Skocz do zawartości

Bieszczady 2018 nowe warunki!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

7-ego lipca będę u teściów na weekend, więc mógłbym spróbować zrobić jakieś zdjęcia panoramiczne z Rudawki na ilość LP, ale to będzie akurat w czasie białych nocy i do tego pełnia Księżyca, więc marny to będzie materiał :(

Wiem że mamy w okolicy kilku Kolegów, więc może by się udało komuś zrobić jakieś zdjęcia do porównania LP? Moim zdaniem ta mapa LP ma dużą wartość, ale to są tereny z górkami i czasem kilka kilkometrów potrafi zrobić różnicę. Warto zrobić rekonesans.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zatwarnicy jak patrzę na mapach są dwa duże obiekty koło siebie,znaleziony przez Daniela na górze.

 

zatwarnica.jpg

 

Ale poza telefonem nie znalazłem namiarów na drugi obiekt ale myślę że spokojnie wejdzie do niego nawet 40- 50 osób

 

"Hotel - Noclegi pod dachem 38-713 Zatwarnica"

 

17575487.jpg

to "nasz" hotel

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku tylko trzeba by było sprawdzić, czy ten ośrodek nie ma luminacja "dyskotekowej" (choć wątpię), żeby nie było sytuacji o której pisaliście po powrocie z ostatniego zlotu.

Sam rejon jest rewelka!!! Wokół zero szans na LP (jedynie chyba od naszych laptopów :D )!

Czy ktoś może sprawdzić tą lokalizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudawka Rymanowska to bardzo fajne i ciemne miejsce (choć oczywiście nie tak ciemne jak Stężnica czy Zatwarnica), jednak z tego co pamiętam, to w Rudawce świeci kilkanaście (albo trochę więcej) latarni ulicznych, które gasną chyba o 23:00.

W ogóle między 23:00 a 0:00 gaśnie prawie całe południowe Podkarpacie :).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot od poniedziałku do czwartku

z dziuplą na 3 dni

ośrodek na wyłączność

światła zgaszone

Koszt 410 zł

 

Czekam na wasze opinie.

Możemy zrobić ankietę, co wy na to?

 

Zupełnie odpada - ostatnio ciężko mi dostać jeden dzień urlopu (piątek) a co dopiero 4 dni w środku tygodnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w rejonie na długi weekend w Boże Ciało, jak byście jechali w tym czasie to dajcie znać.

A w Zatwarnicy byłem dawno temu. Niebo - smoła, mam nadzieję, że wiele się nie pogorszyło. W każdym razie to miejsce najbardziej mi się ze wszystkich propozycji podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze ta okolicę (jeżdżę do Darowa -10 km na południe od Rudawki). O ile w Darowie jest zupełnie ciemno to w Rudawce już troszkę gorzej. Rymanów i Rymanów Zdrój dość mocno od północy świecą. Myślę, że Zatwarnica będzie znacznie ciemniejsza, podobnie jak Czarna w Bieszczadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie

W poszukiwaniu miejsca  na wiosenny zlot przekopałem całe Bieszczady.

Byłem z Karolem w Zatwarnicy oraz ostatnio pojechałem do ośrodka Połoniny w Bukowcu koło Polańczyka.

Zacznę od Zatwarnicy.  http://www.zatwarnica.bieszczady.pl/

Ośrodek generalnie skrojony na naszą miarę gdyż jest w stanie pomieścić 146 osób z dostawkami.

Zalety ośrodka:

- położony w parku ciemnego nieba

- niebo jest naprawdę ciemne

- atrakcje takie jak spa i siłownia.

- lampy gasną o 21:07 ;)

Wady:

- bardzo małe pokoje oraz łazienki

- sala konferencyjna na max 40 osób

- brak pola obserwacyjnego w miarę płaskiego, jest tylko dosyć daleko i bardzo stroma łąka.

