Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesze sie ze tu dotarłem. Andrzej z Jaworzna 43 lata.

Kiedyś w szkole interesowałem sie astronomią, ale wtedy było to zajęcie bardziej dla wtajemniczonych, nie było niczego, ludzie sami sobie teleskopy robili (ja tez, ale z miernym skutkiem) Odpuściłem sobie ten temat chyba na 20 lat zmieniajac zainteresowania na bardziej fotograficzne, lotnicze itp Rok temu jadąc samochodem zona pokazala mi kopulke na dachu. Zatrzymalem sie i powiedzialem - o kurde!!!

To bylo olsnienie. Od tej pory nie moglem przestac o tym myslec - zaczalem drazyc temat. Kopulka juz jest i u mnie, kompletuje sprzet i mysle ze w wigilie wypatrze pierwsza swoja gwiazdke uzbrojony w dobry teleskop :-) mam sporo do nadrobienia...

Jak by ktos z Was uprawial jeszcze spadochroniarstwo to lepszego kumpla na lykendy nie moglbym sobie wymarzyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hello!

 

i coz mam napisac?....zaczelo sie od budowy domu a wlasciwie zakupu domu w stanie surowym w okolicy gdzie jest cicho, ladnie, i ciemno. Nie interesowalem sie wczesniej astronomia czy astrofotografia, a zamieszkanie w miescie posrod wysokich betonowych blokow i oslepiajacych latarnii nie sklanialo do spojrzenia w niebo.

Teraz gdy wykanczamy bardzo powoli nasz maly domek mamy nierzadko okazje do pozno wieczornych spacerow z pieskiem czy tez do dlugich posiadowek przy ognisku z zadartymi ku niebu nosami na wprost nisko polozonego gwiazdozbioru Skorpiona.

Tutaj po raz pierwszy zaobserwowalismy nadlatujacego ISS-esa czy tez niedawne perseidy.

Niedawno zaczalem zagladac na takie strony jak Heavens-Above czy tez Calsky.

Domek pochlania lwia czesc naszych dochodow ale myslimy o zakupie Newtona Sky-Watchera 150/1000 EQ3-2 i wykorzystania naszej alfy 200, ktora dostalismy niedawno w prezencie po tym jak nauczymy sie jej uzywac..hehe

a dzis sie tutaj zarejestrowalem :-)

 

pozdrawiam

 

d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak troszke jestem przerazony ta forumowa nomenklatura...malo z tego wszystkiego rozumiem i obawiam sie ze bedzie troche zabawy, szczegolnie ze ani atronomia ani tez fotografia nie jest moja mocna strona:-(...zaczne jednak od podstaw fotografii cyfrowej :Boink: moze cos wtluke do glowy :-)

 

 

pozdrawiam

 

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Chciałbym powitać wszystkich forumowiczów i z góry przeprosić za wtargnięcie żółtodzioba z lornetkowym doświadczeniem w grono profesjonalistów :P

