Skocz do zawartości

Test nowego silnika Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

Możesz to rozumieć jak chcesz, ale wolałbym jednak, żebyś był świadomy, że jak ludzie zaczną opuszczać Astropolis (czyli będzie się kurczyć), to ja nie będę z tego powodu szczęśliwy :P W tym kontekście niestety/stety analityka jest istotna. Oczywiście każdy powie, że dla niego nie ma to znaczenia, ale w rzeczywistości idzie tam, gdzie jest najwięcej ludzi i "coś się dzieje". 

"Gorzej będzie odbierał to autor zdjęcia  ponieważ nie mam możliwości przyznania mu adekwatnej oceny. Rozumiem to klikam dalej." - a tego chyba nie zrozumiałem.

Nikt tego forum nie opuści bo jest świetnie prowadzone. Nie ma takiego powodu.

Klikam dalej j oznacza, że klikam " lubię to" a wolałbym np. użyć czegoś w rodzaju " dobre ale jeszcze trzeba nad tym popracować"  kto już wcześniej o tym pisał. Po prostu lajki bardziej oryginalne - astropolisowe niż FB-kowe.

Ok, nie przejmuj się mną  Adam tak jak jest też będzie dobrze, po prostu Czarne Lustro zryło mi trochę beret ale chyba nie bez powodu :flirt:

 

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

To pewnie trzeba będzie zrobić, choć patrząc na to, jak są używane lajki, to w sumie nie wiem po co to zmieniać? 

Nie wiem, jak inni, ale w mojej opinii pozostałe "emocje" nie są w pełni czytelne lub wystarczające.

"Dziękuję" i "Kocham" jestem w stanie zrozumieć jako silniejsze od zwykłego lubię. Gdybym dostał "Haha" w wątku innym, niż dowcipy, to bym nie wiedział, czy opowiedziałem żart, czy ktoś się ze mnie naśmiewa lub napisałem coś głupiego. Otrzymując znaczek "Zmieszany" wolałbym dokładnie wiedzieć, co jest nie w porządku z moją wypowiedzią. "Smutny" widziałem chyba tylko w wątku o śmierci Hawkinga.

Trochę na wyrost to napisałem, ale jestem zdania, że jeśli ktoś chciałby napisać "fajne zdjęcie" lub "super", to tutaj system plusów się sprawdza. W innej sytuacji czytelniej i jaśniej będzie napisać, co się czuje/sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Iluvatar said:

A może zamiast zmieniać ikonki na bardziej astro, po prostu je wywalić? Zostawić najprostsze "+"/"-" (w jakiejkolwiek formie graficznej) i nie rozdrabniać się, jak to właśnie ma miejsce na FB.

patrząc jak teraz są używane te ikonki widać że "serduszko" jest na specjalne okazje, "łapka" to chleb codzienny. mają swoją intuicyjnie rozumianą wymowę. jeżeli obawiamy się, że klikanie spłyca komunikację, to zostawienie tylko "+"/"-" spłyca jeszcze bardziej, więc nie, tego bym nie chciał.

 

teraz pojawiła się jeszcze strzałka w dół jako ocena negatywna. przedtem jej nie było że nie wzmacniać negatywnych emocji (?) czy jej dodanie teraz jest efektem ubocznym aktualizacji czy to przemyślana decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwostkę. Rozmawiam z kilkoma właścicielami dużych for, które przeszły z IPB na Discourse i wszyscy zgodnie twierdzą, że zmiany wyszły na dobre, albo nawet bardzo dobre. Poniżej kilka argumentów z realnego użytkowania (2 różne źródła):

  • Dla nas było to bardzo dobre. IPB było przestarzałe, wolne i trudne w optymalizacji (mamy duży ruch na forum), miało problemy z SEO i nie widzieliśmy w nim przyszłości. Discourse się sprawdził, wszystkie parametry które mierzymy przez Google Analytic poszły w górę. Dobra decyzja. 
  • My zauwazylismy na starym forum np. duzo problemy z akceptacja nowych uzytkownikow, dziwnymi zapedami moderatorow. Discourse pozwala powoli przechodzic na moderacje bardziej spolecznosciowa (zamiast wszystkomodacych moderatorow masz flagi i mozliwosci dzialania uzytkownikow z wiekszym poziomem zaufania). IMO dobry kierunek.

I co tu robić? Zerwać z przeszłością, czy kontynuować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paether napisał:

Jak drastyczne byłoby to zerwanie z punktu widzenia dotychczasowego dorobku forum? 

Dorobku? Żadnego. Zakładam, że wszystkie posty i wszystkie wątki muszą być przeniesione, to warunek i priorytet #1. Za to będą łatwiej dostępne (indeksowanie i wyszukiwanie + kontekstowe podpinanie). Prawdopodobnie nie przeniesiemy:

  • Wiadomości prywatnych
  • Awatarów (jest jakiś problem, ale jeszcze badam)
  • i to wszystko na razie
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Wiadomości prywatnych

To może być akurat spory problem, między innymi dla mnie :) Trzeba będzie dać ludziom czas na zapisanie sobie tych rozmów. Jest jakiś przycisk do archiwizacji? Nie mogę znaleźć...

Ale na nowym forum PW pozostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30 April 2018 o 08:35, Piotr K. napisał:

Hej, od jakiegoś czasu przestało mi działać wyszukiwanie nowych postów / tematów, które się pojawiły od czasu ostatniej wizyty. Filtry kanału niby dobrze ustawione, a i tak ciągle wyświetla, że "There is no new activity to display"... Coś robię źle...? :)

Hmm, nikt nie ma podobnego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paether napisał:

Mógłbyś rzucić screena jak to wygląda?

Jasne :) Pierwszy to komunikat który się wyświetla po kliknięciu w ikonkę nowej zawartości, a drugi - ustawienia filtrów (u mnie się zapisują). Komunikat wygląda tak, jakby od czasu poprzedniej wizyty nie pojawiły się żadne nowe posty/tematy (mimo, że się pojawiły).

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30 April 2018 o 08:35, Piotr K. napisał:

Hej, od jakiegoś czasu przestało mi działać wyszukiwanie nowych postów / tematów, które się pojawiły od czasu ostatniej wizyty. Filtry kanału niby dobrze ustawione, a i tak ciągle wyświetla, że "There is no new activity to display"... Coś robię źle...? :)

Póki co wciąż tak samo, nie działa wyświetlanie nowych postów/tematów... Nikt inny nie używa tej funkcji prócz mnie...? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.