Skocz do zawartości

Test nowego silnika Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

ale jednak prosty wniosek że lajki zmniejszają aktywność bo zrobiło się mniej postów to nadużycie - uczciwie byłoby wtedy liczyć również kliknięcia w ikonkę jako post.

albo odwrotnie - do aktywności liczyć tylko posty o jakiejś minimalnej długości, żeby odrzucić te, które treściowo są równoważne z lajkami.

 

(nie mam na myśli że interakcja przez klikanie w ikonki jest dobra albo że jest zła, tylko że próbujemy wyciągac wnioski z zafałszowanych danych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie ma co się doszukiwać bo to brak pogody zabija wszystko a że my Forum o specyfikacji astrofoto wiec jest jak jest. Przecież ja się obawiałem że wysyp tanich CMOSów zasypie nas tysiącami tematów ze zdjęciami a tu nic podobnego, siedzę i słucham jak deszcz stuka w okno dachowe :mellow: zamiast zbierać materiał na jutro pokazane zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HAMAL napisał:

Przeczytałem :) całe :D

napisałem niedawno mądry status :lol: przytoczę bo on zawiera istotę problemu, po części :)

photo vs visual 

p- Kocham astronomię

v- Kocham astronomię

p- Kocham astrofotografię

v- Kocham astroobserwacje

p- Kocham zbierać materiał na zdjęcia galaktyk całe noce

v- Kocham obserwować i szkicować galaktyki całe noce

p- Kocham analizować detale budowy galaktyk na moich zdjęciach

v- Kocham analizować detale budowy galaktyk na Twoich zdjęciach

 

Nie ma lajkow i musze napisac no :) Po pierwsze, naprawde sie ciesze, ze do takich wnioskow zdryfowal watek. Dla socjopaty takiego jak ja, wiedza ze nie tylko ja sadze, ze swiat wokol mnie  sfejsbuniowal jest wazna dla stabilnosci emocjonalnej :) A po drugie, dawno juz nie przeczytalem tekstu ktory tak idealnie by mnie trafil (cytat wyzej). Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były by lajki, mógł bym podziękować lajkiem :)

 

Myśl taka z życia :D

Babciu, czemu jak Ty rozpalasz w piecu to tak fajnie szybko robi się ciepły, a jak ja to robię, to ogień tak powoli się rozprzestrzenia?

Bo ja załaduje piec i zostawię niech się spokojnie zajmie a ty wnusiu ciągle tam zaglądasz, grzebiesz i poprawiasz.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Hans said:

Eee, nie. Najpierw bym musiał poszukać obrazka, potem wlepiać jak <samocenzura> , to... już łatwiej skrobnąć dwa zdania ;)

nie, to jest jako emotka bardzo łatwe do użycia, nawet nie trzeba klikać, wystarczy napisać dwukropek like dwukropek

:like: :like: :like: :like:  :like:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, HAMAL said:

Jeszcze inna kwestia.

Wessel w tym wątku poświęca za nas wszystkich swój czas dla początkującego,  normalnie oblajkował bym "Dziada" w podzięce, a teraz tego uczynić nie mogę :ermm:

nie mamy wyjścia, teraz w takiej sytuacji musimy się wtryniać do rozmowy i dziękować pomiędzy wypowiedziami oraz potwierdzać słuszność przedstawianych porad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagający dostał by od 20 osób lajki, to by się zarumienił tak by mu się zrobiło przyjemnie i miał by zapał działać dalej, a tak 20 osób mu nie napisze "super radzi, polać mu" więc myśli że jest osamotniony w zadaniu.

 

Zawsze jak trafię na taki temat, staram się lajkować pomagających, to nie jest przykład na potrzebę chwili.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HAMAL napisał:

Nie wiem jak was, ale mnie to wielkie coś z kciukiem odrzuca :uhm:

Mnie też :) Tak samo, jak odrzuca mnie słowo "lajk". A sama idea tego "tworu" budzi we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony zgadzam się, że to rozleniwia w pisaniu, ale z drugiej często jest znacznie więcej postów wartych kliknięcia tego wstrętnego "czegoś", niż pisania posta. No i jakoś tak przyjemnie się robi, jak post zbiera dużo tych kciuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja za "lajki", "dziękujki", i "kochajki" zniknęła. I dobrze. Jestem za.
Jednakże jakiś wyznacznik wartościowego posta, czy tematu by się przydał. Może jakoś bardziej użyć tych gwiazdek do oceniania tematu, które są na górze?
W sumie sam nie wiem, czy to potrzebne. Podyskutujemy, może coś ustalimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas wydzielac nowy watek ;)

