Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Z pogodą tragedia więc wrzuciłem do gara to co było, czyli jakieś:

Ha - 6x300s
SII - 30x300s
OIII - 35x300s

Oczywiście gwiazdy z NB. Duży crop, bo przecież amp glow z 183MMP nie skalibruje się ładnie z takiej ilości klatek i residual amp glow zostaje po obu stronach (meridian flip). Osobiście zastanawiam się nad przesiadką na 533MMP, ale nie wiem kto byłby tak zdesperowany żeby się zamieniać ;). W każdym razie kończąc wywód - upośledzony pacman na stan obecny. Może do wiosny coś się uzbiera sensownego...

PS. Nawet nie wiem, czy to czerwonawe tło z lewej to jest faktycznie jakiś wodór, czy szumowe maziaje z tych 6 klatek Ha. Na surowym stacku nic nie widać, ginie wszystko w szumie...

Pacman-_-.jpg

Edytowane przez Konuz
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2023 o 08:49, kubaman napisał(a):

Przy okazji lekki offtop - jak się dobrze przyjrzeć widać w dolnej połówce kadru poziome pasy. Bardzo subtelne ale widać. Na kilku innych zdjęciach tez to mam.

To kamera ZWO ASI 2600MM, mam też zdjęcia z MC gdzie jest to samo.

Ktoś ma pomysł co to i jak się tego pozbyć? Przypomina badning z DSLR, ale jest tylko na dole no i to jest mono.

 

 

Jak długie klatki? W RC trzeba dłuższe klatki robić w narrowbandzie bo jest ciemny i nie pokrywa szumu sensora.  Robie 900s z 3nm S bo z tym jest najgorzej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę dyski i grzebię w śmieciach.

Tu materiał z marca 2022 ale nigdy nie prezentowany. Nie potrafiłem się pozbyć LP na tym zdjęciu bez dewastacji  jakości.

NGC 4438

340x2 minuty ale przy Księżycu i niestety w kierunku nieba,  w którym mam miasto.

RC12" + ASI 2600MC, bez filtrów. CEM 120EC unguided, z kopuły.

 

Tal wygląda stack zrobiony z klatek po uprzednim ABE (każda osobno):

image.png.f581e09bcf571a6340e8893abdcb5cb4.png

 

a to mi się z tego teraz udało wykrzesać.

FinalEye.jpg.802dcaba7546acc2d87b0d043c8486cc.jpg

 

Tło nie jest równe i kanały nieco szaleją, a że zainteresowanie małe to nie wrzucam do nowego wątku tylko tutaj.

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbny strzał z gatunku "czy warto?" Ledwo po 40 min na kanał co w moich warunkach nie może się dobrze skończyć. IC 417 czyli Pająk co wygląda jak krewetka. Wydaje się na tyle ciekawe, że muszę dozbierać sporo. Tlenu tam jak na lekarstwo za to siarki i wodoru sporo.

 

 

Image17.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... taki niedokończony. A właściwie to było ze 3-4 godz nieba z lekkim cirrusem 4 dni temu. Ociągałem się i jak w końcu wystawiłem sprzęt to wycisnąłem tak ze 2.5h materiału. Przetestowałem AM5 na lekkim mrozie na aku.

Wynik poniżej HRGB w miejskiej zimowej zupie mlecznej

 

M38232800.thumb.jpg.534123f99550edf52c2065aa79928001.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Krótki test całkowicie nowego zasilania zestawu oraz sterowania- PC+NINA zamiast ASIair. 25x300s Ha.

 

image.thumb.png.c25e21e7a2bb3c5a16bcf2f29fd6c12d.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory crop na pacmana.

3 godziny 15 min Ha.

w tym sezonie raczej nie dokończę. Dodatkowo ciągle walczę z dziwną chropowatością i tym że STF nie wyciąga tak jak powinien. Musze manualnie mu parametry zmieniać żeby robił to poprawnie. Ze zdjęciami z poprzedniej kamery na poprzednich filtrach nie było takich cyrków... hmmm..
 

pacman2 3godz15.png

Edytowane przez wismat
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OnlyAfc napisał(a):

Dawaj HaRGB :)

 

heh kuszące, ale mam że tak powiem ograniczone sloty czasowe na obróbkę zdjęć astro ;) Chciałbym wykorzystać kolejny "strzał" jak będę miał już komplet filtrów... a propo kompletu filtrów... zastanawiam się jeszcze nad L dla mgławicy po lewej. Biorąc pod uwagę B5/6 to może być dość karkołomne ale żaden NB nie wyciągnie tak jej jak L. To w ogóle mi może przedłużyć projekt na kolejny rok.
W sumie też nie chciałbym go tak skubać... ha, hargb, shorgb, sholrgb... Następna wersja pewnie będzie finalna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.01.2024 o 12:12, Tuvoc napisał(a):

Efekt zabaw ze starym i nowym materiałem. Oba mocno niedoskonałe stąd całość nadaje się co najwyżej tutaj.

 

NGC7635-BubbleNebularevisited.png.aa3b239f9fc12e7179135daad875b4a2.png

Jeśli mogę spytać - jaka jest Twoja miejscówka? Nie mów, że z Kraka to cyknąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PrismoSal napisał(a):

Jeśli mogę spytać - jaka jest Twoja miejscówka? Nie mów, że z Kraka to cyknąłeś...

To jest zestawienie dwóch materiałów - stary robiłem na początku zabaw w astrofoto prawie z centrum Krakowa, ale to było z filtrem h-alpha. Natomiast ten nowszy, który dał detal oraz lepsze gwiazdy już od kolegi @Piotrek K. z wioski (50 min jazdy od miasta). Zdjęcie to taki gniotek trochę. Na pewno się doczeka porządnej powtórki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yay, nie było chmur, wyciągnąłem teleskop.

 

Niestety jest to okres który mnie najbardziej pociąga (bo zawsze chciałem najbardziej fotografować galaktyki), to jest dla mnie nieogarnialny z powodu LP

Ale wiosna idzie, można już jakieś wąskie pasmo zaczynać :)

Na razie 2,5h Ha w okolicach NGC 6914

OkoliceSadr.thumb.jpg.1fdd8c88a6fd39207e1ef55470ce9e7f.jpg

 

Nie wiem dokąd ten kard pociągnę, ale chyba mi się podoba :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenna zapchaj-dziura - Mgławica Kij od golfa i Wieloryb.

RGB po 60min + Lum 2 godz 40min
Bortle 5
William Optics GT81, Asi2600mm-p, Antlia V-pro LRGB 36mm.
Spory crop. 
 

 

 

ngc4631 jpeg v3.jpg

Edytowane przez wismat
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.