Moja przygoda z astronomią rozpoczęła się bardzo dawno temu. Kiedy miałem zaledwie kilka lat mama pokazała mi Wielki i Mały Wóz. Zachwyciłem się ogromem otaczającego nas Wszechświata. Przestałem patrzeć w niebo jak w zdjęcie białych kropek. Zacząłem dostrzegać ogrom i głębię przestrzeni która nas otacza. Obserwacje ograniczały się jedynie do gapienia się w niebo, odszukiwania Wielkiego i Małego Wozu, Gwiazdy Polarnej i rozmyślań nad ogromną ilością gwiazd w mlecznobiałym pasie na niebie. Kolejnym milowym krokiem w mojej przygodzie z astronomią było dostanie na gwiazdkę (czyż to nie wspaniały zbieg okoliczności? :lol: ) (chyba w 4. klasie podstawówki) teleskopu. Sprzęt był zaledwie zabawką o naprawdę mikrych możliwościach które znacznie przekracza nawet moja lornetka ale cóż to była za radość! Odmrożone palce przy podziwianiu styczniowego nieba, i późne kładzenie się spać po wielogodzinnym gapieniu się w Łysego. Teleskop mam do dziś i korzysta z niego młodsze pokolenie ;) Zacząłem wiele czytać o astronomii. Najwięcej przeczytałem o planetach, typach gwiazd i gwiazdozbiorach. Od tamtej pory niewidzialna siła niczym magnes ciągnie mnie do gwiazdozbioru Oriona, tak ważnego i odgrywającego wielką rolę w historii ludzkości. Dalej poznałem Łabędzia, Lwa i Smoka które sprawiają mi wiele radości za każdym, już n-tysięcznym znalezieniu ich na niebie :) Zaczęły się moje pierwsze obserwacje rojów meteorów. Ogromne wrażenie wywarła na mnie kometa która pojawiła się w 1998 roku, a także późniejsze całkowite zaćmienie Słońca z 11 sierpnia 1999r. Wykonaliśmy wtedy z dziadkiem przydymione płytki szklane do obserwacji zjawiska. Zacząłem myśleć o lepszym sprzęcie do obserwacji Kosmosu. Po skończeniu podstawówki dostałem naprawdę porządną lornetkę (zdjełano w CCCP) z której korzystam do dziś :) Było dla mnie wielkim zaskoczeniem, że można dostrzec nieuzbrojonym okiem jedną z galaktyk które do tej pory oglądałem w książkach i na Discovery. Spędziłem pół nocy na poszukiwaniu legendarnej Andromedy. I udało się! Dziś znajduję ją prawie z zamkniętymi oczami, a obiekty głębokiego kosmosu z M31 na czele są moimi ulubionymi obiektami na niebie. W liceum dałem popis swojej wiedzy wykłądając na dwóch lekcjach geografii budowę Wszechświata, za co zostałem uhonorowany 6 do dziennika, a wielu moich kolegów zaczęło się interesować astronomią (ależ jestem skromny hehe :P) Kiedy poszedłem na studia, wiadomo, zacząłem mieć o wiele więcej wolnego czasu :D Dopiero niedawno zrodził się pomysł wyposażenia się w sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Tą zawiłą drogą trafiłem na astro-forum. Przez kilka dni wnikliwego czytania doszedłem do wniosku, że osoby zrzeszone tutaj są prawdziwymi pasjonatami, a co najważniejsze profesjonalistami.

 

Tak oto jestem użytkownikiem astro-forum i witam serdecznie wszystkich! :)

Edytowane przez cupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałem się przedstawić, a parę postów już wystawiłem, więc nadrabiam zaległości.

Jestem Adam Popowicz z Gliwic. Do obserwacji używam Synty 8" z zamontowanym ASCT, z resztą wszystko jest w stopce... Obserwuje na obrzeżach Pyskowic (11km od Gliwic). Kończe studnia na Polibudzie Śl na elektronice (5 rok). Astronomią zajmowałem się zrywami - głównie w liceum pisząc prace n.t. czasoprzestrzeni, wszechświata itd na różne konkursy (z powodzeniem :rolleyes: ). Przez około 6 lat zastój i teraz znów wróciłem do tego. Liczę, że uda mi się pomóc jakoś forumowiczom niektórymi pomysłami, jak i uzyskać cenną pomoc.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu (prawie)nowy:) Kilka postów udało mi się już wypocić ale jak dotąd nie przywitałem się z wami(chłopak ze wsi:D)

Moją przygodę z astro przytaczałem już w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/Celestron-Nex...5SE-t22889.html więc nie będę was zanudzał kolejnymi tego typu informacjami.Mam nadzieje że znajde z wami wspólny język i z czasem przygarniecie mnie do waszej brygady :Beer:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Zbyszek i mieszkam w Szczecinie. Astronomią interesuję sę od kilku lat i trochę fotografuję niebo. Do obserwacji używam lornetki a do zdjęć teleobiektywu. Jak z tego wynika jestem w tej materii zielony. Internet mam dopiero parę miesięcy i tu zupełnie jestem analfabetą. Dopiero się uczę. Myślę, że za jakiś czas nauczę się internetu i dorobię lepszego sprzętu.

Pozdrawiam Wszystkich.

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich.

Na imię mam Marcin, mam 38 lat mieszkam na północny wschód od Krakowa. Moją przygodę z astronomią dopiero zaczynam. Od paru dni posiadam Syntę 12’’. Mam nadzieję, że na tym forum będę mógł się podzielić fascynacją nocnym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.