Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Będę relacjonował na bieżąco :)

Niemal całą noc lało. Teraz jest pochmurno i chłodno, 13 stopni. Prognozy wyglądają różnie. Jedne mówią o wypogodzeniu w piątek, inne o opadach i burzach do końca zlotu. Jednakże są duże szanse na czyste niebo nocą.

Ogarniemy się i pójdziemy na pieszą wędrówkę po okolicy. Zajdziemy do ośrodka na zwiady. Obejrzę, jak widać niebo w różnych kierunkach. Cyknę fotki i wrzucę tutaj.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Mówiłam, że będzie burza cały czas, to mi nie wierzyliście. W takim razie powtórzcie sobie starannie chemię nieorganiczną, bo będę pytała. Od rana do wieczora, na ocenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bellatrix napisał:

Mówiłam, że będzie burza cały czas, to mi nie wierzyliście. W takim razie powtórzcie sobie starannie chemię nieorganiczną, bo będę pytała. Od rana do wieczora, na ocenę. 

gdzieś zgubiłem indeks;) nie będzie gdzie wpisać oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wimmer napisał:

Będę relacjonował na bieżąco :)

Niemal całą noc lało. Teraz jest pochmurno i chłodno, 13 stopni. Prognozy wyglądają różnie. Jedne mówią o wypogodzeniu w piątek, inne o opadach i burzach do końca zlotu. Jednakże są duże szanse na czyste niebo nocą.

Ogarniemy się i pójdziemy na pieszą wędrówkę po okolicy. Zajdziemy do ośrodka na zwiady. Obejrzę, jak widać niebo w różnych kierunkach. Cyknę fotki i wrzucę tutaj.

Obfite opady w dzień = tony wilgoci nocą.

Będą potrzebne dobre suszarki - oby tylko "eski" w domkach to wytrzymały :P

 

Ostatnio w Zatomiu po takich opadach niby było bezchmurnie a gwiazd praktycznie nie było widać przez mgłę (od parowania)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lolak89 napisał:

gdzieś zgubiłem indeks;) nie będzie gdzie wpisać oceny.

 

55 minut temu, Bellatrix napisał:

Trudno, i tak Cię odpytam, najwyżej Ci nic nie postawię.

Hola hola, dzis żyjemy w czasach elektronicznych indeksów :) studentom wpisuje sie ocenę w system, a na to zawsze jakimś cudem znajduje sie miejsce :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, olsza1 napisał:

Dwie rzeczy mi się nasunęły.

1. super, że pojawił się wątek wegetariański (uwaga- ryba to też zwierzę, czyli wegetarianie jej nie jedzą, to tak w ramach doinformowania ;) ).

Obstawiam oscypki, ryby też jadam :) czasem. Proponuję też ziemniaki najzwyklejsze w świecie- pycha i tanie! plus bakłażan przyzwoicie się spisuje na grillach. Czy opcja dla wegetarian będzie w cenie grilla? Na zimowym fajnie wyszło, były robione sałatki, fasolki, papryki pieczone. Smutne było to, że niestety na zimowym była opcja i wege i mięsna, to "mięśni" rzucili się na zielone i w jeden wieczór nie było już co wrzucić na ząb.

 

2. Możemy z Januszem ok. 13:30 ruszać z Kielc- ktoś przejeżdża? Może zabrać dwójkę z plecakami po 30 l każdy? Możemy gdzieś też dojechać.

 

PS Czy są osoby chętne na jogę? Macie karimaty? Ja ich niestety nie zapewnię. No chyba, że ośrodek ma, to mogę tam jutro zadzwonić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, olsza1 napisał:

 

PS Czy są osoby chętne na jogę? Macie karimaty? Ja ich niestety nie zapewnię. No chyba, że ośrodek ma, to mogę tam jutro zadzwonić.

 

Tak, moja żona, którą po raz pierwszy udało mi się namówić na wyjazd na zlot aż podskoczyła, jak jej powiedziałem, że rzuciłaś taką propozycję. Sama praktykuje jogę od wielu lat, jest instruktorką i prowadzi zajęcia z jogi kręgosłupa. Bardzo chętnie się przyłączy do tej inicjatywy. Możemy też zabrać kilka mat i jakieś pomoce do ćwiczeń. Myślę, że może być to fajne uzupełnienie programu, szczególnie z myślą o osobach towarzyszących, mniej zainteresowanych naszymi astronomicznymi prelekcjami. Tak więc rzucam luźną propozycję do Szanownego Komitetu Organizacyjnego w osobie Adamo, że może warto wspomnieć o tej inicjatywie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

Tak więc rzucam luźną propozycję do Szanownego Komitetu Organizacyjnego w osobie Adamo, że może warto wspomnieć o tej inicjatywie.

JOGA - Jakieś Ożywienie Grupy Astromaniaków 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą to w sumie cholera wie. Żyje własnym życiem. Nawet Słońce chwilami wygląda. Nie wiem, czy wierzyć tym prognozom.

Byliśmy zajrzeć do naszego ośrodka. Wygląda to bardzo ładnie i urokliwie. Domki fajne, trawka wystrzyżona na jeża zachęca żeby po prostu na niej leżeć. Pomiędzy domkami szerokie alejki pomogą w nocy spokojnie i bezpiecznie przejść że sprzętem.

Zdjęcia tego nie oddają bo trochę pochmurno, ale tam jest zielono i soczyście :)

IMG_20180508_144352-1664x936.jpg

IMG_20180508_144603-1664x936.jpg

IMG_20180508_144318-1664x936.jpg

IMG_20180508_144117-1664x936.jpg

IMG_20180508_144401-1664x936.jpg

IMG_20180508_144247-1664x936.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, olsza1 napisał:

PS Czy są osoby chętne na jogę? Macie karimaty? Ja ich niestety nie zapewnię. No chyba, że ośrodek ma, to mogę tam jutro zadzwonić.

Moja żona bardzo chętnie, karimatę weźmie ze sobą.

Pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Jasne!

Niebo niestety też..... :(

 

Wimmer, dasz radę zrobić szerokokątne zdjęcie nieba nocą pokazujące light pollution?

W razie złych wyników proponuję skok w naprzestrzeń na ciemną górkę za Stężnicą. Przypomnę. Tylko 6 km dalej i ponad 200 m wyżej. Pamiętam obłędny obraz Obłoku GwiezdnegoTarczy przez lornetkę z tego miejsca podczas ubiegłorocznego obozu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

Wimmer, dasz radę zrobić szerokokątne zdjęcie nieba nocą pokazujące light pollution?

Nie licząc dwóch przeszkód:
1. Z astrofoto nie jestem zbyt dobry
2. Znów leje deszcz

To jasne, mogę zrobić pojedynczą 30-sekundówkę z 18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.