Wracajac do problemu kategorii i zmniejszenia ich ilosci - czy przypadkiem nie rozmnażalismy ich by dac szanse tym zamierajacym? Sa jakies statystyki czy pomoglo? Nie jestem specem od analizy ludzkich zachowan w sieci, ale na rozum amatora, jesli AP nie jest tworem komercyjnym nastawionym na ilosc klikniec by zgenerowac zysk z reklam, nie musi miec struktur obecnie bedacych na topie/uwazanych za najefektywniejsze dla userow (a w realu naj w wymuszaniu klikniec w liczniki reklam :) )

Cos odplynalem... wracajac do meritum, jesli cięcie dzialow i kategorii i zastapienie tego silną indeksacją i tagowaniem ma pomoc userom, to pod spodem propozycja aby zainicjowac dyskusje.

 

- NIE MAM TU NAZWY - Artykuly, nauka, projekty naukowe otwarte dla wsparxia amatorow, astronautyka
- SPOLECZNOSC AP - Sprawy AP, D.O., forum modow, konkursy, spotkania,  zloty, wszystko co sie nie miesci
- SPRZET ASTROAMATORA - Sprzet, zakupy, porady, gielda, testy, recenzje
- ASTRONOMIA AMATORSKA -Astrofotografia, fotometria, spekrometria, galeria
Obserwacje, szkice
 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hans napisał:

- NIE MAM TU NAZWY - Artykuly, nauka, projekty naukowe otwarte dla wsparxia amatorow, astronautyka

KOSMOLOGIA?

A na CN zastanawiają się na podzieleniem astrofotografii na CCD i CMOS :D


- KOSMOLOGIA
- SPOLECZNOŚĆ AP
- SPRZĘT ASTRONOMICZNY
- ASTROFOTOGRAFIA
- ASTROOBSERWACJE

:uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HAMAL napisał:

Jeszcze inna kwestia.

Wessel w tym wątku poświęca za nas wszystkich swój czas dla początkującego,  normalnie oblajkował bym "Dziada" w podzięce, a teraz tego uczynić nie mogę :ermm:

No no tylko nie Dziada, dobra? :) 

To że mi się trzeci wnuczek urodził właśnie to kurde od razu od Dziadów wyzywają. Co za ludzie :):):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

No no tylko nie Dziada, dobra? :) 

To że mi się trzeci wnuczek urodził właśnie to kurde od razu od Dziadów wyzywają. Co za ludzie :):):) 

Dziada - Określenie o wydźwięku potocznie negatywnym, wywołującym niekorzystne skojarzenia, jednak użyte w pewnym kontekście, jest określeniem o wydźwięku bardzo pozytywnym, mające podkreślić chęć mocniejszej argumentacji pochlebnej wypowiedzi, wnoszące nadto pewną nutę poufałości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć, choć jestem w stanie w to uwierzyć w Chinach testuje się pomysł wyceny ludzi punktami za różne aspekty życia, wykształcenie, praca, punktacja rodziny i przyjaciół, czekać tylko aż to u nas wejdzie. Od tego będzie zależeć do jakiej szkoły dostaną się twoje dzieci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Lajki są przejawem lenistwa i braku ochoty pogłębiania rekacji/wiedzy.

Skąd takie absurdalne wnioski? Tzw. Lajki to system interakcji pomiędzy piszącym a czytelnikiem. Bardzo ważny system. Po drugie sprowadza dyskusje do merytorycznej zawartości. Jeśli ktoś nie jest w stanie napisać nic ponad "dobre / ok / super" to niech pozostawi tylko swoją reakcje.

Założenie że przy braku możliwości "lajkowania" ktoś napisze sensownych kilka zdań, popartych własna argumentacją jest niedorzeczne.

 

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

faktycznie trzeba mocno odcinać się od mechanizmów Fb

Tak myślałem, że nie chodzi o system "lajkowania" tylko o FB. No tak, jest nagonka na fejsa, a że człowiek zwierze stadne to zrobi to co inni / modne / trendy itp. 

Człowiek wolny to nie ten co nie ma FB, tylko ten który ma "wywalone" na to co inni o tym sądzą. 

--

PS. Za dużo na tym forum zmian, przetasowań, graficzek, bajerów. Platforma do dyskusji powinna być prosta, przejrzysta, w pozytywnym znaczeniu klasyczna. To nie "wybajerzona" strona dla agencji reklamowej. Zamiast dyskutować o meritum sprawy (astronomii), to rozprawiamy o tym jak powinna wyglądać dyskusja (forum). Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.