Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

I Ameryka skończona, 6h integracji, moje pierwsze RGB gwiazdki połączone z narrowbandem bez gwiazd, i ogólnie najlepsze zdjęcie jakie zrobiłem do tej pory. Teraz tylko ogarnąć obiektyw bez tak radykalnej aberracji chromatycznej.

 

 

btw, a jakby mieć taki wątek dla zdjęć nieco lepszych niż gorszy sort, ale dla których autor nie chce zakładać osobnego wątku?

 

combined_cropped_saturation.thumb.jpg.00ed6e4f0963dc18e5dc00ae20702ae0.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, stfn napisał(a):

I Ameryka skończona, 6h integracji, moje pierwsze RGB gwiazdki połączone z narrowbandem bez gwiazd, i ogólnie najlepsze zdjęcie jakie zrobiłem do tej pory. Teraz tylko ogarnąć obiektyw bez tak radykalnej aberracji chromatycznej.

 

 

btw, a jakby mieć taki wątek dla zdjęć nieco lepszych niż gorszy sort, ale dla których autor nie chce zakładać osobnego wątku?

 

combined_cropped_saturation.thumb.jpg.00ed6e4f0963dc18e5dc00ae20702ae0.jpg

 

image.thumb.jpeg.cdf839270d2056783340f4bdeb5d74a8.jpeg

Edytowane przez karp_killer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę tutaj bo na głównej za duża konkurencja ;) IC 1848 z balkonu skierowanego na stadion Wieczystej Kraków. 12h w subach po 200s, ASI 533 Color, L-extreme, debiut TS CF 80 + 0,8x reducer czyli 384mm ogniskowej. Jednak walka z OSC w mieście to katorga, na dodatek umiejscowienie balkonu mam takie że obiekt robiłem jak był na wysokości pomiędzy 20 a 50 stopni. No ale nie ma co biadolić. Jedna wersja kolorystyczna to moja radosna twórczość i bawienie się suwakami od selective color balance w Affinity, druga bardziej tradycyjna. Pozdrawiam wszystkich focących pod bortle 7-8 ;) (żart, tych focących z Namibii pozdrawiam również)

image.thumb.jpeg.056a5eed438c3dfeae4d304e1414b5f7.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7aad97565411c09674ab140107aca072.jpeg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siutek napisał(a):

Serio?? Wy to wszystko nazywacie gorszym sortem?? 

No przecież widzisz że zdjecie słabe, tylko 12h. Jakbyś wypalił tak ze 29h jak @Patryk Sokol to byloby porzadne a nie gorszy sort... a nie, czekaj, Patryka to też gorszy sort :P.

 

A tak serio panowie to bardzo ładne fotki, gratulacje!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WojtasSP320 napisał(a):

No przecież widzisz że zdjecie słabe, tylko 12h. Jakbyś wypalił tak ze 29h jak @Patryk Sokol to byloby porzadne a nie gorszy sort... a nie, czekaj, Patryka to też gorszy sort :P.

 

A tak serio panowie to bardzo ładne fotki, gratulacje!

Moje jest po prostu niedokończone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stfn napisał(a):

 

Dziękuję, ładnie wyciągnąłeś szczegół, ale ta kolorystyka mi nie podchodzi :)

Nie dotykałem detali, a kolorystyka wyszła z automatu i się nią nie bawiłem. Jedynie wyrównałem tło, bo w środku masz wszystko czerwone, nawet to, co powinno być czarne. Popatrz na inne zdjęcia tego obiektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sh2-171, NGC-7822, gromadka NGC-7762

samyang 135, asi533mc, filtr zwo DuoBand (czyli taki L-Enhance)

poplątało mi się wszystko przy tym obiekcie. jedne suby 180s, inne 300, z jednej nocy zebrałem klatki kalibracyjne, z drugiej nie. raz na f2,8, za drugim razem nawet nie wiem :(

zdecydowanie gorszy sort.

halo podejrzewam że od filtra. dzisiaj przymknę do f4, zobaczymy jak wyjdzie.

 

RescreenedResult1.png.88ad6b1f77aabf28c57b3bbce6487edd.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość dołożenia w zestawie dodatkowego filtra IR-cut? Tak żeby sprawdzić, czy to halo nie jest spowodowane rozogniskowaną podczerwienią. BTW, komuś już gdzieś na forum to pytanie zadawałem, ale Tobie chyba jeszcze nie (jeśli tak, to sorry za krótką pamięć :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Californi dozbierałem RGB.

Niestety - na dwie noce zebrałem po 1h każdego kanału (najpierw sfochały mi sięgrzałki, a drugiej nocy kabel do koła filtrowego - setup idzie na przegląd i wymianę kabli).

Efekt jest taki:
California3.thumb.jpg.0d44bb9be4b866d730d05036613868a7.jpg

 

Jeszcze nie wiem czy porządnie to obrobię, czy dozbieram więcej RGB.

Trochę mi szkoda wypadu w teren, ale z drugiej strony luminację mam dobrą, więć trochę szkoda

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przydałoby się dozbierać materiału i trochę h-alpha no i przypomnieć sobie jak się obrabia bo po 2 latach prawie wszystko zapomniałem. 50x180 sekund, Redcat na AM5, ASI533 wszystko spięte z Asiair. Ciemne wiejskie niebo 24 km od Tarnowa.

 

 

M31 galaktyka po porawkach.jpg

Edytowane przez JustinSullivan
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.