- teren ośrodka bardzo mały

- wiata grillowa po drugiej stronie ulicy

- 3 standardy noclegów.

 

Ośrodek Połoniny http://poloniny.pl

trochę zdjęć

Ośrodek położony na powierzchni 2,2ha i w całości ogrodzony. Posiada 20 domków 4 osobowych (max 6) oraz budynek hotelowy wraz ze spa i siłownią.

Zalety:

- duża i ogrodzona powierzchnia ośrodka

- duża sala konferencyjna

- duża stołówka

- Spa i siłownia

- w budynku hotelowym pokoje w wysokim standardzie.

- plac zabaw dla dzieci

- wiata grillowa

- dobre jedzenie

- recepcja całodobowa.

Wady:

- Teren ośrodka trochę zadrzewiony lecz są miejsca w których można obserwować coś w stylu Krainy nad Tanwią.

- lampy gasną o 23:00 lecz jest szansa porozumienia się z gminą aby na czas zlotu wyłączała lampy

- 7km w linii prostej od Polańczyka

 

Obydwa ośrodki oferują się na wyłączność.

Cena w przypadku Zatwarnicy była by w trzech wariantach od 270, 330, 370zł z tym, że tych najtańszych jest około 30.

W Połoninach mamy dwie opcje:

- domki - 340 zł

- pokoje hotelowe 380 zł

Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem kalkulując ceny.

Z mojego punktu widzenia ośrodek Połoniny jest wygodniejszy dla nas i bardziej rozwojowy gdyż może pomieścić docelowo około 200 osób.

To chyba tyle.

Czekam na wasze opinie gdyż mam tydzień na wpłacenie zaliczki.

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzieliśmy, że załatwisz nam dobre opcje!

Ja też wybrałbym Połoniny. Przemawia za tym to duże pole obserwacyjne. Może być jak za dawnych lat w Roztokach, gdy wszyscy obserwowaliśmy na kupie :) 
Odnośnie jakości nieba: Google mi pokazuje, że ośrodek jest oddalony o ok. 14km w linii prostej od Zatwarnicy. To rodzi nadzieje, że również i w Połoninach niebo będzie całkiem niezłe. Chyba nie zdąży się zepsuć w 14 kilometrów ;) 
Poza tym na zdjęciach domki i ich otoczenie wyglądają przepięknie :)
 

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak z żoną przyjechaliśmy do Połonin (na urlop wypoczynkowy) - zabawiliśmy tam 1h i spierdzieliliśmy do Wetliny :-)

No ale zlot to zupełnie inna para kaloszy. Plusem jest to, że budynek główny zasłania prawie całkowicie potencjalne pole obserwacyjne ale dość blisko są drzewa, które mocno ograniczają horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stały bywalec  w Zatwarnicy, to zaraz za mostkiem jest po prawej stronie parking i wiata ogniskowa. Terenu dużo i 150 sprzętów się zmieści. No ale  na plecach tego nie przeniesiecie.

Zatwarnica jak i Sękowiec leża u podnóża gór, widok w niebo jest dość mocno ograniczony. Sklep dobrze zaopatrzony :) Jest też fajne kino na kanapach. Żarcie w ośrodku o którym piszecie jest  takie se. Tyłka nie urywa.

 

W Lutowiskach, a właściwie przed macie https://chreptiow.pl/
Jest tam punkt  widokowy a w Lutowiskach też gaszą światło na noc. Ilość nieba... o niebo więcej :) nie wiem jak z  zaśmieceniem świetlnym okolic, ale słyszałem o osobach które  jeżdżą tam na obserwacje.

