Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

powinniście brać również pod uwagę czynnik cenowy, soczewka za 50 zł to nie teleskop za 2-3 tysiące

 

W sensie, że ma on być dla nas korzystny bo 50 zł to mało i będziemy mieli tani barlow czy korzystny bo niczym nie ryzykujemy kupując (to tylko 50zł)?

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Artur i astronomią interesuję się już dłuższy czas. Mieszkam w Chorzowie niedaleko mam do obserwatorium, ale niestety praca nie pozwala mi bywać tam zbyt często. Chwilowo jeszcze jestem bez sprzętu ale na dniach ma się to zmienić, ponieważ mam zamiar zakupić teleskop Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" PYREX. Jestem z wykształcenia elektronikiem, a pracuję jako pracownik ochrony. W planach mam studia na kierunku Astronomia. Astronomią zainteresowałem się już w wieku 10 lat w szkole podstawowej ale niestety ojciec nie chciał mi kupić teleskopu ponieważ twierdził że to kolejna zabawka którą się chwilę po bawię i odstawię w kąt. Jestem także licencjonowanym radioamatorem który próbował swoich sił w odbieraniu map pogody z satelit pogodowych typu NOAA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mówią na mnie Kopernik. Jest to związanie tylko i wyłącznie z moim wyglądem. Od niedawna zainteresowałem się "tą" tematyką i postanowiłem się pozbyć setek złotych. Moja żona zajmuje się fotografią i postanowiłem powiązać moje nowe zainteresowanie z jej możliwościami fotograficznymi. Zimerzam do tego że zastanawiam się nad sprzętem którym będę mógł oglądac i podziwiać a zarazem fotografować. Czytam i czytam ale nadal jeszcze nie zdecydowałem co kupić. Kwotę jaką mam zamiar przekazać to 500 np 700zł.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie. Może ktoś mi cos podpowie lub wskaże odpowiednie forum dzięki któremu podejmę prawidłowa decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kwota, którą zamierzasz przeznaczyć to niestety zbyt mało, żeby myśleć o jakimś sensownym teleskopie (o astrofotografii nie wspominając). W tym przedziale cenowym możesz dostać jakąś przyzwoitą lornetkę. Polecam przejrzeć dział "Mój pierwszy teleskop":

http://astro-forum.org/Forum/Moj-pierwszy-teleskop-f86.html

Znajdziesz w nim wiele dyskusji poświęconych zakupowi pierwszego teleskopu w różnych przedziałach cenowych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Piotr, mieszkam w Częstochowie i w ramach nadchodzącego kryzysu wieku średniego postanowiłem zająć się astronomią amatorską.

 

Temat ten zawsze mnie interesował, pamiętam jak w 1 klasie podstawówki (1976) wystraszyłem panią w bibliotece miejskiej każąc wypożyczyć sobie 2 grube książki o astronomii, takie z fotografiami i mapami w kolorze. Z nich zapamiętałem trzech astronomów, których nazwiska mogę wymienić obudzony o 4 nad ranem: Arystarch z Samos, Eudoksos z Knidos i niejaki Ułg Beg. Zapamiętałem też ryciny przedstawiające szkice kanałów na Marsie, rysowane przez Shiaparellego. Jednak nigdy w okresie mojego pacholęctwa jak i później nie udało mi się przejść do praktycznych zajęć, czyli obserwacji.

 

Dopiero niedawno, w grudniu 2008 wróciłem do astronomii, tym razem w wymiarze praktycznym pod postacią niejakiego zapału, wielogodzinnego czytania naszych i zagranicznych forów astro, wgapiania się w APOD, męczenia Stellarium no i sprzętu w jaki zdołałem się zaopatrzyć. Poczyniłem już nawet pierwsze obserwacje, nieporadnie mocując się z montażem Dobsona pod ukośnym oknem w pokoju, podczas których udało mi się odnaleźć M45, ślady M31 oraz ulec chwilowemu oślepieniu blaskiem Księżyca w pełni :blink:

 

Moim zamiarem będzie na pewno 'balkonowanie' jednak z pewnością nie pogardzę wyjazdem w teren, jeśli tylko uda się wykroić na to czas. Liczę na to że przyjmiecie mnie do swego grona i odbiorę od Was grzeczne astro-wychowanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat wskazuje, że jestem nowy :)

Muszę się dużo dowiedzieć i szybko sprawić sobie odpowiedni sprzęt, co do wymagań, a zarazem możliwości.

Mogę z tego powodu zadawać jakieś laikowe nudne pytania, ale postaram się szybko ogarnąć ten temat :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nazywam się Grzegorz, mieszkam w Białymstoku i od niedawna jestem posiadaczem ETX-a 70 AT. Jest to nieduży refraktorek z GOTO. Korzystając z dobrej pogody (jakiś czas temu) podglądałem naszego naturalnego satelitę (nawet zrobiłem parę fotek- "z ręki", znaczy z obiektywem aparatu cyfrowego w muszli soczewki :Boink:). Chcąc wypróbować system naprowadzania na obiekty, na sucho, wszedłem w posiadanie baterii 9V, zapakowałem ją do kasety, ustawiłem teleskop na północ (mniej więcej, itd.) Zaburczało, zabrzęczało, teleskop przekręcił się, ale niestety nie podniósł. Postanowiłem zatem zapakować mu VIAGRĘ, a że miejscówkę do oglądania mam za miastem, to nie miałem owej magicznej pigułki pod ręką i teleskop dalej się nie podnosi. Doszedłem do dwóch wniosków: albo oglądanie nieba go już nie podnieca (w odróżnieniu ode mnie), albo jest uszkodzony (kupowanie na Alle-grom). Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak rozłożyć i złożyć tą maszynerię. Problem objawia się w sposób następujący: kiedy teleskop obróci się w poziomie, "cyka" drugi ( o ile jest) silnik i wyświetlacz przygasa (jakby zwarcie) i wyświetla się napis "motor fehler". Język Autostara też pragnę zmienić, ale to już później.

 

Może ktoś z kolegów posiada i chce sprzedać urządzenie do zamontowania aparatu (cyfrowego) przy okularze? Może coś takiego jak tu:

 

LINK

 

Proszę o pomoc mój E-mail

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez gimzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Grzegorz. Mieszkam w Białymstoku. Jak mniemam nie ma zbyt dużo forumowiczów z tego zakątka Polski, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Astronomią interesuję się od niedawna, na razie nie mam się czym pochwalić (co prawda zrobiłem parę fotek Księżyca, ale to było "z ręki" i wyszły nieostro). Posiadam ETX-a 70 AT, nie działa (GOTO), ale nie załamuję się może z pomocą bardziej doświadczonych astro-kolegów uda mi się pokonać trudności (chwilowe mam nadzieję).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z wszyściuchami, którzy interesują się wszystkim co nad głową. Ja już od wczesnego dzieciństwa tak miałem. Najbardziej jednak pociągnęła mnie kosmologia. Jestem bywalcem wielu forów i mogę również być znany niektórym jako niebieskieucho. Ubolewam nad tym, że minąłem się byłem z wyborem studiów - zostałem prostym ekonomistą. Zgodnie ze swoim hobby, oprócz ciał i cielisk niebieskich interesują mnie również drobiny wszechświata, o których nikomu się nie sniło.

 

I to nabyło by tyle

 

 

--------------------------------------------------------------------------

Od patrzenia nic się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.