Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Mała zabawa w ogrodzie, próbowałem wycisnąć ile się da z jednego zdjęcia telefonem.

Przysięgam, ża 80% tych gwiazd nie było widać gołym okiem :D co zdziwiło mnie po obejrzeniu rezultatu ale podejrzwam, że tu mocna obróbka Samsunga wskoczyła.

 

Tak czy siak, max 10s naświetlania wiele nie da, nie przy tym niebie.

 

ISO800, F1.7, czas naświetlania auto (cieżko to ogarnąć na domowej apce).

EDIT: Stabilizowane gimballem Zhiyun postawionym na ogrodowej lampie 😁

 

Kraków, bortle 500 ( ;) ), łysy na całego, jak zresztą widać.

 

20240216_202231.jpg

Edytowane przez PrismoSal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncza klatka 180s, Bortle 2.

 

Serce krwawi, od listopada zero sprzyjających warunków na sesję, nie wiele brakuje, a już połowa marca :( 
Oprócz tego zebrałem jeszcze krótką ekspozycję LRGB na rdzeń

 

 

image.thumb.jpeg.5614507a91d7e1257d2af0e4f5ce18fe.jpeg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie znalazłem żadnego foto NGC 3020, to tak kronikarsko w zasadzie stwierdziłem - trzeba spróbować. Mimo, że skala nie ta, że matryca też nie jakaś super duper, to parę fotonów złapałem.

 

100x300s; SW 200/1000 i poczciwy Canon 2000D

 

https://theskylive.com/sky/deepsky/ngc3020-object

NGC 3020 2048.jpg

 

 

NGC 3020 2048 opis.jpg

Edytowane przez monter
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 08:58, wismat napisał(a):

Spory crop na pacmana.

3 godziny 15 min Ha.

w tym sezonie raczej nie dokończę. Dodatkowo ciągle walczę z dziwną chropowatością i tym że STF nie wyciąga tak jak powinien. Musze manualnie mu parametry zmieniać żeby robił to poprawnie. Ze zdjęciami z poprzedniej kamery na poprzednich filtrach nie było takich cyrków... hmmm..
 

pacman2 3godz15.png

Nie potrafię tego opisać, ale ten kadr ma w sobie coś intrygującego, czym robiłeś :-)?

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrisJot napisał(a):

Nie potrafię tego opisać, ale ten kadr ma w sobie coś intrygującego, czym robiłeś :-)?

Mam William Optics GT 81 IV z flattenerem 6AIII, kamera to asi 2600mm-p, a filtr Ha to Antlia 3nm 36mm.

Dzięki :) Może w tym roku uda się dokończyć zdjęcie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @diver zainpirował mnie ostatnio swoją gromadą i stwierdziłem, że spróbuję się chociaż zbliżyć do wcześniejszego podejścia, ale chyba z mizernym skutkiem. Palone 2 dni temu i mimo, że księżyc nie był jeszcze w pełni, to świecił jak stroboskop. Ani DBE ani GraXpert czy GC nie potrafiły sobie poradzić z gradientami na luminacji, która była również zbierana, kiedy obiekt był tuż nad dachem sąsiada. Ok 7h LRGB

Abell1656.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 10:41, Konuz napisał(a):

Kolega @diver zainpirował mnie ostatnio swoją gromadą i stwierdziłem, że spróbuję się chociaż zbliżyć do wcześniejszego podejścia, ale chyba z mizernym skutkiem. Palone 2 dni temu i mimo, że księżyc nie był jeszcze w pełni, to świecił jak stroboskop.

 

Przesadzasz z tą samooceną. Jest całkiem nieźle, pomimo Księżyca. Materiału jest nie tak mało, więc może jeszcze odrobinę podłubania w obróbce i fotka normalnie na forum. :thmbup:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M42 z kilku sesji , łącznie 3h. Wrzuciłem cały zebrany newtonem materiał do DSS żeby zobaczyć co z tego wyjdzie i okazało się że tak długie jak na tak jasny obiekt naświetlanie pokazuje ciekawe fragmenty mgławicy. Można się pokusić o własne ich nazywanie, np. "kaczka" albo "kameleon" z lewej strony kadru albo "duszek" z prawej".

orionnebula_edited.thumb.jpg.81462b81b7fdfa8280b93bbda17ed2f4.jpg

Edytowane przez DJ Mru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie gwiazdy Alnitak na filtrze czerwonym GSO. Ten fragment nieba znajdował się obok świecącej latarni. Nikon D3500 mod , newton 150/750, korektor komy BaaderMk3. 75 minut w subach po 120s., ISO 1600.

 

 

 

Alnitak_edited.jpg

Edytowane przez DJ Mru
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rekonesans po jednej dobrej nocy naświetlania. Caldwell 1, skąpany w pyłach blisko Polaris.

 

NGC_188_-_rodos.thumb.png.fb378c1b53154dfe9b8e4e2d7753ed5e.png

 

A tutaj wersja starless zdjęcia gromady otwartej 😉

 

ifn.thumb.png.69fde46df17f51fe62efe6fdd896786e.png

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, monter said:

 

o kurde, zapowiada się pysznie!

 

Miałem ochotę na jakąś gromadę otwartą i wybrałem tą, bo coś poza gwiazdami tutaj akurat jest 🙂 Jeszcze więcej L oraz RGB potrzeba.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.