 

Od siebie dodam Tarnawę Niżną i Bazę pod Roztokami. Nie wiem ile  tam się ludzi zmieści, ale  150 pewnie nie wejdzie. Za to niebo jest  fantastyczne. Nic nie zaśmieca nieba. Prąd można brać prosto z Bazy, na parkingu przed  pokojem można się rozstawić. Cenowo to jak ja jeżdżę do około 30zł noc. Żarcie jak się zamówi rano, to obiad zrobią. Placek po bieszczadzku... najlepszy w regionie. Jak miał by być lepszy standard to w  Muczne jest nowiuśki hotel leśników. Warunki jak marzenie  i cenowo też w miarę. Usytuowanie jednak podobne  do Zatwarnicy. Góry dookoła. Jak ze światłem na noc, nie mam danych.

 

Można się jeszcze w Wołosatym po kwaterach rozlać. Tam warunki obserwacyjne  nazwał bym bardziej niż zadowalające. W okolicach wejścia na szlak prowadzący na Tarnicę jest dużo miejsca i sporo nieba. Stąd jak i z Mucznego jest szybkie podejście albo na Tarnice albo na Bukowe Berdo. SA czy Fastrona spokojnie można wnieść ze sobą i cieszyć się jak małe dziecko z lizaka. W tym roku nocowałem na Haliczu. Było przepiękne niebo mam kilka 20sek ze statywu na 10mm.   

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Iluvatar napisał:

Ja bym wybrał domek w Połoninach.

One mają kominki jak w Natura Park, ogrzewanie gazowe/elektryczne czy jakieś centralne?

W domkach kominka niestety nie ma ale możliwe jest ogrzewanie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mxer napisał:

Jako stały bywalec  w Zatwarnicy, to zaraz za mostkiem jest po prawej stronie parking i wiata ogniskowa. Terenu dużo i 150 sprzętów się zmieści. No ale  na plecach tego nie przeniesiecie.

Zatwarnica jak i Sękowiec leża u podnóża gór, widok w niebo jest dość mocno ograniczony. Sklep dobrze zaopatrzony :) Jest też fajne kino na kanapach. Żarcie w ośrodku o którym piszecie jest  takie se. Tyłka nie urywa.

 

W Lutowiskach, a właściwie przed macie https://chreptiow.pl/
Jest tam punkt  widokowy a w Lutowiskach też gaszą światło na noc. Ilość nieba... o niebo więcej :) nie wiem jak z  zaśmieceniem świetlnym okolic, ale słyszałem o osobach które  jeżdżą tam na obserwacje.

 

Od siebie dodam Tarnawę Niżną i Bazę pod Roztokami. Nie wiem ile  tam się ludzi zmieści, ale  150 pewnie nie wejdzie. Za to niebo jest  fantastyczne. Nic nie zaśmieca nieba. Prąd można brać prosto z Bazy, na parkingu przed  pokojem można się rozstawić. Cenowo to jak ja jeżdżę do około 30zł noc. Żarcie jak się zamówi rano, to obiad zrobią. Placek po bieszczadzku... najlepszy w regionie. Jak miał by być lepszy standard to w  Muczne jest nowiuśki hotel leśników. Warunki jak marzenie  i cenowo też w miarę. Usytuowanie jednak podobne  do Zatwarnicy. Góry dookoła. Jak ze światłem na noc, nie mam danych.

 

Można się jeszcze w Wołosatym po kwaterach rozlać. Tam warunki obserwacyjne  nazwał bym bardziej niż zadowalające. W okolicach wejścia na szlak prowadzący na Tarnicę jest dużo miejsca i sporo nieba. Stąd jak i z Mucznego jest szybkie podejście albo na Tarnice albo na Bukowe Berdo. SA czy Fastrona spokojnie można wnieść ze sobą i cieszyć się jak małe dziecko z lizaka. W tym roku nocowałem na Haliczu. Było przepiękne niebo mam kilka 20sek ze statywu na 10mm.   

 

 

Witam

 

Chreptów to 60 miejsc zaś Baza pod roztokami to tylko 30.

Nie ma możliwości zorganizowania zlotu na zasadzie "Rozlejemy się po Wołosatem" to jest nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.