrze, myślę że Kolega powinien zaopatrzyć się jednak

w decykowana kamerkę planetarną.

Pozwoliłem sobie na przepuszczenie tego jpg-a przez dekonwulację i autokolor w PS + poprawiłem obrzeża.

JUPEK.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowm dzięki! Ja cały czas ćwiczę obróbkę i tej dekonwulacji w fitsworku niezbyt rozumiem :uhm: Teraz mam coś takiego, ale to jeszcze nie jest takie, jak to obrobił Lysy i JaLe. Kamerka planetarna byłaby super, ale portfel mam na razie pusty :D Z resztą i tak najpierw bym wymienił wyciąg z zębatkowego na Crayforda i może napęd do niego :)

Jowisz 27.0216 r.jpg

Edytowane przez antwito
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja 100% i 150%, (300% też zrobiłem, waży 38,8 MB). WCP ładnie się rysuje na krawędzi :).

 

Czas jednego nagrania to 50 sekund. Odstęp do kolejnego, to tyle co kliknąć ponowne nagrywanie ( i oczywiście czas nagrania). Klatka, to stack 1000 klatek z 1742.

 

Ogniskowa 5875 mm, 149 klatek.

Czas od 22.33.16_2016.02.26 do 01.10.21_2016.02.27.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Tele Vue Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC ADC-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,

FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.4, AutoStakkert v2.5.1.7, Corel PaintShop Pro X7, PhotoScape v3.7.

post-20578-0-22570700-1456588386.gif

Normalnie His Majesty Jowisz :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenon Twoje Jowisze są super, jak je obrabiasz? Księżyc się obrabia w miarę łatwo, a z tym się głowię i przeglądam fora, youtube itp. i tylko tyle udaje mi się uzyskać (SCT 8 + ASI 224, stack w Autostakkert i obróbka w Registaxie).

jowisz6a.png

Jowisz z 25.02.2016 z godz 4:09, avi ok. minuty, mniej więcej 1000 klatek.

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenon Twoje Jowisze są super, jak je obrabiasz? Księżyc się obrabia w miarę łatwo, a z tym się głowię i przeglądam fora, youtube itp. i tylko tyle udaje mi się uzyskać (SCT 8 + ASI 224, stack w Autostakkert i obróbka w Registaxie).

attachicon.gifjowisz6a.png

Jowisz z 25.02.2016 z godz 4:09, avi ok. minuty, mniej więcej 1000 klatek.

 

AS2, WinJupos, PS, Registax5. W największym skrócie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.