Skocz do zawartości

Eta Carinae od Złotnika


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin tak na szybko w przerwie między naszymi orłami mała konkluzja:

minimalnie zmniejszył bym gwiazdki tak o 20-30% aby jeszcze zwiększyć zasięg tej pięknej mgławicy

a do tego warto by jeszcze odrobinę zlikwidować te kolorowe gwiazdki będące pozostałością narrowbandowej obróbki.

Hej,

 

 

EtaCarina_SHO_V1_B.jpg

 

redukcja kolorowych gwiazdek.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paether napisał:

Na moim laptopie z nieco 'matowymi' ustawieniami kolorów, wygląda naprawdę dobrze, ale na smartfonowym amoledzie wręcz fenomenalnie, szczególnie w połączeniu z tymi drobniutkimi gwiazdkami wokół :Cheers:

 

:)

Kiedyś miałem z kimś dyskusję nt amoledowych wyświetlaczy. W założeniu były stawiane jako te do których robi się porównania. Tym bardziej się ciesze, że wygląda dobrze. Sam nie posiadam żadnego urządzenia z takowym obecnie ;)

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilsc napisał:

Marcin - to zdjęcie z 2017 czy 2018?

 

Cudowne

A to mam ciekawostkę. Jak pamiętasz byłem w kiepskim stanie w ub roku :hmm:  i chyba mało co utkwiło mi w pamięci. Gdy przymierzałem się do sesji w tym roku odkryłem materiały o których nie miąłem pojęcia (lub zapomniałem) na pendrivie który pojechał ponownie jako backup :movingtongue: Tak uniknąłem duplikowania uff ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Spirit_ napisał:

A próbowałeś HaS2O3 jako RGB tylko na gwiazdach? Też można :)

Od kiedy dowiedziałem się że przy obrobce Narrowband izoluje sie gwiazdy, to dziwie się że nikt ich potem nie sklada jako pseudo-vizual, czyli coś w stylu:

R = 0.3Ha + 0.7SII

G = 0.7OIII + 0.3Ha

B = OIII

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek_N napisał:

Od kiedy dowiedziałem się że przy obrobce Narrowband izoluje sie gwiazdy, to dziwie się że nikt ich potem nie sklada jako pseudo-vizual, czyli coś w stylu:

R = 0.3Ha + 0.7SII

G = 0.7OIII + 0.3Ha

B = OIII

A co to za "receptura" ? W jakich proporcjach stworzyć RGB z HSO? Nie znałem.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

a do tego warto by jeszcze odrobinę zlikwidować te kolorowe gwiazdki będące pozostałością narrowbandowej obróbki.

Moim zdaniem te kolory są bardzo fajne i można je zostawić. Są kolorowe, od żółtego do niebieskiego, tak jak w RGB. Nie jest to żadna jednokolorowa magenta do usuwania.

Nawiasem mówiąc, nie mam pojęcia od czego zależą kolory gwiazd, jakie dostaniemy w HST. Mi zazwyczaj wychodziła magenta, ale raz udało się uzyskać piękne niebieskie i pomarańczowe. A technika była taka sama :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _Spirit_ napisał:

A co to za "receptura" ? W jakich proporcjach stworzyć RGB z HSO? Nie znałem.

Różne są "receptury". Tą napisałem z głowy. 

Astro-anarchy tworzy calościowe (nie że same gwiazdy) pseudo-vizual z narrowband i wyglada to bardzo fajnie:

https://astroanarchy.blogspot.com/2018/01/sharpless-157-sh2-157-in-visual-colors.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.